AZƏRBAYCAN GÜLƏŞ FEDERASİYASI
insta fb tw yt
27.11.2015 21:49

QQP-2015: sərbəst güləşçilərimiz 3 qızıl, 4 gümüş və 4 bürünc medal qazandı / FOTO

Materialı qiymətləndirin
(3 səs)
Bakı İdman Sarayında Ümummilli Lider Heydər Əliyevin xatirəsinə həsr olunmuş güləş üzrə “Qızıl Qran Pri” beynəlxalq turnirinin final mərhələsi start götürüb. Turnirdə 41 ölkədən dünyanın 450-ə yaxın ən güclü pəhləvanları mübarizə aparır.

İlk yarış günündə sərbəst güləş üzrə 57, 61, 65, 70, 74, 86, 97 və 125 kq çəki dərəcələrində qaliblər müəyyənləşib.

Güləşçilərimiz ilk yarış gününü 3 qızıl, 4 gümüş və 4 bürünc medalla başa vurub.  Qızıl medalları yığmamıza bütün rəqiblərindən üstün olan Hacı Əliyev (61 kq), Cəbrayıl Həsənov (74 kq) və Aleksandr Qostiyev (86 kq) qazandırıb. Toğrul Əsgərov (70 kq), Nurməhəmməd Hacıyev (86 kq), Şərif Şərifov (97 kq) və Cəmaləddin Məhəmmədov (125 kq) gümüş medallara yiyələnib. Bürünc medalları isə uığmamıza Mahir Əmiraslanov (57 kq), Teymur Məmmədov (65 kq), Hacımurad Ömərov (70 kq) və Aslanbek Alborov (97 kq) qazandırıb.

57 kq
Bürünc medal görüşü
Mahir Əmiraslanov
- Camal Otarsultanov (RUS) 3:0 rəqib zədələnib
Otari Gogava (GEO) - Pərviz İbrahimov 7:3
Təsəlliverici görüş
Andrev Hocstrassen (USA) - Mahir Əmiraslanov 0:10
1/2 final
Bekbayar Erdenbayar (MGL) - Pərviz İbrahimov 14:1
1/4 final
Yunis Sərməsti (İRİ) - Pərviz İbrahimov 6:17
Mahir Əmiraslanov - İsmayıl Musukayev (RUS) 2:8
Yaşar Əliyev - Camal Otarsultanov (RUS) 0:5
1/8 final
Evald Marcel (GER) - Mahir Əmiraslanov 2:8
Pərviz İbrahimov - Ruslan Qasımov 5:2

61 kq
FİNAL
İmam Sadekikokuande  (İRİ) - Hacı Əliyev 2:8
1/2 final
Hacı Əliyev
- Aleksandr Bagomoyev (RUS) 3:2
1/4 final
 Aleksandr Bagomoyev (RUS) - Qalib Əliyev 5:0
Hacı Əliyev
- Beka Lomitadze (GEO) 11:0
1/8 final
Şinqo Arimoto (JPN) - Hacı Əliyev 0:10
Qalib Əliyev - Əhmədnəbi Qvarzatilov 8:3

65 kq
Bürünc medal görüşü
Antoni Montero (VEN) - Teymur Məmmədov 0:3
Soslan Romanov (RUS) - Ağahüseyn Mustafayev 7:0
1/2 final
Ağahüseyn Mustafayev - Logan Steyber (USA) 6:12
Magomed Kurbanaliyev - Teymur Məmmədov 3:0
1/4 final
Teymur Məmmədov - Məhəmməd Müslümov 1*:1
Ağahüseyn Mustafayev - Kennedi (USA) 5:2

70 kq
FİNAL
Toğrul Əsgərov - Bekzod Abdulraşidov (UZB) 8:8*
Bürünc medal görüşü
Sjeza Arkadius (POL) - Hacımurad Ömərov 0:3 rəqib zədələnib
1/2 final
Mustafa Kaya (TUR) - Toğrul Əsgərov  0:5 tuşe
Hacımurad Ömərov -Bekzod Abduraşidov (UZB) 0:10
1/4 final

Toğrul Əsgərov - Nobuyoşi Takojima (JPN) 13:2
Kevi Le Valley (USA) - Hacımurad Ömərov 6:8

       74 kq
FİNAL
Xetik Tçabolov (RUS) - Cəbrayıl Həsənov 8:12
1/2 final
Cəbrayıl Həsənov
- Soner Demirtaş (TUR) 8*:8
1/4 final 
Cəbrayıl Həsənov - Antoni Valensiya (USA) 11:1
Məhəmmədhacı Muxutov - Axmed Qazimaqomedov (RUS) 0:5
1/8 final
Axmed Qazimaqomedov (RUS) - Murad Süleymanov 3:1
Cəbrayıl Həsənov - Mostafa Hosseinxani (İRİ) 5:4
Antoni Valencia (USA) - Əşrəf Əliyev 14:7

86 kq  
FİNAL
Aleksandr Qostiyev
- Nurməhəmməd Hacıyev 2:0
1/2 final
Aleksandr Qostiyev
- Sandro Aminaşvili (GEO) 4:0
Nurməhəmməd Hacıyev - Ehsan Laşgari (İRİ) 9:7
1/4 final
Patrik Dublinovski (POL) - Aleksandr Qostiyev 0:7
Nurməhəmməd Hacıyev - Taylor (USA) 6:0

97 kq
FİNAL
Elizbar Otikadze (GEO) - Şərif Şərifov 4:2
Bürünc medal görüşü
Aslanbek Alborov
- Jd Bergman (USA) 4:1
Təsəlliverici görüş
Valeri Andritsev (UKR) - Aslanbek Alborov 2:2*
1/2 final
Jd Bergman (USA) - Şərif Şərifov 2:2*
1/4 final
Şərif Şərifov
- Aslanbek Alborov 4:2
1/8 final
Şərif Şərifov - Valeri Andriytsev (UKR) 7:0
Dustin Kilgore (USA) - Aslanbek Alborov 3:10

125 kq
FİNAL
Geno Petriaşvili (GEO) - Cəmaləddin Məhəmmədov 3:0 güləşçimiz zədələnib
1/2 final
İbrahim Saidov (BLR) - Cəmaləddin Məhəmmədov 0:3
1/4 final
Amin Tahiri (IRI) - Cəmaləddin Məhəmmədov 5:10
1/8 final
Həmid Əhmədli - Amin Tahiri (İRİ) 0:10
Ji Vei Deng (CHN) - Cəmaləddin Məhəmmədov 0:5
Oxu 6369 dəfə
Tweet

Add comment



Refresh

Azərbaycan Respublikası
Gənclər və İdman Nazirliyi

minkult
Azərbaycan Respublikası
Milli Olimpiya Komitəsi

minkult1
Dünya Güləş
Birliyi

logo UWW