AZƏRBAYCAN GÜLƏŞ FEDERASİYASI
insta fb tw yt
11.02.2010 14:45

Yeniyetmələrin Respublika birinciliyinə təsnifat yarışları - 2 saylı nümayəndəlik

Materialı qiymətləndirin
(0 səs)
8-9 fevralda Sumqayıt Güləş İdman Məktəbində yeniyetmə sərbəst və yunan-Roma güləşçiləri (1993-95) arasında AGF-in 2 saylı nümayəndəliyinin zona birinciliyi təşkil edilib. Təsnifat yarışlarında Sumqayıt, Abşeron, Qubadlı, Zəngilan və Siyəzəndən ümumilikdə 143 idmançı mübarizə aparıb.

Turnirin açılışında AGF-in regionlar üzrə vitse-prezidenti Cavanşir Qurbanov və 2 saylı nümayəndəliyin əlaqələndiricisi Firdovsi Ömərov çıxış ediblər. Mütəxəssislər dövlət tərəfindən idmana və idmançılara göstərilən böyük qayğıdan danışıblar.

76 sərbəst, 67 yunan-Roma güləşçinin mübarizə apardığı birincilikdə final mərhələsinə aşağıdakı pəhləvanlar vəsiqə əldə ediblər.

Sərbəst güləş

42 kq: 1. Ruslan Surxayev (Abşeron), 2. Nurlan Məmmədov, 3. Əmrah Əkbərov (hər ikisi - Siyəzən), Rüstəm Süleymanov (Sumqayıt);
46 kq: 1. Nurcəlal Həsənzadə, 2. Südet Abbaszadə, 3. Cahid Həsənzadə (hər üçü - Abşeron), Nəriman Abdullayev (Siyəzən);

50 kq: 1. Elşən Alxanov, 2. Elnur Hüseynli, 3. Hüseyn Səlimzadə, Sərvin Mənsumzadə (hamısı - Sumqayıt);

54 kq: 1. Kənan Quliyev, 2. Nicat Əlverdiyev (hər ikisi - Sumqayıt), 3. Pərviz İbrahimov (Abşeron), Nazir Məlikov (Siyəzən);

58 kq: 1. Tural Əhmədov (Sumqayıt), 2. Haldun Əsyərov (Abşeron), 3. Bəxtiyar Məmmədov (Siyəzən), Xəlil İbrahimov (Sumqayıt);

63 kq: 1. Orduxan Orduxanov, 2. Toğrul Məmmədov (hər ikisi - Abşeron), 3. Elnur Rəcəbov (Siyəzən);

69 kq: 1. Nurlan Hacıyev (Sumqayıt), 2. Kənan Əliyev (Siyəzən), 3. Elşən Xasayev (Abşeron);
76 kq: 1. Orxan Şərifov, 2. İbrahim Babayev, 3. Sənan Əlizadə (hər üçü - Abşeron);
85 kq: 1. Müşviq Əhmədzadə (Sumqayıt), 2. Akif Məmmədov, 3. Kənan Əhmədov (hər ikisi - Abşeron);
100 kq: 1. Anar Əliyev, 2. İlqar Məmmədov (hər ikisi - Sumqayıt).

Yunan-Roma güləşi

42 kq: 1. Nicat Abdullayev, 2. Orxan Rüstəmov, 3. İldırım Məmmədov (hər üçü - Sumqayıt), Amil Əbdülxaliqov (Zəngilan);
46 kq: 1. Murad Məmmədov, 2. Surxay İsmayılov, 3. Nicat Soltanov, Nurəddin Məmmədov (hamısı - Sumqayıt);

50 kq: 1. Nurlan Nəbi (Qubadlı), 2. Emil Rüstəmov, 3. Cavid Ələkbərzadə, Cavid Allahverdiyev (hər üçü - Sumqayıt);
54 kq: 1. Hüseyn Abbasov, 2. Elməddin Alverdiyev, 3. Toğrul İsmayılov (hər üçü - Sumqayıt), Sahib Quliyev (Qubadlı);
58 kq: 1. Nizami Abbasov, 2. Cavid Süleymanlı, 3. Rüstəm Cavadov, Rəhim Şıxıyev (hamısı - Sumqayıt);

63 kq: 1. Ceyhun Əliyev, 2. Ümid Yunisov, 3. Vahid Quliyev, Murad Qafarov (hamısı - Sumqayıt);

69 kq: 1. Cəlal Quliyev, 2. Rasim Fərəcov (hər ikisi - Sumqayıt), 3. İmran Məmmədov (Zəngilan), Nicat Vəliyev (Qubadlı);

76 kq: 1. Elvin Ələkbərov (Sumqayıt), 2. Ayaz Cəfərov (Zəngilan), 3. Yusif Quliyev (Qubadlı), Ceyhun Cavadzadə (Sumqayıt);

85 kq: 1. Tural Əsgərov, 2. Teymur İsmayılov, 3. Emin Bayramov (hər üçü - Sumqayıt);
100 kq: 1. Ümid Nəcəfov, 2. Vüsal Umarov (hər ikisi - Sumqayıt).

Oxu 3455 dəfə
Tweet

Add comment



Refresh

Azərbaycan Respublikası
Gənclər və İdman Nazirliyi

minkult
Azərbaycan Respublikası
Milli Olimpiya Komitəsi

minkult1
Dünya Güləş
Birliyi

logo UWW