AZƏRBAYCAN GÜLƏŞ FEDERASİYASI
insta fb tw yt
05.03.2013 21:01

“Olimpiyaçılar aramızda” Respublika turnirində sərbəst güləş yarışları keçirildi

  • Çap
  • Email
Materialı qiymətləndirin
(2 səs)
“Sərhədçi” İdman Olimpiya Mərkəzində yeniyetmələr arasında sərbəst və yunan-Roma güləşi üzrə “Olimpiyaçılar aramızda” açıq Respublika turnirinin final mərhələsi başlayıb.

 Turnirin ilk günü sərbəst güləş üzrə 144 pəhləvan öz qüvvəsini sınayıb. Nəticələr aşağıdakı kimidir:

42 kq
1. Mahir Mahmudov - 3 saylı nümayәndәlik, Şamaxı
2. Elnur Sayadov - 7 saylı nümayәndәlik, Göygöl
3. Mirxaliq Әlәmov - 4 saylı nümayәndәlik, Masallı
3. Aznaur Tabayev – Rusiya

46 kq
1. Kәnan Ağamalıyev - 2 saylı nümayәndәlik, Sumqayıt, Tәhsil
2. Nәriman Әhmәdov - 7 saylı nümayәndәlik, Gәncә
3. Hәsәn Qurbanov - 7 saylı nümayәndәlik, Gәncә
3. Elvin Quliyev - 1 saylı nümayәndәlik, Xәzri İK

50 kq
1. Ramin Eyvazov - 3 saylı nümayәndәlik, Şamaxı
2. Elvin Namazov - 7 saylı nümayәndәlik, Gәncә
3. Nurlan Mustafayev - 2 saylı nümayәndәlik, Abşeron, Neftçi İSM
3. Mahal Novruzov - 1 saylı nümayәndәlik, ROİL

54 kq
1. Әfqan Xaşalov - 7 saylı nümayәndәlik, Gәncә
2. Әli Rәhimzadә - 1 saylı nümayәndәlik, DİN İC
3. Hüseyn Hüseynzadə - 4 saylı nümayәndәlik, Masallı
3. Sәdi Mehdizadә - 2 saylı nümayәndәlik, Abşeron, Neftçi İSM

58 kq
1. Zәlimxan Vәliyev - 1 saylı nümayәndәlik, Zenit İC
2. Nahil Hacıyev - 1 saylı nümayәndәlik, Azәri İK
3. Fәqan Әzizov - 2 saylı nümayәndәlik, Sumqayıt, İOEUGİM
3. Әmrah Mәmmәdov - 8 saylı nümayәndәlik, Naxçıvan

63 kq
1. Rüstәm Qasımov - Rusiya
2. Mәhәmmәd Hәsәnzadә - 4 saylı nümayәndәlik, Cәlilabad
3. Ruslan Aslanov - 2 saylı nümayәndәlik, Abşeron, Neftçi İSM
3. Vüsal Mirzәyev - 1 saylı nümayәndәlik, Azәri İK

69 kq
1. Murad Maqomedrasulov - Rusiya
2. Әhliman Quliyev - 7 saylı nümayәndәlik, Gәncә
3. Hafiz Xәlәfov - 2 saylı nümayәndәlik, Abşeron, Neftçi İSM
3. Murad İslamov - 2 saylı nümayәndәlik, Abşeron, Neftçi İSM

76 kq
1. Mәhәmmәdrәsul Qazımәhәmmәdov - 1 saylı nümayәndәlik, Atasport
2. Şahmar Әzimov - 1 saylı nümayәndәlik, Bakı GK
3. İsmayıl Mәmmәdli - 3 saylı nümayәndәlik, Xaçmaz
3. Әli Mehdiyev - 4 saylı nümayәndәlik, Masallı

85 kq
1. Üzeyir Yusifov - 1 saylı nümayәndәlik, 6 UGGİM
2. Mәhәmmәdarif Şabanov - 1 saylı nümayәndәlik, Atasport
3. Orxan Hәsәnov - 7 saylı nümayәndәlik, Qazax
3. Nizami Şәmilov - 1 saylı nümayәndәlik, Azәri İK

100 kq
1. Murad Rәhmanov - 4 saylı nümayәndәlik, Şirvan
2. Adәm Cәlilov - 1 saylı nümayәndәlik, Azәri İK
3. Abdul Әliyev - 6 saylı nümayәndәlik, Balakәn
3. Camal Mәmmәdov - 1 saylı nümayәndәlik, DİN İC

Yarışın nəticələrinə əsasən, ilk üç yeri tutmuş idmançılar diplom, medal və pul mükafatı ilə təltif edilir, tam dəst idman geyimi ilə təmin edilərək yığma komandanın heyətinə cəlb olunur.

Oxu 5124 dəfə
Tweet

Add comment



Refresh

Azərbaycan Respublikası
Gənclər və İdman Nazirliyi

minkult
Azərbaycan Respublikası
Milli Olimpiya Komitəsi

minkult1
Dünya Güləş
Birliyi

logo UWW