AZƏRBAYCAN GÜLƏŞ FEDERASİYASI
insta fb tw yt
06.03.2013 21:00

“Olimpiyaçılar aramızda” Respublika turniri yunan-Roma güləşi yarışları ilə tamamlandı

  • Çap
  • Email
Materialı qiymətləndirin
(4 səs)
“Sərhədçi” İdman Olimpiya Mərkəzində yeniyetmələr arasında sərbəst və yunan-Roma güləşi üzrə “Olimpiyaçılar aramızda” açıq Respublika turnirinin final mərhələsi başa çatıb.

 

Turnirin ikinci günü yunan-Roma güləşi üzrə 128 pəhləvan öz qüvvəsini sınayıb. Nəticələr aşağıdakı kimidir:

38 kq
1. Fazil Mirzәyev - 4 saylı nümayәndәlik, Beylәqan
2. Zaur Nuriyev - 1 saylı nümayәndәlik, Mәhsul
3. Elnur Mahmudov - 1 saylı nümayәndәlik, Neftçi İSM
3. Elşad Mәmmәdov - 1 saylı nümayәndәlik, Neftçi İSM

42 kq
1. Mәhәmmәd Hәsәnov - 1 saylı nümayәndәlik, 16 UGİM
2. Zaur Bağırov - 4 saylı nümayәndәlik, Cәlilabad
3. Roman Әhәdli - 2 saylı nümayәndәlik, Sumqayıt, Tәhsil İC
3. Nofәl Babayev - 2 saylı nümayәndәlik, Sumqayıt, Zenit İC

46 kq
1. Namaz Rüstәmov - 1 saylı nümayәndәlik, Cәngi GK
2. Sahil Nadirli - 1 saylı nümayәndәlik, Mәhsul
3. İsmayıl Hәsәnli - 1 saylı nümayәndәlik, Neftçi İSM
3. Seymur Hüseynov - 1 saylı mümayәndәlik, Cәngi GK

50 kq
1. Elgün Hüseynzadә - 7 saylı nümayәndәlik, Gәncә, TİM
2. Kәnan Vәliyev - 1 saylı nümayәndәlik, Zenit İC
3. Rәşid Rüstәmov - 4 saylı nümayәndәlik, Lәnkәran
3. Fәrman Qurbanov - 3 saylı nümayәndәlik, Qusar

54 kq
1. Israfil Yaqubzadә - 1 saylı nümayәndәlik, Tәhsil
2. Sәbuhi Nağıyev - 1 saylı nümayәndәlik, Xәzәr İK
3. Xancavad Mәcidzadә - 6 saylı nümayәndәlik, Mingәçevir
3. Cavid Cavadzadә - 4 saylı nümayәndәlik, Lәnkәran

58 kq
1. Arif Niftullayev - 1 saylı nümayәndәlik, Neftçi İSM
2. Elxan Alıyev - 7 saylı nümayәndәlik, Şәmkir
3. Mirdamәt İsmayılzadә - 4 saylı nümayәndәlik, Lәnkәran
3. Rüstәm İsayev - 1 saylı nümayәndәlik, Inter

63 kq
1. Ülvi Qәnizadә - 1 saylı nümayәndәlik, Neftçi İSM
2. Nurlan Mәmmәdov - 1 saylı nümayәndәlik, ROİL
3. Tuncay Vәzirzadә - 1 saylı nümayәndәlik, Xәzәr İK
3. Anar Vahabzadә - 1 saylı nümayәndәlik, MOİK

69 kq
1. Orxan Hümbәtov - 1 saylı nümayәndәlik, Cәngi GK
2. Azәr Dadaşov - 1 saylı nümayәndәlik, 16 UGİM
3. Sәrxan Dadaşov - 1 saylı nümayәndәlik, ROİL
3. Rәşad Mustafayev - 1 saylı nümayәndәlik, Neftçi İSM

76 kq
1. Nicat Abdullazadә - 4 saylı nümayәndәlik, Beylәqan
2. Rüfәt Gülәliyev - 1 sayı nümayәndәlik, Sәbail
3. Mәhәmmәd Aslanov - 1 saylı nümayәndәlik, Pәhlәvan
3. Pünhan Xәlilov - 6 saylı nümayәndәlik, Mingəçevir

85 kq
1. Soslan Fanziyev - 1 saylı nümayәndәlik, Atasport
2. Xoçber Xalayev - 6 saylı nümayәndәlik, Balakәn
3. Aqşin Mәmmәdli - 1 saylı nümayәndәlik, Inter
3. Sәidmәhәmmәd Ömәrov - 1 saylı nümayәndәlik, Cәngi GK

Yarışın nəticələrinə əsasən, ilk üç yeri tutmuş idmançılar diplom, medal və pul mükafatı ilə təltif edilir, tam dəst idman geyimi ilə təmin edilərək yığma komandanın heyətinə cəlb olunur.

Oxu 5774 dəfə
Tweet

Add comment



Refresh

Azərbaycan Respublikası
Gənclər və İdman Nazirliyi

minkult
Azərbaycan Respublikası
Milli Olimpiya Komitəsi

minkult1
Dünya Güləş
Birliyi

logo UWW