AZƏRBAYCAN GÜLƏŞ FEDERASİYASI
insta fb tw yt
14.08.2014 17:36

1 saylı nümayəndəliyin təsnifat yarışları - sərbəst güləş / FOTO-QALİBLƏR

Materialı qiymətləndirin
(2 səs)
AGF-nin 1 saylı nümayəndəliyinin tərkibində fəaliyyət göstərən klublarda məşğul olan sərbəst və yunan-Roma güləşi üzrə 2000-2001-ci il təvəllüdlü yeniyetmələr arasında təsnifat yarışları start götürüb.

Yarışın keçirilməsi yeniyetmələr arasında sərbəst və yunan-Roma güləşi idman növlərinin inkişafına və kütləviliyinə nail olmaq, 1 saylı nümayəndəliyin tərkibində fəaliyyət göstərən klublarda çalışan məşqçilərin işini qiymətləndirmək və ehtiyat qüvvələri aşkarlamaq və perspektivli güləşçiləri aşkarlamaq məqsədi daşıyır.

Tofiq Bəhramov adına Respublika Stadionunun güləş zalında keçirilən yarışda, ilk gün sərbəst güləş üzrə 100 pəhləvan mübarizə aparıb. Qalib və mükafatçılar Azərbaycan Güləş Federasiyası tərəfindən medal, diplom və müxtəlif hədiyyələrlə mükafatlandırılıb.

29 kq
1. Mədət Hacıməmmədov - Xəzri GK
2. Heydər Dadaşov - Həyat GK
3. Nicat Bünyadov - Xosrov Cəfərov GK
3. Elvin Hüseynov - Azəri GK
                                        32 kq
1. Elmir Cəlilov - Azəri GK
2. Şəmistan Axundov - Xəzri GK
3. Emil Allahverdiyev - Xəzri GK
3. Kənan Məmmədzadə - Müşviqabad GK
       
35 kq
1. Namus Orucov - Müşviqabad GK
2. Rəşid Məmmədov - Şüa İSM
3. Yusif Yusifov - Həyat GK
3. Nizam Ağayev - Azəri GK
    38 kq
1. Mürşüd Hüseynov - Azəri GK
2. Elgün Səmədov - Xəzri GK
3. Tehran Əliyev - Abşeron
3. Həsən Əsgərzadə - Şüa İSM
       

42 kq
1. Əlmuxtar Abbasov - Azəri GK
2. Məmməd Əhmədov - Təhsil İC
3. Ramin Əzimov - Nardaran GK
3. Kamil Nəsirov - Azəri GK

    47 kq
1. Sahib Dadaşov - MOİK
2. Məmməd Nuriyev - Xəzri GK
3. Kamran Soltanov - Müşviqabad GK
3. Emil İsmayılov - Zenit İC
       
53 kq
1. Röyal Məmmədov - Xəzri GK
2. Nadir Əsgərov - Müşviqabad GK
3. Tapdıq Paşayev - Xəzri GK
3. Fuad Kərimov - Xosrov Cəfərov GK
    59 kq
1. Rüfət Rəsulov - Azəri GK
2. Pərvin Məmmədov - Həyat GK
3. Fərid Şirinov - Nardaran GK
3. Taleh Nəsirov - Xosrov Cəfərov GK
       
66 kq
1. Abdulxaliq Quluzadə - Təhsil İC
2. Sənan Dursunov - Xəzri GK
3. Fuad Mayılov - Azəri GK
3. Orxan Hacıyev - Xosrov Cəfərov GK
    73 kq
1. Vüsal Qədirli - Şüa İSM
2. Pərviz Həsənov - Xəzri GK
3. Əlizaman Quluzadə - Pəhləvan GK



Oxu 6913 dəfə
Tweet

Add comment



Refresh

Azərbaycan Respublikası
Gənclər və İdman Nazirliyi

minkult
Azərbaycan Respublikası
Milli Olimpiya Komitəsi

minkult1
Dünya Güləş
Birliyi

logo UWW