AZƏRBAYCAN GÜLƏŞ FEDERASİYASI
insta fb tw yt
28.10.2015 19:08

Rəşid Məmmədbəyovun xatirə turnirində son gün / FOTO-VİDEO

  • Çap
  • Email
Materialı qiymətləndirin
(8 səs)
Bakı İdman Sarayında (Neftçilər pr. 26a) Helsinki Olimpiya Oyunlarının gümüş mükafatçısı Rəşid Məmmədbəyovun xatirəsinə həsr olunmuş yeniyetmələr arasında Respublika seçim turnirinin final mərhələsi başa çatıb.

Yarışların son günündə sərbəst güləş üzrə 54, 58, 63, 69, 76, 85 və 100 kq çəki dərəcəsində 134 pəhləvan mübarizə aparıb.

54 kq
FİNAL - Əvəz Həmzəyev (Cəlilabad, Gömrükçü İSM) - Maqomedhacı Kasumov (Rusiya) 0:10
Bürünc medal görüşü - Elmar Cəlilov (Azəri İK) - Tural Sadıqlı (ROİL) 4:5
Bürünc medal görüşü - Haşim Hacanov (Müşviqabad GK) - Şahin Əlifzadə (Abşeron) 3:13

58 kq
FİNAL - Coşqun Bayramov (Gəncə, Təhsil) - Vahid Əlizadə (Neftçi İK) 4:11
Bürünc medal görüşü - Nadir Hacıyev (Sumqayıt, Neftçi İK) - Röyal Məmmədov (Xəzri İK) 12:2
Bürünc medal görüşü - Murad Məmmədov (Gəncə, Təhsil) - Sabutay Əmişov (ROİL) 3:6

63 kq
FİNAL - Almazbek Süleymanov (Atasport) - Davud İbrahimov (Rusiya) 8:11
Bürünc medal görüşü - Süleyman Məmmədəliyev (Zaqatala) - Cahangir Qasımov (Qazax, Göyəzən) 10:0
Bürünc medal görüşü - Fəqan Əzizov (Sumqayıt) - Murad Məmmədov (Neftçi İK) 8:10

69 kq
FİNAL - Rəşad Yusifli (Abşeron, Neftçi İK) - Şamil Xiriyev (Rusiya) 2:9
Bürünc medal görüşü - Emin Yusupov (Cəlilabad, Gömrükçü İSM) - Rauf Qurbanov (Naxçıvan) 1:12
Bürünc medal görüşü - Maqomed Abdulmutalipov (Rusiya) - Kamran Qurbanov (Qazax) 1:9

76 kq
FİNAL - Fərid Hüseynli (ROİL) - Emin Nəcəfzadə (Neftçi İK) 0:10
Bürünc medal görüşü - Təvəkkül Sərdarov (Sumqayıt) - Yasin Dadaşov (Zaqatala) 8:12
Bürünc medal görüşü - Azamat Calalov (Rusiya) - Abdulmuslim Məmmədov (Atasport) 4:5

85 kq
FİNAL - Əhliman Quliyev (Gəncə, Neftçi İK) - Sənan Əliyev (Sumqayıt) 10:3
Bürünc medal görüşü - Məhəmmədəli Əliyev (Neftçi İK) - Axmad Qasanov (Rusiya) 0:10
Bürünc medal görüşü - Tufan Cəfərov (Şəmkir) - Yelmar Nəbiyev (Xəzri İK) 0:8

100 kq
FİNAL - Asxab Həmzəyev (Azəri İK) - Əli Əminov (Gömrükçü İSM) 3:4
Bürünc medal görüşü - Temraz İsmayılov (Ağstafa) - Sənan Mustafayev (Qazax) 0:5
Bürünc medal görüşü - Hamlet Nəsibov (Naxçıvan) - Maqomed Aliyev (Rusiya) 0:11

Oktyabrın 29-30-da isə gənclər arasında “Hünər meydanı” Respublika seçim turniri keçiriləcək. Turnirdə respublikanın bütün rayon və şəhərlərinin nümayəndələri iştirak edəcək. Yarışların ilk günündə sərbəst, ikinci günündə isə yunan-Roma güləşi üzrə 50, 55, 60, 66, 74, 84, 96 və 120 kq çəkidə qaliblər müəyyənləşəcək.  

Oxu 7538 dəfə
Tweet

Add comment



Refresh

Azərbaycan Respublikası
Gənclər və İdman Nazirliyi

minkult
Azərbaycan Respublikası
Milli Olimpiya Komitəsi

minkult1
Dünya Güləş
Birliyi

logo UWW