AZƏRBAYCAN GÜLƏŞ FEDERASİYASI
insta fb tw yt
14.12.2013 17:15

Yunan-Roma güləşi üzrə "Gələcəyin Olimpiyaçıları" müəyyənləşdi / NƏTİCƏLƏR

  • Çap
  • Email
Materialı qiymətləndirin
(9 səs)
Tofiq Bəhramov adına Respublika stadionunun güləş zalında yeniyetmə qızlar, sərbəst və yunan-Roma güləşi üzrə kiçik yaşlı yeniyetmə oğlanlar arasında "Gələcəyin Olimpiyaçıları" adlı açıq Respublika turniri başa çatıb.

Turnirin məqsədi Azərbaycanda qadın güləşi, sərbəst və yunan-Roma güləşlərinin inkişafına və kütləviliyinə nail olmaq, ehtiyat qüvvələri aşkar etmək və yarışın nəticələrinə əsasən perspektivli idmançıların yığma komandaya cəlb edilməsindən ibarətdir.

Yarışların ilk günündə yeniyetmə qızlar və sərbəst güləşi üzrə kiçik yaşlı yeniyetmələr mübarizə aparıb. Yeniyetmə qızların yarışında 42, sərbəst güləşçilərin yarışında 120 idmançı mükafatlar uğrunda yarışıb. 

Bu gün
isə, yunan-Roma güləşi üzrə 98 idmançının mübarizəsində qalib və mükafatçıların adları müəyyənləşib:


Kiçik yaşlı yunan-Roma güləşçiləri

 32 kq

1.
Araz Şükürzadə - Lənkəran
2. İsmayıl Hüseynov – Şorabad
3. Cavad Əkbərli – Cəlilabad
3. Fuad Cəfərov – Mingəçevir


35 kq

1. Mirsirac Həsənli – Şirvan
2. Cəlal Miriyev – Göyçay
3. Əsgər Əlizadə - Cəngi GK
3. Elgün Cəfərquliyev – Pəhləvan


38 kq

1. Şükran Əhmədov – Cəngi GK
2. Zöhrab Sarıyev – Beyləqan
3. Fərid Qafarov – 6 UGGİM
3. Nəriman Paşayev – Spartak


42 kq

1. Elvin Babayev – Neftçi İSM
2. Eldar Məmmədov – Mingəçevir
3. Ceyhun Hüseynov – Mingəçevir
3. Kamal Məmmədov – Gəncə  


 47 kq

1. Cavidan Cavadov – Abşeron
2. Elməddin Qurbanlı – X.Cəfərov GK
3. Elvin Zeynalov – Gəncə
3. İnqilab Mustafazadə - 6 UGGİM


53 kq

1. Sənan Abdullazadə - Xəzri GK
2. Xəyal Yolçiyev – Təhsil İC
3. Elçin Rzazadə - Gəncə
3. Əlişan Salmanov – Hövsan GK


59 kq

1. Samir Bayramov – 9 UGİM
2. İbrahim İbrahimov – Neftçi İSM
3. Mətin Abbasov – Hövsan GK
3. Rüfət Məmmədov – Göyçay


66 kq

1. Heydər Fərmanov – Məhsul İC
2. Seymur Məmmədov – Gəncə
3. Mirsadiq Qurbanov – Lənkəran
3. Xəyal Nəcəfov – Hövsan GK


73 kq

1. Bəhruz Həziyev – Qubadlı
2. Vidadi İbrahimov – Gəncə
3. Ülvi Məmmədov – Sumqayıt
3. Ülvi Hüseynov – Neftçi İSM


 

Fəxri kürsünün ilk üçlüyündə qərar tutmuş idmançılar diplom, medal və hədiyyələrlə təltif edilib.


Oxu 5649 dəfə
Tweet

Add comment



Refresh

Azərbaycan Respublikası
Gənclər və İdman Nazirliyi

minkult
Azərbaycan Respublikası
Milli Olimpiya Komitəsi

minkult1
Dünya Güləş
Birliyi

logo UWW