AZƏRBAYCAN GÜLƏŞ FEDERASİYASI
insta fb tw yt
29.10.2015 09:35

"Hünər meydanı" Respublika turnirində ilk gün / FOTO - VİDEO

Materialı qiymətləndirin
(9 səs)
Bakı İdman Sarayında (Neftçilər pr. 26a) sərbəst və yunan-Roma güləşi üzrə gənclər arasında “Hünər meydanı” Respublika seçim turniri start götürüb.

İlk yarış günündə respublikanın bütün rayon və şəhərlərindən 172 sərbəst güləşçi 50, 55, 60, 66, 74, 84, 96 və 120 kq çəki dərəcələrində mübarizə aparıb.

50 kq
FİNAL - Kənan Ağamalıyev (Sumqayıt, Təhsil İC) - İslam Bazarqanov (Atasport) 3:14
Bürünc medal görüşü - Asim Məcidov (Neftçi İK) - Röyal Ağamalıyev (Cəlilabad, Gömrükçü İSM) 0:8
Bürünc medal görüşü - Arslanbek Alibekov (Rusiya) - Əliabbas Rzazadə (ROİL) 2:12

55 kq
FİNAL - Məhəmməd Abdullayev (Qax) - Əfqan Xaşalov (Zenit İC) 1:11
Bürünc medal görüşü - Abakarqadji Aysayev (Rusiya) - Əli Hüseynov (Zenit İC) 11:0
Bürünc medal - Muradbek Abdulkarimov (Rusiya) 

60 kq
FİNAL - Xabib Karcayev (Rusiya) - Əli Rəhimzadə (DİN İC) 2:5
Bürünc medal görüşü - Sübhan Muradov (Zenit İC) - Qadisa Qeriya (Atasport) 0:10
Bürünc medal görüşü - Mahal Novruzov (Neftçi İK) - Fazil Həsənov (Gəncə, Neftçi İK) 4:15

66 kq
FİNAL - Pənah İlyaslı (Qəbələ) - Kamil Hüseynov (Təhsil İC) 3:0
Bürünc medal görüşü - Tunar Mirzəyev (Qax) - Orxan Abbasov (Azəri İK) 1:6
Bürünc medal görüşü - Qüdrət Ağayev (Abşeron) - Əli Qurbanov (Gəncə, Təhsil İC) 10:0

74 kq
FİNAL - İsmayıl Abdullayev (Atasport) - Sənan Əlizadə (Qəbələ) 6:12
Bürünc medal görüşü - Qurban Qurbanov (Atasport) - Oleq Ostaev (Rusiya) 10:0
Bürünc medal görüşü - Maqomedxabib Adiyev (Rusiya) - Ravil Babazadə (Lənkəran, Neftçi İSM) 0:6

84 kq 
FİNAL - Murad Xaliqov (Azəri İK) - Hacımurad Məhəmmədsəidov (Atasport) 2:12
Bürünc medal görüşü - Ənvər Abbasov (Gəncə) - Cavid Sadıqov (Neftçi İK) 0:5
Bürünc medal görüşü - Gadjimaqomed Najmuddinov (Rusiya) - Rahid Həmidli (Masallı, Gömrükçü İSM) 6:2

96 kq
1. Nurməhəmməd Hacıyev (Atasport)
2. Maqomedxan Maqomedov (Rusiya)
3. Məhəmmədrəsul Qazıməhəmmədov (Atasport)

120 kq
FİNAL - Alimaqomed Alixmayev (Atasport) - Rüstəm Haçberov (Zaqatala) 5:0
Bürünc medal görüşü - Adəm Cəlilov (Azəri İK) - İqbal Hacızadə (Neftçi İK) 2:6

 
Oxu 6335 dəfə
Tweet

Add comment



Refresh

Azərbaycan Respublikası
Gənclər və İdman Nazirliyi

minkult
Azərbaycan Respublikası
Milli Olimpiya Komitəsi

minkult1
Dünya Güləş
Birliyi

logo UWW