AZƏRBAYCAN GÜLƏŞ FEDERASİYASI
insta fb tw yt
12.11.2010 22:49

“Hünər meydanı”nda yunan-Roma güləşi yarışları başa çatdı

  • Çap
  • Email
Materialı qiymətləndirin
(0 səs)

“Sərhədçi” Olimpiya İdman Mərkəzində gənclər arasında “Hünər meydanı” Respublika turnirində yunan-Roma güləşi yarışları başa çatıb. 84, 96 və 120 kq çəki dərəcələrində 30 yunan-Roma güləşçisinin mübarizə apardığı yarış günündə qalib və mükafatçılar sırasına aşağıdakı pəhləvanlar düşə bilib:

84 kq
1. Sultan İsmayılov – 1 saylı nümayəndəlik, Bakı, Xəzri GK (şəxsi məşqçisi Taleh İsrafilov)
2. Fuad Əliyev – 1 saylı nüayəndəlik, Bakı, Neftçi İSM (şəxsi məşqçisi Vaqif Feyzullayev)
3. Sahil Məmmədli – 4 saylı nümayəndəlik, Masallı (şəxsi məşqçisi Qardaşxan Əmənov)
3. Əsəd Əsədzadə - 1 saylı nümayəndəlik, Bakı, Neftçi İSM (şəxsi məşqçisi Elnur Müzəffərov)

96 kq
1. Röyal Mirzəyev – 1 saylı nümayəndəlik, Bakı, Spartak (şəxsi məşqçisi Hikmət Məmmədov)
2. Elvin Cahangirov – 2 saylı nümayəndəlik, Qubadlı (şəxsi məşqçisi Bahadur Həziyev)
3. Kamran Hüseynov – 1 saylı nümayəndəlik, Bakı, DİN İC (şəxsi məşqçisi Radik Hüseynov)
3. Ruslan Kübərov – 3 saylı nümayəndəlik, Qusar (şəxsi məşqçisi Şəkərxan Əlismanov)

120 kq
1. Zaur Mehrəliyev – 1 saylı nümayəndəlik, Bakı, İnter
2. Murad Cavadov – 2 saylı nümayəndəlik, Qubadlı
3. Fuad Eyvazzadə - 1 saylı nümayəndəlik, Bakı, Neftçi İSM

Başa çatan yunan-Roma güləşi yarışlarında komanda hesabında AGF-in 1 saylı nümayəndəliyi (Bakı) birinci, 2 saylı nümayəndəlik (Sumqayıt) ikinci, 3 saylı nümayəndəlik (Qusar) isə üçüncü yeri tutub. Noyabrın 12-də sərbəst güləş üzrə gənclər arasında 50, 55 və 60 kq çəkidə qaliblər müəyyənləşib. 127 pəhləvanın mübarizə apardığı yarışda nəticələr aşağıdakı kimidir:

50 kq
1. Əlisa Abbasov – 1 saylı nümayəndəlik, Bakı, Zenit (şəxsi məşqçisi Ramin Allahverdiyev)
2. Fuad Nəsirli – 1 saylı nümayəndəlik, Bakı, Zenit (şəxsi məşqçisi Akif Qurbanov)
3. Orxan Muxtarov – 6 saylı nümayəndəlik, Bərdə (şəxsi məşqçisi Nadir Muxtarov)
3. Emil Qasımov – 2 saylı nümayəndəlik, Abşeron (şəxsi məşqçisi Həsrət Məmmədyarov)

55 kq
1. Çingiz Qaxacov – 7 saylı nümayəndəlik, Qazax (şəxsi məşqçisi Firdovsi Umudov)
2. Ruhlan Məmmədov – 7 saylı nümayəndəlik, Gəncə, Təhsil İC (şəxsi məşqçisi Kamal Quliyev)
3. Cəlal İsmayılov – 7 saylı nümayəndəlik, Qazax (şəxsi məşqçisi Fazil İsmayılov)
3. Fərrux Ələkbərov – 1 saylı nümayəndəlik, Bakı, Neftçi İSM (şəxsi məşqçisi Əsgərxan Novruzov)

60 kq
1. Hacı Əliyev – 2 saylı nümayəndəlik, Abşeron (şəxsi məşqçisi Qırxlar Bədəlov)
2. Ümid Məmmədov – 2 saylı nümayəndəlik, Sumqayıt, Neftçi İSM (şəxsi məşqçisi Rövşən Süleymanov)
3. Axmed Qvarzatilov – 1 saylı nümayəndəlik, Bakı, Həyat GK (şəxsi məşqçisi Siracəddin Eldarov)
3. Hüseyin Nəsirov – 1 saylı nümayəndəlik, Bakı, DİN İC (şəxsi məşqçisi Arif Abdullayev)

Qeyd edək ki, turnirdə ilk üç yeri tutan idmançılar yığma komandaların heyətinə cəlb edilir və beynəlxalq yarışlarda ölkəmizi təmsil etmək hüququ qazanır. Qaliblər diplom, medal, pul mükafatı və tam geyim idman dəsti təltif edilir.

Respublika turnirinin son günündə sərbəst güləş üzrə 66, 74, 84, 96 və 120 kq çəki dərəcələrində 97 gənc pəhləvan öz qüvvəsini sınayacaq.

Oxu 4100 dəfə
Tweet

Add comment



Refresh

Azərbaycan Respublikası
Gənclər və İdman Nazirliyi

minkult
Azərbaycan Respublikası
Milli Olimpiya Komitəsi

minkult1
Dünya Güləş
Birliyi

logo UWW