AZƏRBAYCAN GÜLƏŞ FEDERASİYASI
insta fb tw yt
11.11.2009 00:00

Yeniyetmələr arasında Respublika turnirinin qalibləri müəyyənləşib

  • Çap
  • Email
Materialı qiymətləndirin
(1 Səs)

 

İlk Olimpiya mükafatçımız Rəşid Məmmədbəyovun xatirəsinə yeniyetmələr arasında sərbəst və yunan-Roma güləşi üzrə Respublika turniri başa çatıb. Yarışların ilk iki günündə yunan-Roma güləşçiləri, noyabrın 10-11-də isə sərbəst güləşçilər mübarizəyə qoşulublar. Turnirdə Azərbaycan Güləş Federasiyasının bütün nümayəndəliklərindən, həmçinin Bakıda təlim-məşq toplanışında olan Macarıstan və Rusiyanın yeniyetmələrdən ibarət yığma komandalarından yunan-Roma güləşi üzrə 187, sərbəst güləş üzrə 233 idmançı iştirak edib. Azərbaycan Güləş Federasiyasının 1 saylı Bakı nümayəndəliyi komanda hesabında həm yunan-Roma güləşi, həm də sərbəst güləş üzrə qalib adını qazanıb. Yunan-Roma güləşi üzrə komanda hesabında 2-ci və 3-cü yerləri müvafiq olaraq 5 saylı və 4 saylı nümayəndəliyin, sərbəst güləş üzrə 2-ci və 3-cü yerləri isə 7 saylı və 4 saylı nümayəndəliyin pəhləvanları tutublar.

Qeyd edək ki, turnirdə ilk üç yeri tutmuş idmançılar yeniyetmələrdən ibarət yığma komandaların heyətinə cəlb ediləcəklər.

Yunan-Roma güləşi

Sərbəst güləş

42 kq - 21 nəfər

1. Həsənov Elnur - 1 saylı nümayəndəlik

2. Bazarov Murad - 1 saylı nümayəndəlik

3. Həmidli Ümid - 4 saylı nümayəndəlik

3. Cəfərov Kərim - 1 saylı nümayəndəlik

46 kq - 18 nəfər

1. Bence Juhasz – Macarıstan

2. Əliyev Elvin - 1 saylı nümayəndəlik

3. Məmmədov Murad - 2 saylı nümayəndəlik

3. Həmidov Qubad - 1 saylı nümayəndəlik

50 kq - 25 nəfər

1. Abbasov Hüseyn - 2 saylı nümayəndəlik

2. Mehdiyev Orxan - 1 saylı nümayəndəlik

3. Heydərov Həsənbala - 1 saylı nümayəndəlik

3. Muxtarov Elman - 1 saylı nümayəndəlik

54 kq - 26 nəfər

1. Şükürov Rəşad - 1 saylı nümayəndəlik

2. Ələkbərli Rauf - 1 saylı nümayəndəlik

3. Hüseyinli Elşən - 4 saylı nümayəndəlik

3. Novruzov Novruz - 1 saylı nümayəndəlik

58 kq - 25 nəfər

1. Quluzadə Orxan - 1 saylı nümayəndəlik

2. Tağıyev Rövşən - 1 saylı nümayəndəlik

3. Yunisli Tural - 4 saylı nümayəndəlik

3. Mehdizadə Şamil - 1 saylı nümayəndəlik

63 kq - 22 nəfər

1. Şirəliyev Hüseyn - 1 saylı nümayəndəlik

2. İmanov Kənan - 1 saylı nümayəndəlik

3. Nəbili Nəbi - 7 saylı nümayəndəlik

3. Əliyev Ceyhun - 2 saylı nümayəndəlik

69 kq - 21 nəfər

1. Vəlizadə Kənan - 5 saylı nümayəndəlik

2. Ferenç Mayer – Macarıstan

3. Dadaşov Aqil - 1 saylı nümayəndəlik

3. Bayramov Əli - 1 saylı nümayəndəlik

76 kq - 11 nəfər

1. İsmayılbəyli Elnur - 6 saylı nümayəndəlik

2. Hüseynzadə Şadman - 4 saylı nümayəndəlik

3. Həsənov Əlisa - 5 saylı nümayəndəlik

3. İsmayılzadə Şahin - 1 saylı nümayəndəlik

85 kq - 11 nəfər

1. Mirzəyev Röyal - 1 saylı nümayəndəlik

2. Zoltan Keri – Macarıstan

3. Eyyubov Türmən - 1 saylı nümayəndəlik

3. Hacıyev Cavidan - 5 saylı nümayəndəlik

100 kq - 7 nəfər

1. Cahangirli Sərxan - 1 saylı nümayəndəlik

2. Nəcəfov Ümid - 2 saylı nümayəndəlik

3. Zəkiyev İsa - 1 saylı nümayəndəlik

3. Həsənov Pərvin - 3 saylı nümayəndəlik

42 kq - 20 nəfər

1. Qasımov Ruslan - 7 saylı nümayəndəlik

2. İsmayılov Fərid - 4 saylı nümayəndəlik

3. Hüseynov Nəbi - 7 saylı nümayəndəlik

3. Qədirli Məsim - 3 saylı nümayəndəlik

46 kq - 25 nəfər

1. Həsənzadə Mircəlal - 2 saylı nümayəndəlik

2. Həsənov Məmmədhüseyn - 1 saylı nümayəndəlik

3. İlyasov Əmrah - 7 saylı nümayəndəlik

3. Sayadov Qurbanəli - 7 saylı nümayəndəlik

50 kq - 31 nəfər

1. İbrahimov Pərviz - 2 saylı nümayəndəlik

2. Mahmudov Xalid - 1 saylı nümayəndəlik

3. Əzimov Coşqun - 4 saylı nümayəndəlik

3. Ativi Səfər - 7 saylı nümayəndəlik

54 kq- 31 nəfər

1. Məmmədov Fuad - 7 saylı nümayəndəlik

2. Niftullayev Sübhan - 1 saylı nümayəndəlik

3. Əlizadə Elçin - 1 saylı nümayəndəlik

3. Ələkbərov Fərrux - 1 saylı nümayəndəlik

58 kq - 31 nəfər

1. Jozsef Molnak - Macarıstan

2. Quliyev Ramal - 1 saylı nümayəndəlik

3. Məmmədli Təbriz - 1 saylı nümayəndəlik

3. Məmmədov Məhəmməd - 7 saylı nümayəndəlik

63 kq - 28 nəfər

1. Hacıyev Nurlan - 2 saylı nümayəndəlik

2. Nəsirov Qəhrəman - 4 saylı nümayəndəlik

3. Yusupov Xamzat - Rusiya

3. Şükürov Ruslan - 1 saylı nümayəndəlik

69 kq - 21 nəfər

1. Zsombor Gulyas - Macarıstan

2. İsmayılov Elmiz - 1 saylı nümayəndəlik

3. Məmmədhəsənov Ruslan - 1 saylı nümayəndəlik

3. İsmayılov Elmar - 4 saylı nümayəndəlik

76 kq - 22 nəfər

1. Yunusov Kamran - 1 saylı nümayəndəlik

2. Şərifov Orxan - 2 saylı nümayəndəlik

3. Murtuzlu Mircəfər - 4 saylı nümayəndəlik

3. Qadjiev Maqomedşamil - Rusiya

85 kq - 14 nəfər

1. Maxayev Paxrudin - Rusiya

2. Szilveszter Esordas - Macarıstan

3. Qurbanov Hüseyn - 6 saylı nümayəndəlik

3. Məlikli Məlikağa - 4 saylı nümayəndəlik

100 kq - 10 nəfər

1. Usubzadə Elcan - 7 saylı nümayəndəlik

2. Qarayev Ağaşirin - 1 saylı nümayəndəlik

3. Eyvazlı Nurlan - 1 saylı nümayəndəlik

3. Bəhrəmov Semiral - 7 saylı nümayəndəlik

 

 

 

 

Oxu 3885 dəfə
Tweet
Bu kateqoriyada digər materiallar « “Hünər meydanı”nda yunan-Roma güləşi yarışları başa çatdı Gənclərin Respublika turnirində ilk günün qalibləri »

Add comment



Refresh

Azərbaycan Respublikası
Gənclər və İdman Nazirliyi

minkult
Azərbaycan Respublikası
Milli Olimpiya Komitəsi

minkult1
Dünya Güləş
Birliyi

logo UWW