AZƏRBAYCAN GÜLƏŞ FEDERASİYASI
insta fb tw yt
23.10.2012 19:55

Yeniyetmələrin Respublika turniri başa çatdı / FOTO

  • Çap
  • Email
Materialı qiymətləndirin
(0 səs)
“Sərhədçi” İdman Olimpiya Mərkəzində Helsinki Olimpiya Oyunlarının gümüş mükafataçısı Rəşid Məmmədbəyovun xatirəsinə həsr olunmuş yeniyetmələr arasında açıq Respublika seçim turnirinin final mərhələsi başa çatıb.

Yarışların üçüncü günündə sərbəst güləş üzrə 3 çəki dərəcəsi üzrə və yeniyetmə qızlar arasında mükafatlar uğrunda mübarizə aparılıb. Yarışda Azərbaycan pəhləvanları ilə yanaşı, Ukrayna, Belarus və Rusiyadan olan güləşçilər də qüvvələrini sınayıb. Qalib və mükafatçılar sırasına düşən idmançılar aşağıdakılardır:

Sərbəst güləş üzrə

76 kq
1. Maqomedrasul Qazımaqomedov - Rusiya
2. Maqomed Şabanov - Rusiya
3. Hüseyn Dәmirov - 1 saylı nümayәndәlik, Tәhsil
3. Bahadur Әlihәsәnov - 7 saylı nümayәndәlik, Gәncә

85 kq
1. Turxan Qurbanov - 1 saylı nümayәndәlik, Zenit
2. Rüstәm Hacıbәyov - 1 saylı nümayәndәlik, Neftçi İSM
3. Rәhman Abdullayev - 7 saylı nümayәndәlik, Gәncә TİM
3. Әli Әminov - 6 saylı nümayәndәlik, Qax

100 kq
1. İqbal Hacızadә 1 saylı nümayәndәlik, Neftçi İSM
2. Sadiq Ağamalıyev - 4 saylı nümayәndәlik, Cәlilabad
3. Amil Hәşimli - 1 saylı nümayәndәlik, 6 UGGİM
3. Minatulla Kurbanov – Rusiya

Yeniyetmə qızlar arasında

38 kq
1. Ülkər Babayeva - 1 saylı nümayəndəlik, Şağan

40 kq
1. Nərgiz Məcidova - 2 saylı nümayəndəlik, Abşeron, Neftçi İSM

43 kq
1. Gülcahan Hacıyeva - 1 saylı nümayәndәlik, Mәhsul
2. Fatsima Sidakova - Belarus
3. Sona Tumarxanova - 5 saylı nümayәndәlik, İsmayıllı

46 kq
1. Leyla Qurbanova - 1 saylı nümayәndәlik, Atasport
2. Ksenya Stankeviç - Belarus
3. Sahilә Ocaqverdiyeva - 1 saylı nümayәndәlik, Mәhsul

49 kq
1. Rәvanә Yusifzadә - 1 saylı nümayәndәlik, X.Cәfәrov GK
2. Sәbinә Hәmzәzadә - 2 saylı nümayәndәlik, Abşeron, Neftçi İSM
3. Aygün Hәsәnova - 5 saylı nümayәndәlik, Ismayıllı
3. Şәbnәm Әhmәdova - 1 saylı nümayәndәlik, Cәngi GK

52 kq
1. Leyla Orucova - 1 saylı nümayәndәlik, Xәzәr-Lәnkәran
2. Tatyana Varansova - 1 saylı nümayәndәlik, Neftçi İSM
3. Palina Tsan - Belarus
3. Pәrvanә Әliyeva - 1 saylı nümayәndәlik, Cәngi GK

56 kq
1. Lәman Qurbanova - 1 saylı nümayәndәlik, Xәzәr-Lәnkәran
2. Gülanә Bayramlı - 4 saylı nümayәndәlik, Lәnkәran
3. Arzu Cәfәrova - 2 saylı nümayәndәlik, Abşeron, Neftçi İSM
3. Elizaveta Lequşa – Ukrayna

60 kq
1. Laura Çaraşvili - Belarus
2. Anastasiya Kravçenko - Ukrayna
3. Rәhilә Quluzadә - 1 saylı nümayәndәlik, Xәzәr-Lәnkәran

65 kq
1. Anita Kәlәntәrova 1 saylı nümayәndәlik, Cәngi GK
2. Palina Valkoviç - Belarus
3. Firuzə Ibrahimova - 2 saylı nümayәndәlik, Abşeron, Neftçi İSM

70 kq
1. Darya Lequşa - Ukrayna
2. Fidan Bayramova - 1 saylı nümayәndәlik, Spartak
3. Lәman Әliyeva - 1 saylı nümayәndәlik, Şağan

İlk üç yeri tutan idmançılar medal və diplomlarla, həmçinin pul mükafatı ilə təltif olunublar. Qalib və mükafatçılar yığma komandaların heyətinə cəlb edilib və beynəlxalq yarışlarda ölkəmizi təmsil etmək hüququ qazanıblar.


y2012-5
y2012-6
y2012-7
y2012-8
Oxu 5261 dəfə
Tweet

Comments   

 
0 #1 elmar 2013-05-05 13:05
halal olsun azerbaycan qadin gulescilerimize
Quote
 
Azərbaycan Respublikası
Gənclər və İdman Nazirliyi

minkult
Azərbaycan Respublikası
Milli Olimpiya Komitəsi

minkult1
Dünya Güləş
Birliyi

logo UWW