AZƏRBAYCAN GÜLƏŞ FEDERASİYASI
insta fb tw yt
31.10.2011 11:12

Respublika seçim turniri başa çatdı / FOTO-VİDEO

  • Çap
  • Email
Materialı qiymətləndirin
(1 Səs)

“Sərhədçi” İdman Olimpiya Mərkəzində Helsinki Olimpiya Oyunlarının gümüş mükafataçısı Rəşid Məmmədbəyovun xatirəsinə həsr olunmuş açıq Respublika seçim turnirinin final mərhələsi başa çatıb. Turnirin son günündə 69, 76, 85 və 100 kq çəki dərəcələrində yunan-Roma və 10 çəki dərəcəsində qadın  güləşi üzrə yeniyetmələr mübarizə aparıb. Nəticələr aşağıdakı kimidir:

69 kq
1. Şəmistan Quluzadə - 1 saylı nümayəndəlik, Təhsil İM
2. Sadiq Bağırov – 1 saylı nümayəndəlik, ROİL
3. İlkin Əsgərov – 1 saylı nümayəndəlik, Neftçi İSM
3. Orxan Nuriyev – 1 saylı nümayəndəlik, Təhsil İM

76 kq
1. Marat Medoyev – Rusiya
2. Ramiz Novruzov – 4 saylı nümayəndəlik, Beyləqan
3. İslam Abbasov – 2 saylı nümayəndəlik, Zenit İC
3. Mairbek Adıgeynov – Rusiya

85 kq
1. Hacımurad Caraşov – Rusiya
2. Orxan Ələkbərov – 1 saylı nümayəndəlik, Gənclik GK
3. Soslan Tuçkayev – Rusiya
3. Rahim Çərkəzli – 1 saylı nümayəndəlik, Neftçi İSM

100 kq
1. Abbasxan Abbasov – Rusiya
2. Məhərrəm Alıquliyev – 1 saylı nümayəndəlik, Neftçi İSM
3. Məhəmməd Bazarov – 6 saylı nümayəndəlik, Balakən
3. Adambek Şidukov – Rusiya

Yeniyetmə qızlar
38 kq

1. Sahilə Ələkbərova – 1 saylı nümayəndəlik, Abşeron, Neftçi İSM
2. Aytac Həmidli – 5 saylı nümayəndəlik, İsmayıllı
3. Aygün Həsənova – 5 saylı nümayəndəlik, İsmayıllı

40 kq
1. Leyla Qurbanov – Ukrayna
2. Aytac Tağızadə - 1 saylı nümayəndəlik, Gömrük İC

43 kq
1. Türkan Nəsirova – 2 saylı nümayəndəlik, Abşeron, Neftçi İSM
2. Fatsina Sidakova – Belarus
3. Sahilə Ocaqverdiyeva – 1 saylı nümayəndəlik, Məhsul İC

46 kq
1. Raisa Varvara – Ukrayna
2. Viktoriya Sevçuk – Belarus
3. Səbinə Həmzəlova – 2 saylı nümayəndəlik, Abşeron, Xəzər-Lənkəran
3. Arzu Əliyeva – 1 saylı nümayəndəlik, Neftçi İSM

49 kq
1. Ayan Məmmədova – 1 saylı nümayəndəlik, Cəngi GK
2. Yuliya Yatovskaya – Belarus
3. Tatyana Nikonenko – Ukrayna
3. Vüsalə Dəmirova – 5 saylı nümayəndəlik, İmişli

52 kq
1. Yekaterina Yermalyuk – 1 saylı nümayəndəlik, Atasport
2. Almaz İsmayılova – 1 saylı nümayəndəlik, Neftçi İSM
3. Ləman Qurbanova – 1 saylı nümayəndəlik, Neftçi İSM
3. Katerina Vasilevskaya – Belarus

56 kq
1. Alyona Kolesnik – 1 saylı nümayəndəlik, Atasport
2. Rövşanə Hüseynova – 1 saylı nümayəndəlik, Cəngi GK
3. Leyla Orucova – 1 saylı nümayəndəlik, Neftçi İSM
3. Natalya Kauzunova – Belarus

60 kq
1. Anastasiya Kravçenko – Ukrayna
2. Ridanə Qurbanova – 1 saylı nümayəndəlik, Neftçi İSM
3. Firuzə İbrahimova – 2 saylı nümayəndəlik, Abşeron, Neftçi İSM
3. Anastasiya Yaumenko – Belarus

65 kq
1. Raqnetta Qurbanzadə - 1 saylı nümayəndəlik, Məhsul İM
2. Yuliya Lutsko – Belarus
3. Günel Həsənli – 5 saylı nümayəndəlik, İsmayıllı

70 kq
1. Darya Korin – Ukrayna
2. Tahirə Babayeva – 1 saylı nümayəndəlik, Gömrük İC
3. Fidan Bayramova – 1 saylı nümayəndəlik, Spartak İC

Turnirdə ilk üç yeri tutan idmançılar medal və diplomlarla, həmçinin pul mükafatı ilə təltif olunurlar. Qalib və mükafatçılar yığma komandaların heyətinə cəlb edilir və beynəlxalq yarışlarda ölkəmizi təmsil etmək hüququ qazanırlar.

Oxu 5037 dəfə
Tweet

Add comment



Refresh

Azərbaycan Respublikası
Gənclər və İdman Nazirliyi

minkult
Azərbaycan Respublikası
Milli Olimpiya Komitəsi

minkult1
Dünya Güləş
Birliyi

logo UWW