AZƏRBAYCAN GÜLƏŞ FEDERASİYASI
insta fb tw yt
09.11.2010 22:44

Respublika turnirində yeniyetmə yunan-Roma güləşçiləri mübarizəyə qoşuldu

Materialı qiymətləndirin
(1 Səs)

“Sərhədçi” Olimpiya İdman Mərkəzində Helsinki Olimpiya Oyunlarının gümüş mükafatçısı Rəşid Məmmədbəyovun xatirəsinə həsr olunmuş güləş üzrə Respublika turniri davam edir.
Respublika turnirinin növbəti günündə yunan-Roma güləşi üzrə 42, 50, 58, 69 və 85 kq çəki dərəcələrində 120 güləşçi mübarizə aparıb. Qalib və mükafatçılar aşağıdakı kimidir:

42 kq
1. Əli Məmmədov – 1 saylı nümayəndəlik, Bakı, ROİL (şəxsi məşqçisi Vaqif Feyzullayev)
2. Ramiz Məmmədov – 1 saylı nümayəndəlik, Bakı, ROİL (şəxsi məşqçisi Vaqif Feyzullayev)
3. Niyazi Məmmədov – 1 saylı nümayəndəlik, Bakı, Məhsul İC (şəxsi məşqçisi Fərid Mansurov)
3. Elçin Məmmədov – 1 saylı nümayəndəlik, Bakı, Xəzər GK (şəxsi məşqçisi Rəşid Rəşidov)

50 kq
1. Murad Məmmədov – 2 saylı nümayəndəlik, Sumqayıt (şəxsi məşqçisi Əbülfət Məmmədov)
2. Həsənbala Heydərov – 3 saylı nümayəndəlik, Qusar (şəxsi məşqçisi Vaqif Feyzullayev)
3. Yadigar Əliyev – 7 saylı nümayəndəlik, Şəmkir (şəxsi məşqçisi Aftandil Əliyev)
3. Cavid Ələkbərzadə - 2 saylı nümaəndəlik, Sumqayıt (şəxsi məşqçisi Əbülfət Məmmədov)

58 kq
1. Ruhin Mikayılov – 1 saylı nümayəndəlik, Bakı, ROİL (şəxsi məşqçisi Vaqif Feyzullayev)
2. Toğrul Dəmirov – 1 saylı nümayəndəlik, Bakı, Neftçi İSM (şəxsi məşqçisi İntiqam Alıyev)
3. Sənan Əlimirzəyev – 1 saylı nümayəndəlik, Bakı, Xəzər GK (şəxsi məşqçisi Rəşid Rəşidov)
3. Gündüz Kərimli – 1 saylı nümayəndəlik, Bakı, ROİL (şəxsi məşqçisi Vaqif Feyzullayev)

69 kq
1. Ramiz Novruzov – 4 saylı nümayəndəlik, Beyləqan (şəxsi məşqçisi Kamil Fərzəliyev)
2. Məmmədrza İsmayılov – 1 saylı nümayəndəlik, Bakı, Neftçi İSM (şəxsi məşqçisi Vaqif İbrahimov)
3. Elmur Vəliyev – 1 saylı nümayəndəlik, Bakı, Cəngi GK (şəxsi məşqçisi Hicran Şərifov)
3. Hacımurad Bağmanov – 6 saylı nümayəndəlik, Balakən (şəxsi məşqçisi İsmayıl Çöpçiyev)

85 kq
1. Hacımurad Çöpçiyev – 6 saylı nümayəndəlik, Balakən (şəxsi məşqçisi İsmayıl Çöpçiyev)
2. Orxan Ələkbərov – 1 saylı nümayəndəlik, Bakı, Gənclik GK (şəxsi məşqçisi Elşən Eyvazov)
3. Anar Əliyev – 6 saylı nümayəndəlik, Mingəçevir (şəxsi məşqçisi Azər Allahverdiyev)
3. Kamran Babayev – 1 saylı nümayəndəlik, Bakı, ROİL (şəxsi məşqçisi Vaqif Feyzullayev)

Qeyd edək ki, turnirdə ilk üç yeri tutan idmançılar yığma komandaların heyətinə cəlb edilir və beynəlxalq yarışlarda ölkəmizi təmsil etmək hüququ qazanır.
Noyabrın 10-da 46, 54, 63, 76 və 100 kq çəki dərəcələrində yeniyetmə yunan-Roma güləşçiləri mübarizəyə qoşulacaq.

 

Oxu 3395 dəfə
Tweet

Add comment



Refresh

Azərbaycan Respublikası
Gənclər və İdman Nazirliyi

minkult
Azərbaycan Respublikası
Milli Olimpiya Komitəsi

minkult1
Dünya Güləş
Birliyi

logo UWW