AZƏRBAYCAN GÜLƏŞ FEDERASİYASI
insta fb tw yt
28.04.2016 11:10

AGF Kubokunda üçüncü gün 3 qızıl, 2 gümüş və 9 bürünc medal / FOTO

  • Çap
  • Email
Materialı qiymətləndirin
(3 səs)
"Sərhədçi" İdman Olimpiya Mərkəzində sərbəst və yunan-Roma güləşi üzrə yeniyetmə və gənclər arasında Azərbaycan Güləş Federasiyasının Kuboku uğrunda ənənəvi beynəlxalq turnir davam edir.

Turnirdə Azərbaycanla yanaşı, Belarus, Ukrayna, Özbəkistan, Qırğızıstan, Gürcüstan, İran, Bolqarıstan, Rusiya, İraq, Türkiyə və Qazaxstan pəhləvanları mübarizə aparır. 

Üçüncü yarış günündə sərbəst güləş üzrə 115 yeniyetmə pəhləvan yarışıb.

Yığmamızın üzvləri günü 3 qızıl, 2 gümüş və 9 bürünc medalla tamamlayıb. Komanda hesabında 86 xalla Azərbaycan birinci, 85 xalla İran ikinci, 76 xalla Türkiyə üçüncü yerdə qərarlaşıb. 

Qalib və mükafatçılar Azərbaycan Güləş Federasiyası tərəfindən medal, diplom və pul mükafatı ilə təltif olunub. 

42 kq
FİNAL - Ali Hafezipour (İRİ) - Ramiz Həsənov 2:8
Bürünc medal görüşü - Seyed Ali Azimisiyaçegaei (İRİ) - Röyal Kazımzadə 9:6
Bürünc medal görüşü - Mahir Məmmədov - Gökdeniz Halil (TUR) 10:2
             46 kq
FİNAL - İlqar Məcidov - Mehdi Eşğivasukolayi (İRİ) 0:10
Bürünc medal görüşü - Tural Əsgərov - Furkal Ali Yıldız (TUR) 5:4
Bürünc medal görüşü - Doğan Kara (TUR) - A.Xodabaxşiparijan (İRİ) 2:10
50 kq
FİNAL - Əsgər Məmmədəliyev - Amir Parasteh (İRİ) 0:4
Bürünc medal görüşü - Uğur Novruzov - Vladimeri Qamkrelidze (GEO) 3:4
Bürünc medal görüşü - Hamza Alaca (TUR) - Ali Kiper (TUR) 10:2
  54 kq
FİNAL - Məhəmmədhacı Qasımov - Macid Daştan (İRİ) 5:0 tuşe
Bürünc medal görüşü - Həzrət Maqsudov - Əşrəf Aşurov 1:7
Bürünc medal görüşü - Reza Alicanzade (İRİ) - Turan Bayramov 3:1
58 kq
FİNAL - Hamed Rahimi (İRİ) - Muammer Kılıç (TUR) 2:3
Bürünc medal görüşü - Əvəz Həmzəyev - Elmar İbrahimov 4:8
Bürünc medal görüşü - Sabutay Əmişov - Amiran Vaxtanqişvili (GEO) 5:4
  63 kq
FİNAL - Hüseyn Hüseynzadə - Amirhossein Kavusi (İRİ) 4:3
Bürünc medal görüşü - Rəcəb Nurayev - Bayram İsmayılov 4:1
Bürünc medal görüşü - Bağcan Himmer (TUR) - Almazbek Süleymanov 7:6
69 kq
FİNAL - Doğukan Kalaycı (TUR) - Sayyad Golami (İRİ) 3*:3
Bürünc medal görüşü - Goga Mamiauri (GEO) - Ruhan Məmmədov 10:0
Bürünc medal görüşü - Nəsib Osmanov - Akşemsettin Teke (TUR) 2:8
  76 kq
FİNAL - Mostafa Najafi (İRİ) - Mert Çıkmaz (TUR) 6:2
Bürünc medal görüşü - Giorgi Breqvadze (GEO) - Rəşad Yusifli 3:10
Bürünc medal görüşü - Mixeil Boçoridze (GEO) - Emin Nəcəfzadə 1*:1
85 kq
FİNAL - Laşa Bayramovi (GEO) - Nail Seyyar (TUR) 2:13
Bürünc medal - Davit Koçkiani (GEO)
Bürünc medal görüşü - Mustafa Durur (TUR) - Əhliman Quliyev 0:10
  100 kq
FİNAL - Feyzullah Akturk (TUR) - Erfan Jafari (İRİ) 1:5
Bürünc medal görüşü - Zaal Psuturi (GEO) - Əli Əminzadə 0:11
Bürünc medal görüşü - Elguja Balançivadze (GEO) - Erfan Ayubimotlaq (İRİ) 0:5



Oxu 5669 dəfə
Tweet

Add comment



Refresh

Azərbaycan Respublikası
Gənclər və İdman Nazirliyi

minkult
Azərbaycan Respublikası
Milli Olimpiya Komitəsi

minkult1
Dünya Güləş
Birliyi

logo UWW