AZƏRBAYCAN GÜLƏŞ FEDERASİYASI
insta fb tw yt
30.10.2015 09:21

"Hünər meydanı" Respublika turnirində ikinci gün / FOTO - VİDEO

Materialı qiymətləndirin
(8 səs)
Bakı İdman Sarayında (Neftçilər pr. 26a) sərbəst və yunan-Roma güləşi üzrə gənclər arasında “Hünər meydanı” Respublika seçim turniri davam edir.

Son yarış günündə respublikanın bütün rayon və şəhərlərindən 169 yunan-Roma güləşçisi 50, 55, 60, 66, 74, 84, 96 və 120 kq çəki dərəcələrində mübarizə aparıb.

50 kq
FİNAL - Namiq İmanlı (Sumqayıt) - Ziyad Zeynalov (Neftçi İK) 3:4
Bürünc medal görüşü - Yusif Qüdrətov (Beyləqan) - Seymur Hüseynov (Neftçi İK) 0:8
Bürünc medal görüşü - Kamran Pənahov (Beyləqan) - Rəşad Abdulov (Sumqayıt) 0:9

55 kq
FİNAL - Nofəl Babayev (Sumqayıt) - Azər Nəsibli (Sumqayıt) 8:0
Bürünc medal görüşü - Cavadxan Məcidzadə (Mingəçevir) - Elvin Mustafayev (Neftçi İK) 4:7
Bürünc medal görüşü - Elgün Hüseynzadə (Gəncə, TİM) - Teymur Nəbiyev (Mingəçevir) 15:4

60 kq
FİNAL - Mikayıl Rəhmanov (Neftçi İK) - Niyazi Məmmədov (Məhsul İC) 3:1
Bürünc medal görüşü - Məhəmmədəli Həsənov (Gənclik TİC) - Elnur Abdurzayev (Hövsan GK) 10:0
Bürünc medal görüşü - Murad Orucov (MOİK) - Elsevər Əhədli (Sumqayıt) 6:1

66 kq
FİNAL - Murad Allahverdiyev (DİN İC) - İslambek Dadov (Atasport) 1:10
Bürünc medal görüşü - Azər Hüseynov (Zəngilan) - Namaz Rüstəmov (Zenit İC) 0:5
Bürünc medal görüşü - Sənan Süleymanov (Neftçi İK) - Zülfüqar Quliyev (DİN İC) 10:1

74 kq 
FİNAL - Zubair Dibirov (Neftçi İK) - Sənan Əlimirzəyev (Gömrükçü İSM) 2:7
Bürünc medal görüşü - Təbriz Hüseynov (Neftçi İK) - Cavid İbrahimli (MOİK) 0:8
Bürünc medal - Qazımaqomed Maqomedov (Rusiya)

84 kq
FİNAL - Soslan Fanziyev (Atasport) - Nicat Abdullayev (Beyləqan) 1:5
Bürünc medal görüşü - Elton Vəzirzadə (Neftçi İK) - Xoçber Xalayev (Balakən) 8:0
Bürünc medal görüşü - Nurlan Məmmədov (Neftçi İK) - Aslan Məmmədov (Neftçi İK) 3:1

96 kq
FİNAL - Adambek Sidukov (Atasport) - Maqomedxan Maqomedov (Rusiya) 8:1
Bürünc medal görüşü - Abbas Əliyev (Neftçi İK) - Andemir Telenov (Rusiya) 0:8
Bürünc medal görüşü - Nizami Şəmilov (Neftçi İK) - Rövşən Eyyubov (MOİK) 9:1

120 kq
FİNAL - Cavid Feyziyev (Pəhləvan) - Camal Feyziyev (Neftçi İK) 4:2
Bürünc medal görüşü - Zalimxan Balakov (Rusiya) - Sayyad Mansavi (Atasport) 0:6
Bürünc medal - Adəm Cəlilov (Neftçi İK)

Oxu 5563 dəfə
Tweet

Add comment



Refresh

Azərbaycan Respublikası
Gənclər və İdman Nazirliyi

minkult
Azərbaycan Respublikası
Milli Olimpiya Komitəsi

minkult1
Dünya Güləş
Birliyi

logo UWW