AZƏRBAYCAN GÜLƏŞ FEDERASİYASI
insta fb tw yt
17.01.2015 21:25

Müşviq İsayevin xatirə turnirində ikinci gün nəticələri / FOTO

  • Çap
  • Email
Materialı qiymətləndirin
(1 Səs)
"Sərhədçi" İdman Olimpiya Mərkəzində 20 yanvar şəhidi Müşviq İsayevin xatirəsinə həsr olunmuş sərbəst və yunan-Roma güləşi üzrə yeniyetmələr arasında sayca 18-ci beynəlxalq turnir başa çatıb. Turnirdə Azərbaycan güləşçiləri ilə yanaşı, Gürcüstan, İran, Qazaxstan, Rusiya və Özbəkistan idmançıları mübarizə aparıb. 

Turnirin ikinci günündə yunan-Roma güləşi üzrə yarışlar keçirilib. 95 pəhləvanın mübarizə apardığı yarış günündə qalib və mükafatçılar müəyyənləşib. Çəki dərəcələri üzrə I, II, III yerləri tutmuş idmançılar diplom, medal və pul mükafatı ilə təltif edilib.

42 kq
FİNAL - Azər Muxtarlı - Maqomed Murtuzaliev (Rusiya)
Bürünc medal görüşü - Emin Xəlilov - Fərid Qafarov 
Bürünc medal görüşü - Həsən Ağazadə - Nəriman Paşayev

46 kq 
FİNAL - Zülfüqar Əliyev - Ramal Əhədli 
Bürünc medal görüşü - Elvin Babayev - Səid Cahangirzadə
Bürünc medal görüşü - Elnur Musayev - Hacı Əliyev 

50 kq 
FİNAL - Rəşad Abdulov - Nurağa Yusifli 
Bürünc medal görüşü - Toğrul Quluzadə - Zaur Nuriyev
Bürünc medal görüşü - Aigazi Minatulaev (Rusiya) - Fazil Mirzəyev 

54 kq 
FİNAL - Ağamirzə Rəcəbov - Xancavad Məcidzadə
Bürünc medal görüşü - İsmayıl Məmmədov - Maqomed Karamaev (Rusiya)
Bürünc medal görüşü - Cavid Miralıyev - Rəsul Əsgərov 

58 kq
FİNAL - Məhəmmədəli Həsənov - Cavid Cavadzadə 
Bürünc medal görüşü - Kənan Cəfərov - Kənan Hacıəliyev 
Bürünc medal görüşü - Kamran Abdullayev - Davud Əlmuradov

63 kq 
FİNAL - Maqomed Maqomedov (Rusiya) - Rasul Nurqadjiev (Rusiya)
Bürünc medal görüşü - Mahir Ağayev - Şirkan Quliyev 
Bürünc medal görüşü - İbrahim Səfərov - Ramin Cəfərov

69 kq 
FİNAL - Röyal Muradov - Ülvi Qənizadə
Bürünc medal görüşü - Rəhman Alverdiyev - Yusif Əlizadə
Bürünc medal görüşü - Cavid Yusubov - Cavanşir Qasımov 

76 kq
FİNAL - Rövşən Məhəmmədtağızadə - Arsanali Tanaev (Rusiya)
Bürünc medal görüşü - İlqar Muxtarov - Nəzərşah Fətullayev 
Bürünc medal görüşü - Turqay Əliyev - Aslan Məmmədov 

85 kq
FİNAL - Həmid Fərəcov - Elşən Eyyubov
Bürünc medal görüşü - Şeyx Məmmədli - Timur Serderov (Rusiya)
Bürünc medal görüşü - İsmail İsakov (Rusiya) - Yaşar Zamanov 

100 kq
FİNAL - Abbas Əliyev - Camal Feyziyev 
Bürünc medal görüşü - Bibzina İnaşvili (Gürcüstan) - Tarış Əbilov
Bürünc medal - Rakif Məmmədli 



Oxu 7076 dəfə
Tweet

Add comment



Refresh

Azərbaycan Respublikası
Gənclər və İdman Nazirliyi

minkult
Azərbaycan Respublikası
Milli Olimpiya Komitəsi

minkult1
Dünya Güləş
Birliyi

logo UWW