AZƏRBAYCAN GÜLƏŞ FEDERASİYASI
insta fb tw yt
13.12.2013 21:05

Sərbəst güləş üzrə "Gələcəyin Olimpiyaçıları" məlum oldu / NƏTİCƏLƏR

  • Çap
  • Email
Materialı qiymətləndirin
(14 səs)
Tofiq Bəhramov adına Respublika stadionunun güləş zalında yeniyetmə qızlar, sərbəst və yunan-Roma güləşi üzrə kiçik yaşlı yeniyetmə oğlanlar arasında "Gələcəyin Olimpiyaçıları" adlı açıq Respublika turniri keçirilir.

Turnirin məqsədi Azərbaycanda qadın güləşi, sərbəst və yunan-Roma güləşlərinin inkişafına və kütləviliyinə nail olmaq, ehtiyat qüvvələri aşkar etmək və yarışın nəticələrinə əsasən perspektivli idmançıların yığma komandaya cəlb edilməsindən ibarətdir.

Bu gün start götürən yarışda yeniyetmə qızlar və sərbəst güləşi üzrə kiçik yaşlı yeniyetmələr mübarizə aparıb. Yeniyetmə qızların yarışında 42, sərbəst güləşçilərin yarışında 120 idmançı mükafatlar uğrunda yarışıb. 

Bu gün keçirilən yarışda qalib və mükafatçıların adları məlumdur:

Yeniyetmə qızlar

38 kq

1. Zemfira Ələkbərli – Məhsul İC
2. Ramilə Əliyeva – Zaqatala
3. Arzu Manayeva – Zaqatala

40 kq

1. Aynur Camalova – M
əhsul İC
2. Dilb
ər Dərgahova – Zəngilan
3. Nahid
ə Sərkərova – Abşeron

43 kq

1. Ülk
ər Babayeva – 16 UGİM
2. Yas
əmən Məcidli – Abşeron
3. Türkan Osmanova – Abşeron


46 kq

1. Türkan N
əsirova – Abşeron
2. Gülcahan Hacıyeva – Məhsul İC
3. Dərsul Məmmədova – Cəngi GK
3. Adelina Mirzəyeva – Məhsul İC

49 kq

1. Ş
əbnəm Əhmədova – Cəngi GK
2. Sabina H
əmzəlizadə - Abşeron
3. Fidan
Əsgərova – Gəncə
3. Sona Tumarxanova – M
əhsul İC

52 kq

1. Tatyana Varansova – Neftçi İSM
2. L
əman Kərimova – Abşeron
3. Gülnar
ə Hacıyeva – Gömrük

56 kq

1. L
əman Qurbanova – Neftçi İSM
2. Leyla Orucova – M
əhsul İC
3. Dürdan
ə Əliyeva – Cəngi GK

60 kq

1. Firuz
ə İbrahimova – Abşeron
2. Aydan Mustafayeva – M
əhsul İC
3.
Arzu Hüseynova – Gəncə

65 kq

1. R
əhilə Quluzadə - Neftçi İSM

70 kq

1. Anita K
ələntərova – Neftçi İSM
2. Günel H
əsənli – İsmayıllı
3. Ş
əbnəm Xudayarlı - Abşeron




Kiçik yaşlı sərbəst güləşçilər

 32 kq

1. Tofiq Əliyev – Gəncə
2. Şahmurad Usublu – Şamaxı
3. İlyas Hacıyev – Rusiya
3. Cabbar Məmmədzadə - Gəncə, Təhsil


35 kq

1. Əsgər Məmmədəliyev – Qazax
2. Həzrət Maqsudov – Siyəzən
3. İsa Həsənov – Gəncə
3.
Murat Djakupov – Rusiya  

38 kq

1. Əşrəf Aşurov – Qazax
2. Ramiz Həsənov – Gəncə
3. Vüsal Hüseynov – Siyəzən
3. Telman Əliyev – Gəncə


42 kq

1. Murad Məmmədov – Gəncə, Təhsil
2. Rəşad Əzizov – Şağan GK
3. Seymur Cəbrayılov – Abşeron
3. Xatir Rzayev – Lənkəran  


 47 kq

1. İlkin Məmmədov – Gəncə
2. Nadir Əsgərov – Müşviqabad GK
3. Pərviz İlyasov – Şabran
3.
Bilal Tavayev – Rusiya

53 kq

1. Canbulat Umarakaev – Dağıstan
2. Rakif Eminov – Şağan GK
3. Şahin Qədirli – İsmayıllı
3. Kəramət Əliyev – Naxçıvan  


59 kq

1. Miryamin Seyidov – Təhsil İC
2. Əmir Hüseyn – Şağan GK
3. Cavidan Quliyev – Şağan GK
3. Allahverdi İsmayılov – Gəncə


66 kq

1. Əzəmət Cəlilov – Dağıstan
2. Əbdülxaliq Quluzadə - MOİK
3. Emin Yusifov – Cəlilabad
3. Cəfərsadiq Muradlı – Cəlilabad


73 kq

1. Abdulmuslim Mamedov – Təhsil İC
2. İsa Əmirxanov - Şəmkir
3. Məhəmməd Sadıqov – Cəlilabad
3.
Taleh İsmayılov – Gəncə



Fəxri kürsünün ilk üçlüyündə qərar tutmuş idmançılar diplom, medal və hədiyyələrlə təltif edilir.

Sabah isə, kiçik yaşlı y
eniyetmə yunan-Roma güləşçiləri yarışa qatılacaq.


Oxu 6527 dəfə
Tweet

Add comment



Refresh

Azərbaycan Respublikası
Gənclər və İdman Nazirliyi

minkult
Azərbaycan Respublikası
Milli Olimpiya Komitəsi

minkult1
Dünya Güləş
Birliyi

logo UWW