AZƏRBAYCAN GÜLƏŞ FEDERASİYASI
insta fb tw yt
15.03.2017 10:25

Yeniyetmələrin Azərbaycan birinciliyində ikinci günün nəticələri / FOTO

Materialı qiymətləndirin
(6 səs)
Bakı İdman Sarayında yeniyetmələr arasında sərbəst və yunan-Roma güləşi üzrə Azərbaycan birinciliyi davam edir.

İkinci yarış günündə 69, 76, 85 və 100 kq çəkidə yunan-Roma, 42, 46 və 50 kq çəkidə sərbəst güləş üzrə 164 pəhləvan mübarizə aparıb. 

Hər çəki dərəcəsində mükafata layiq yerlər tutmuş idmançılar medal və diplomla yanaşı, AGF tərəfindən pul mükafatı ilə də təltif olunur və yığma komandanın heyətinə cəlb olunur.

Yarışların son günündə isə, 54, 58, 63, 69, 76, 85 və 100 kq çəki dərəcəsində sərbəst güləşçilər xalça üzərində çıxacaq.

Yunan-Roma güləşi    
69 kq
FİNAL
Kənan Eldarov (Neftçi İK) - Asiman İmanzadə (MOİK) 0:3
Bürünc medal görüşü 
Anar Ağammədov (Təhsil) - Əlişan Salmanov (Hövsan GK) 2:6
Murad Əliyev (Neftçi İK) - Samir Bayramov (2 UGİM) 6*:6
     76 kq
FİNAL
Nurlan Kərimov (Lənkəran) - Fikrət Vəliyev (2 UGİM) 5:9
Bürünc medal görüşü 
Abil Məmmədov (Sumqayıt, Təhsil) - Murad Şatrayev (Balakən) 0:7
Eltun Əzimli (Neftçi İK) - Məhəmməd Əhmədiyev (Balakən) 0:8
85 kq
FİNAL 
Elşən Eyubzadə (Gəncə TİM) - Bəhruz Həziyev (Sumqayıt, Təhsil) 5:0
Bürünc medal görüşü 
Kamil Qəribov (Qusar) - Laçın Vəliyev (Göyçay) 0:4
Səftər Məmmədov (Cəngi GK) - Məmmədhüseyn Ağazadə (DİN İC) 8:0
  100 kq
FİNAL
Elxan Quluzadə (Sumqayıt, Zenit) - Sərxan Məmmədov (Həyat GK) 0:9
Bürünc medal görüşü 
Rahim Qəhrəmanzadə (Cəngi GK) - Əli Fərmanov (Təhsil) 1:9
Rüfət Məmmədov (Göyçay) - Rəhim Quliyev (Gəncə TİM) 2*:2
Sərbəst güləş    
42 kq
FİNAL 
Ruslan Şıxıyev (Zenit) - Tofiq Əliyev (Abşeron) 0:9
Bürünc medal görüşü
Cahid Babayev (Şağan GK) - Kənan Heybətov (Abşeron) 6:6*
Əlisəf Abdullayev (Şirvan) - Həsənli Muxtarov (Zenit) 0:10
  46 kq
FİNAL 
Tural Əsgərov (Cəlilaba FHN) - Ağamirzə Mustafayev (Abşeron) 5:4
Bürünc medal görüşü 
Ümüd Əhmədli (Biləsuvar) - Əşrəf Kərimzadə (Abşeron) 0:3
Maqomedsadıx Abkarov (Atasport) - Zirəddin Bayramov (Şəmkir) 10:0
50 kq
FİNAL 
Əbülfəz Nəsirov (Şirvan, Neftçi İK) - Ramiz Həsənov (Gəncə, Təhsil) 1:12
Bürünc medal görüşü 
Ramin Əzimov (6 UGİM) - Tehran Əliyev (Abşeron) 1:1*
Mahir Məmmədzadə (Lənkəran) - Arif Bağırov (Gəncə) 8:4
   


Oxu 5302 dəfə
Tweet

Add comment



Refresh

Azərbaycan Respublikası
Gənclər və İdman Nazirliyi

minkult
Azərbaycan Respublikası
Milli Olimpiya Komitəsi

minkult1
Dünya Güləş
Birliyi

logo UWW