AZƏRBAYCAN GÜLƏŞ FEDERASİYASI
insta fb tw yt
27.10.2015 10:31

Rəşid Məmmədbəyovun xatirə turnirində ikinci gün / FOTO-VİDEO

Materialı qiymətləndirin
(9 səs)
Bakı İdman Sarayında (Neftçilər pr. 26a) Helsinki Olimpiya Oyunlarının gümüş mükafatçısı Rəşid Məmmədbəyovun xatirəsinə həsr olunmuş yeniyetmələr arasında Respublika seçim turnirinin final mərhələsi keçirilir.

Yarışların ikinci günündə 69, 76, 85 və 100 kq çəki dərəcəsində yunan-Roma, 42, 46 və 50 kq çəki dərəcəsində sərbəst güləşçilər mübarizə aparıb. Ümumilikdə, 123 yeniyetmə pəhləvan turnirin mükafatı uğrunda qüvvəsini sınayıb.

Yunan-Roma güləşi
69 kq

FİNAL - Ülvi Qənizadə (Neftçi İK) - Şirxan Quliyev (MOİK) 9:0
Bürünc medal görüşü - Fikrət Vəliyev (Neftçi İK) - Mehran Saadatifard (İran) 0:8
Bürünc medal görüşü - Əlişan Salmanov (Hövsan GK) - Murad Əliyev (DİN İC) 4:0

76 kq
FİNAL - Nəsir Həsənov (Cəngi GK) - Hosein Forouzandeh (İran) 0:8
Bürünc medal görüşü - Mirsadiq Qurbanov (Lənkəran) - Cavid Yusifov (Bakı GK)
Bürünc medal görüşü - Fuad Əliyev (Neftçi İK) - Rəhimbəy Şıxov (Məhsul İC)

85 kq 
FİNAL - Uğur Hacılı (DİN İC) - Hasan Forouzandeh (İran) 1:2
Bürünc medal görüşü - Məhəmməd Alxaslı (Şəki) - Sərxan Dadaşzadə (Lənkəran)
Bürünc medal görüşü - Rövşən Məhəmmədtağızadə (Cəngi GK) - Bəhruz Həziyev (Qubadlı)

100 kq
FİNAL - Tehran Əminov (Gömrükçü İSM) - Tarış Əbilov (Zəngilan) 9:0
Bürünc medal görüşü - Sərxan Məmmədov (Həyat GK) - Elxan Quluzadə (Sumqayıt) 0:5
Bürünc medal görüşü - Vahid Dadxan (İran) - Elxan Qaçaylı (Neftçi İK) 3:1

Sərbəst güləş
42 kq 

FİNAL - Əlmuxtar Abbasov (Azəri İK) - Ramiz Həsənov (Gəncə)
Bürünc medal görüşü - Tehran Əliyev (Abşeron, Neftçi İK) - Tural Əsgərov (Cəlilabad) 
Bürünc medal görüşü - Tofiq Əliyev (Gəncə, Təhsil İC) - Ayxan Əliyev (Şəmkir) 

46 kq
FİNAL - İlqar Məcidov (Naxçıvan) - Əşrəf Aşurov (Qazax) 1:14
Bürünc medal görüşü - Vaqif Heydərov (Zenit) - Şahin Babayev (Neftçi İK) 5:0
Bürünc medal görüşü - Şahmurad Usuflu (Şamaxı) - Hamlet Nəsirov (Cəlilabad, Gömrükçü İSM) 12:1

50 kq
FİNAL - Çingiz Eyvazov (Qəbələ) - Turan Bayramov (Gəncə, Təhsil İC) 0:6
Bürünc medal görüşü - İsa Həsənov (Gəncə, Təhsil İC) - İntiqam Vəlizadə (ROİL) 4:10
Bürünc medal görüşü - Məhəmməd Kazımov (Cəlilabad) - Babək Hüseynli (Masallı) 10:0

Oxu 6919 dəfə
Tweet

Add comment



Refresh

Azərbaycan Respublikası
Gənclər və İdman Nazirliyi

minkult
Azərbaycan Respublikası
Milli Olimpiya Komitəsi

minkult1
Dünya Güləş
Birliyi

logo UWW