AZƏRBAYCAN GÜLƏŞ FEDERASİYASI
insta fb tw yt
29.04.2016 11:03

AGF Kubokunda son gün 3 qızıl, 4 gümüş və 9 bürünc medal / FOTO

  • Çap
  • Email
Materialı qiymətləndirin
(11 səs)
"Sərhədçi" İdman Olimpiya Mərkəzində sərbəst və yunan-Roma güləşi üzrə yeniyetmə və gənclər arasında Azərbaycan Güləş Federasiyasının Kuboku uğrunda ənənəvi beynəlxalq turnir başa çatıb.

Turnirdə Azərbaycanla yanaşı, Belarus, Ukrayna, Özbəkistan, Qırğızıstan, Gürcüstan, İran, Bolqarıstan, Rusiya, İraq, Türkiyə və Qazaxstan pəhləvanları mübarizə aparıb. 

Son yarış günündə sərbəst güləş üzrə 89 gənc pəhləvan yarışıb. Yığmamızın üzvləri son yarış günündə 3 qızıl, 4 gümüş və 9 bürünc medal qazanıb. Komanda hesabın Azərbaycan 73 xalla birinci, İran 64 xalla ikinci, eyni xal toplayan Gürcüstan yığması üçüncü yerdə qərarlaşıb. 

Qalib və mükafatçılar Azərbaycan Güləş Federasiyası tərəfindən medal, diplom və pul mükafatı ilə təltif olunub. 

50 kq
FİNAL - Əliabbas Rzazadə - Alireza Goodarzi (İRİ) 13:11
Bürünc medal görüşü - Şahin Muxtarov - Aybek Suleimenov (KAZ) 9:7
Bürünc medal görüşü - Giorgi Goniaşvili (GEO) - Aidar Alimbekov (KGZ) 4:15
            55 kq
FİNAL - Əfqan Xaşalov - Mahir Əmiraslanov 1:1*
Bürünc medal görüşü - İslam Bazarqanov - Teymuraz Vanişvili (GEO) 8:5
Bürünc medal görüşü - Xeyrullah Qahramani (İRİ) - Kənan Ağamalıyev 14:11
60 kq
FİNAL - Qadisa Qeriya - Peiman Biabani (İRİ) 0:7
Bürünc medal görüşü - Giorgi Pasikaşvili (GEO) - Mahdi Niazcenqeşlaqi (İRİ) 0:10
Bürünc medal görüşü - Əli Rəhimzadə - Abdul Axmedov (RUS) 12:8
  66 kq
FİNAL - İveriko Julakidze (GEO) - Fazil Həsənov 9:5
Bürünc medal görüşü - Nabibulla Magomedov (RUS) - Orxan Abbasov 5:7
Bürünc medal görüşü - Qüdrət Ağayev - Pənah İlyaslı 6:8
74 kq
FİNAL - Murad Süleymanov - Tariel Qafrindaşvili (GEO) 12:2
Bürünc medal görüşü - Sənan Əlizadə - İsmayıl Abdullayev 0:7
Bürünc medal görüşü - Nika Kentçadze (GEO) - Ahmad Bazriqaleh (İRİ) 1:9
  84 kq
FİNAL - Zaur Beradze (GEO) - Kamran Qasempour (İRİ) 0:11
Bürünc medal görüşü - Rahid Həmidli - Kantro Talantbek (KGZ) 7:3
Bürünc medal görüşü - Meki Simonia (GEO) - Hacımurad Məhəmmədsəidov 0:10
96 kq
1. Givi Matçaraşvili (GEO)
2. Hossein Şahbaziqazvar (İRİ)
3. Məhəmmədrəsul Qazıməhəmmədov 
  120 kq
FİNAL - Amir Reza Amiri (İRİ) - Alimaqomed Alixmoyev 5:0
Bürünc medal - Vitali Piasniak (BLR) 
Bürünc medal görüşü - Rüstəm Haçberov - Zuriko Urtaşvili (GEO) 0:5



Oxu 5809 dəfə
Tweet

Add comment



Refresh

Azərbaycan Respublikası
Gənclər və İdman Nazirliyi

minkult
Azərbaycan Respublikası
Milli Olimpiya Komitəsi

minkult1
Dünya Güləş
Birliyi

logo UWW