AZƏRBAYCAN GÜLƏŞ FEDERASİYASI
insta fb tw yt
15.08.2014 17:01

1 saylı nümayəndəliyin təsnifat yarışları - yunan-Roma güləşi / FOTO-QALİBLƏR

Materialı qiymətləndirin
(6 səs)
AGF-nin 1 saylı nümayəndəliyinin tərkibində fəaliyyət göstərən klublarda məşğul olan sərbəst və yunan-Roma güləşi üzrə 2000-2001-ci il təvəllüdlü yeniyetmələr arasında təsnifat yarışları başa çatıb.

Yarışın keçirilməsi yeniyetmələr arasında sərbəst və yunan-Roma güləşi idman növlərinin inkişafına və kütləviliyinə nail olmaq, 1 saylı nümayəndəliyin tərkibində fəaliyyət göstərən klublarda çalışan məşqçilərin işini qiymətləndirmək və ehtiyat qüvvələri aşkarlamaq və perspektivli güləşçiləri aşkarlamaq məqsədi daşıyır.

Tofiq Bəhramov adına Respublika Stadionunun güləş zalında keçirilən yarışda, ikinci gün yunan-Roma güləşi üzrə 107 pəhləvan mübarizə aparıb. Qalib və mükafatçılar Azərbaycan Güləş Federasiyası tərəfindən medal, diplom və müxtəlif hədiyyələrlə mükafatlandırılıb.

29 kq
1. Adil Əliyev - Hövsan GK
2. Məmməd Əliyev - Cəngi GK
3. Kənan Sadıqov - Hövsan GK
3. Zaman Qafarlı - Lənkəran
                                        32 kq
1. Rəvan Həsənov - Hövsan GK
2. Allahşükür Əliyev - Şorabad GK
3. Elgün Rzayev - Hövsan GK
3. Elmar Məzmullayev - Cəngi GK
       
35 kq
1. Rəvan Rəcəbov - MOİK
2. Nihat Babayev - Şorabad GK
3. Məhərrəm Qəribov - Hövsan GK
3. Elçin Quluzadə - Lənkəran
    38 kq
1. Faiq İsgəndərov - Cəngi GK
2. Araz Şükürzadə - Lənkəran
3. Cabir İdrisli - Bakı GK
3. Tural Amanov - Həyat GK
       

42 kq
1. Arif Süleymanov - Həyat GK
2. Ağaqulu Quliyev - Cəngi GK
3. Vüsal Alıyev - Bakı GK
3. Nəbi Məmmədov - Cəngi GK

    47 kq
1. Bünyad Əsgərov - Lənkəran 
2. Səməndər Babayev - Şorabad GK
3. Murad Hüseynov - Hövsan GK
3. Şükran Əhmədov - Cəngi GK
       
53 kq
1. İsrail Həmzəyev - Cəngi GK
2. Elgün Məmmədov - MOİK
3. Elməddin Qurbanlı - Bakı GK
3. İnqilab Mustafazadə - Olimp
    59 kq
1. Sənan Abdullazadə - Bakı GK
2. Mətin Abbasov - Hövsan GK
3. Sərxan Abdullayev - Pirallahı GK
3. Hüseyn Əzizov - Cəngi GK
       
66 kq
1. Samir Bayramov - 9 UGİM
2. Alişan Salmanov - Hövsan GK
3. Murad Talıbov - Məhsul İC
3. İbrahim Nəcəfov - MOİK
    73 kq
1. Fikrət Vəliyev - 9 UGİM
2. Ceyhun Kərimzadə - Bakı GK
3. Tərlan Hüseynov - Cəngi GK



Oxu 5896 dəfə
Tweet

Add comment



Refresh

Azərbaycan Respublikası
Gənclər və İdman Nazirliyi

minkult
Azərbaycan Respublikası
Milli Olimpiya Komitəsi

minkult1
Dünya Güləş
Birliyi

logo UWW