AZƏRBAYCAN GÜLƏŞ FEDERASİYASI
insta fb tw yt
23.08.2013 16:20

"Gənc Olimpiyaçılar" yarışının yunan-Roma güləşi üzrə qalibi Cəngi GK oldu / FOTO-VİDEO

  • Çap
  • Email
Materialı qiymətləndirin
(12 səs)
Azərbaycan Texniki Universitetinin İdman Sarayında sərbəst və yunan-Roma güləşi üzrə azyaşlı yeniyetmələr (1999-2000-ci il təvəllüdlü) arasında “Gənc Olimpiyaçılar” yarışı başa çatıb.

Yarış Azərbaycan Güləş Federasiyasının 1 saylı nümayəndəliyinin tərkibində fəaliyyət göstərən güləş klublarında sərbəst və yunan-Roma güləşi üzrə perspektivli idmançıların aşkarlanması, klub məşqçilərinin işinin qiymətləndirilməsi məqsədi daşıyır.

Proqrama əsasən, ilk iki gün sərbəst güləş üzrə azyaşlı yeniyetmələrin yarışları keçirilib. Azəri GK bütün rəqiblərindən üstün olub və yarışın qalibi adını qazanıb. 

"Gənc Olimpiyaçılar" yarışında son iki gündə isə yunan-Roma güləşi üzrə azyaşlı yeniyetmələr mübarizə aparıb. Nəticələr aşağıdakı kimidir:


A qrupu
Xəzri GK
Cəngi GK
Pirallahı GK
Spartak İC
Həyat GK
     Xəzri GK - Cəngi GK 1-9
Pirallahı GK - Spartak İC 2-8
Xəzri GK - Həyat GK - 5-5*
Cəngi GK - Pirallahı GK 9-1
Xəzri GK - Spartak İC 6-4
Cəngi GK - Həyat GK 6-4
Xəzri GK - Pirallahı GK 9-1
Spartak İC - Həyat GK 4-6
Cəngi GK - Spartak İC 7-3
Pirallahı GK - Həyat GK 1-9
  1. Cəngi GK 
2. Həyat GK
3. Xəzri GK
4. Spartak İC
5. Pirallahl GK
             
B qrupu
Pəhləvan İC
Məhsul İC
Xosrov Cəfərov GK
Hövsan GK
Bakı GK
  Pəhləvan İC - Məhsul İC 4-6
Xosrov Cəfərov GK - Hövsan GK 3-7
Pəhləvan İC - Bakı GK 7-3
Məhsul İC - Xosrov Cəfərov GK 6-4
Pəhləvan İC - Hövsan GK 2-8
Məhsul İC - Bakı GK 7-3
Pəhləvan İC - Xosrov Cəfərov GK 4-6
Hövsan GK - Bakı GK 8-2
Məhsul İC - Hövsan GK 7-3
Xosrov Cəfərov GK - Bakı GK 7-3
  1. Məhsul İC 
2. Hövsan GK
3. Xosrov Cəfərov GK
4. Pəhləvan İC
5. Bakı GK

Qrup görüşlərinin nəticələrinə əsasən, 9-10-cu yer uğrunda Pirallahı GK - Bakı GK, 5-6-cı yer uğrunda Xəzri GK - Xosrov Cəfərov GK, 3-4-cü yer uğrunda Həyat GK - Hövsan GK, finalda isə Cəngi GK - Məhsul İC qarşılaşıb.

1. Cəngi GK
2. Məhsul İC
3. Həyat GK
4. Hövsan GK
5. Xəzri GK
6. Xosrov Cəfərov GK
7. Bakı GK
8. Pirallahı GK
9. Pəhləvan İC
10. Spartak İC

7-8-ci yer uğrunda Spartak İC - Pəhləvan İC qarşılaşmalı idi, ancaq komandalar görüşə gəlmədiklərinə görə yarışın yekununda son yerləri bölüşüblər.

Yarışda ilk üç yeri tutmuş komandalar Azərbaycan Güləş Federasiyası tərəfindən diplom, kubok və hədiyyələrlə mükafatlandırılıb.


  • Məhsul İC - yunan-Roma güləşi komandası
  • Cəngi GK - yunan-Roma güləşi komandası
  • "Gənc Olimpiyaçılar" komanda yarışının qalibləri
  • "Gənc Olimpiyaçılar" komanda yarışının hakimləri
  • Həyat GK - yunan-Roma güləşi komandası
Oxu 6616 dəfə
Tweet

Add comment



Refresh

Azərbaycan Respublikası
Gənclər və İdman Nazirliyi

minkult
Azərbaycan Respublikası
Milli Olimpiya Komitəsi

minkult1
Dünya Güləş
Birliyi

logo UWW