AZƏRBAYCAN GÜLƏŞ FEDERASİYASI
insta fb tw yt
24.10.2012 18:17

Gənclər arasında Hünər meydanı Respublika turnirində ilk gün / FOTO

  • Çap
  • Email
Materialı qiymətləndirin
(0 səs)
“Sərhədçi” İdman Olimpiya Mərkəzində gənclər arasında Hünər meydanı Respublika seçim turnirinin final mərhələsi start götürüb.

Yarışların ilk günündə sərbəst güləşüzə 107 pəhləvan mübarizə aparıb. Qalib və mükafatçılar sırasına düşən idmançılar aşağıdakılardır:

50 kq
1. Ruslan Qasımov - 2 saylı nümayәndәlik, Abşeron, Neftçi İSM
2. Fәrid Ismayılov - 1 saylı nümayәndәlik, MOİK
3. Cavad Mәmmәdov - 4 saylı nümayәndәlik, Imişli
3. Ayaz Abdullayev - 1 saylı nümayәndәlik, Zenit

55 kq
1. Fuad Nәsirli - 1 sayalın nümayәndәlik, Zenit
2. Xәqan Xәlilov - 1 saylı nümayәndәlik, ROİL
3. Qalib Sәmәdov - 4 saylı nümayәndәlik, Şirvan
3. Elçin Vәliyev - 7 saylı nümayәndәlik, Gәncә, DİN İC

60 kq
1. Coşqun Әzimov - 4 saylı nümayәndәlik, Imişli
2. Asif Әliyev - 7 saylı nümayәndәlik, Gәncә, DİN İC
3. Әhmәdnәbi Qvarzatilov - 1 saylı nümayәndәlik, Atasport
3. Hüseyn Hacıyev - 1 saylı nümayәndәlik, Bakı GK

66 kq
1. Hacımurad Ömәrov - 1 sağlığında nümayәndәlik, Atasport
2. Maqomed Qitinomaqomedov - 1 saylı nümayәndәlik, Atasport
3. Әnvәrbәy Dalqatov - 1 saylı nümayәndәlik, Atasport
3. Musa Rüstәmzadә - 1 saylı nümayәndәlik, Gömrükçü

74 kq
1. Murtuz Müslümov - 1 saylı nümayәndәlik, Atasport
2. Kamran Yunusov - 3 saylı nümayәndәlik, Xaçmaz
3. Elmar İsmayılov - 4 saylı nümayәndәlik, Cәlilabad
3. Bәxtiyar İsrafilli - 4 saylı nümayәndәlik, Beylәqan

84 kq
1. Maqomed Abdulxaliqov - 1 saylı nümayәndәlik, Atasport
2. Orxan Şәrifov - 2 saylı nümayәndәlik, Abşeron, Neftçi İSM
3. Emin Mәhәmmәdov - 1 saylı nümayәndәlik, DİN İC
3. Әhmәd Әhmәdov - 6 saylı nümayәndәlik, Balakәn

96 kq
1. Sәid Hәmidov - 1 saylı nümayәndәlik, Atasport
2. Çermen Baqayev - 1 saylı nümayәndәlik, Atasport
3. Müşfiq Әhmәdzadә - 1 saylı nümayәndәlik, DİN İC

120 kq
1. Әli Maqomedabirov - 1 saylı nümayәndәlik, Atasport
2. Toğrul Cavadov - 4 saylı nümayәndәlik, Cәlilabad
3. Orxan Әlәkbәrov - 1 saylı nümayәndәlik, Gәnclik

İlk üç yeri tutan idmançılar medal və diplomlarla, həmçinin pul mükafatı ilə təltif olunublar. Qalib və mükafatçılar yığma komandaların heyətinə cəlb edilib və beynəlxalq yarışlarda ölkəmizi təmsil etmək hüququ qazanıblar.

g2012-1
g2012-2
g2012-3

g2012-5
g2012-6
Oxu 4913 dəfə
Tweet

Add comment



Refresh

Azərbaycan Respublikası
Gənclər və İdman Nazirliyi

minkult
Azərbaycan Respublikası
Milli Olimpiya Komitəsi

minkult1
Dünya Güləş
Birliyi

logo UWW