AZƏRBAYCAN GÜLƏŞ FEDERASİYASI
insta fb tw yt
11.06.2014 15:15

1 saylı nümayəndəliyin güləşçiləri təsnifat yarışında mübarizə aparıb / FOTO-VİDEO

  • Çap
  • Email
Materialı qiymətləndirin
(8 səs)
AGF-nin 1 saylı nümayəndəliyinin tərkibində fəaliyyət göstərən klublarda məşğul olan sərbəst və yunan-Roma güləşi üzrə 2001-2003-cü il təvəllüdlü yeniyetmələr arasında təsnifat yarışları start götürüb. Yarışın keçirilməsi yeniyetmələr arasında sərbəst və yunan-Roma güləşi idman növlərinin inkişafına və kütləviliyinə nail olmaq, 1 saylı nümayəndəliyin tərkibində fəaliyyət göstərən klublarda çalışan məşqçilərin işini qiymətləndirmək və ehtiyat qüvvələri aşkarlamaq və perspektivli güləşçiləri aşkarlamaq məqsədi daşıyır.

Tofiq Bəhramov adına Respublika Stadionunun güləş zalında keçirilən yarışlarda 26, 29, 32, 35, 38, 42, 47, 53, 59 və 66 kq çəkilərdə güləşçilər mübarizə aparıb. Ümumilikdə, 180 pəhləvanın mübarizə apardığı yarışda qalib və mükafatçılar aşağıdakılardır.

      Sərbəst güləş (95 nəfər)                            
Yunan-Roma güləşi (85 nəfər)
      26 kq
1. Təbriz Tağıyev - Şüa İSM
2. Hüseyn Hüseynli - Xosrov GK
3. Mehrac Məmmədov - Xəzri GK
3. Əmrah Məhərrəmov - Həyat GK
  26 kq
1. Vüqar Cabbarlı - Hövsan GK
2. Ayaz Musayev - Olimp GK
3. Tamerlan Şirinov - Xosrov GK
3. Xələf Xələfov - Bakı GK
      29 kq
1. Elçin Hüseynzadə - Xəzri GK
2. Mədət Hacıməmmədov - Xəzri GK
3. Turabi Təhməzov - Müşviqabad GK
3. Heydər Dadaşov - Nardaran GK
  29 kq
1. Adil Əliyev - Hövsan GK
2. Kənan Sadıqov - Hövsan GK
3. Məhəmməd Əliyev - Cəngi GK
3. Məhəmməd Zamanov - Həyat GK
 

 

 

32 kq
1. Elmir Cəlilov - Azəri GK
2. İzzət Cəfərov - Zenit İC
3. Şəmistan Axundov - Xəzri GK
3. Kənan Məmmədzadə - Şüa İSM

 

32 kq
1. Rəvan Həsənov - Hövsan GK
2. Məlik Əliyev - Həyat GK
3. Elmar Məcmullayev - Cəngi GK
3. Əli Süleymanov - Məhsul İC
 

 

 

35 kq
1. Mürşüd Hüseynov - Azəri İK
2. Tehran Əliyev - Abşeron
3. Elgün Səmədov - Xəzri GK
3. Nizam Ağayev - Azəri GK

 

35 kq
1. Şamil Şıxıyev - Məhsul İC
2. Cavid İdrisli - Bakı GK
3. Elvin Quliyev - Cəngi GK
3. Elmar Qəhrəmanlı - Məhsul İC
 

 

 

38 kq
1. Məmməd Əhmədov - MOİK
2. Ramin Əzimov - Xosrov GK
3. Sabir Cəfərov - Şüa İSM
3. Məhəmmədəli Əliyev - MOİK

 

38 kq
1. Fail İsgəndərov - Cəngi GK
2. Xasay Həsənli - Olimp GK
3. Arif Məmmədov - Bakı GK
3. Vüsal Amanov - Həyat GK
 

 

 

42 kq
1. Teymur Teymurzadə - Abşeron
2. Kənan Quluzadə - Xosrov GK
3. İzzət Abdullayev - Nardaran GK
3. Kamran Soltanov - Müşviqabad GK

 

42 kq
1. Ağaqulu Quliyev - Cəngi GK
2. Murad Əhmədiyev - Məhsul İC
3. Tural Amanov - Həyat GK
3. Radik Dayev - Cəngi GK
 

 

 

47 kq
1. Rəşad Əzizov - Şağan GK
2. Süleyman Həsənli - Xəzri GK
3. İlkin Mehrabov - Xosrov GK

 

47 kq
1. Kamran Qəhrəmanov - Cəngi GK
2. Ələkbər Niftəliyev - Həyat GK
3. Ruslan Allahverənli - Pirallahı GK
3. Qafqaz Qurbanov - Həyat GK
 

 

 

53 kq
1. Məhəmməd Əliyev - MOİK
2. Tamerlan Hüseynov - Xosrov GK
3. Valeh Həmidov - Azəri GK
3. Mehman Əliyev - Abşeron

 

53 kq
1. Teymur Rəhimli - Xosrov GK
2. Elvin Vəliyev - Pirallahı GK
3. Əli Cəfərov - Pirallahı GK
 

 

 

59 kq
1. Məhəmmədəli Hümbətli - Zenit İC
2. Camal Abdulov - Abşeron
3. İsmayıl Nəcəfov - MOİK

 

59 kq
1. Qabil Əhmədov - Olimp GK
2. Yusif Abışov - Məhsul İC
3. Ceyhun Hüseynov - Bakı GK
 

 

 

66 kq
1. Pərviz Həsənov - Xəzri GK
2. Fuad Mayılov - Azəri GK
3. İbrahim Nəcəfov - MOİK

 

66 kq 
1. Maarif Məmmədov - Azəri GK
2. Süleyman Salmanov - Xosrov GK
3. Mehman Yusifli - Xosrov GK

Qalib və mükafatçılar Azərbaycan Güləş Federasiyası tərəfindən medal, diplom və müxtəlif hədiyyələrlə mükafatlandırılıb.



Sizi,
Oxu 7376 dəfə
Tweet

Add comment



Refresh

Azərbaycan Respublikası
Gənclər və İdman Nazirliyi

minkult
Azərbaycan Respublikası
Milli Olimpiya Komitəsi

minkult1
Dünya Güləş
Birliyi

logo UWW