AZƏRBAYCAN GÜLƏŞ FEDERASİYASI
insta fb tw yt
24.02.2017 10:56

Gənclərin Azərbaycan birinciliyində yunan-Roma güləşçiləri mübarizə aparıb / FOTO-VİDEO

  • Çap
  • Email
Materialı qiymətləndirin
(5 səs)
Bakı İdman Sarayında gənclər arasında sərbəst və yunan-Roma güləşi üzrə Azərbaycan birinciliyi başa çatıb.

Yarışda klub və cəmiyyətlərin yığma komandalarının üzvü olan 1997-1999-cu il təvəllüdlü idmançılar iştirak edib. 

İkinci yarış günündə yunan-Roma güləşi üzrə 169 pəhləvan mübarizə aparıb. 

Hər çəki dərəcəsində mükafata layiq yerlər tutmuş idmançılar medal və diplomla yanaşı, AGF tərəfindən pul mükafatı ilə də təltif olunur və yığma komandanın heyətinə cəlb olunur.

50 kq
FİNAL
Zülfüqar Əliyev (Sumqayıt, Təhsil İC)Rəşad Abdullayev (Sumqayıt, Zenit İC) 7:0
Bürünc medal görüşü 
Ramal Əhədli (Sumqayıt, Təhsil İC) - Əli Kərimli (ROİL) 4:3
Seymur Hüseynov (DİN İC) - Azər Muxtarlı (Sumqayıt, Təhsil İC) 8:0
1/2 final
Zülfüqar Əliyev (Sumqayıt, Təhsil İC) - Əli Kərimli (ROİL) 8:0
Azər Muxtarlı (Sumqayıt, Təhsil İC) - Rəşad Abdullayev (Sumqayıt, Zenit İC) 6:13

1/4 final
Ramal Əhədli (Sumqayıt, Təhsil İC) - Zülfüqar Əliyev (Sumqayıt, Təhsil İC) 0:4
Həsən Nuruşov (Qubadlı) - Əli Kərimli (ROİL) 4:13
Rəşid Kərimov (Göyçay) - Azər Muxtarlı (Sumqayıt, Təhsil İC) 9:11
Rəşad Abdullayev (Sumqayıt, Zenit İC) - Emin Xəlilov (MOİK) 12:2 
     

55 kq
FİNAL
Kamran Pənahov (Beyləqan) - Zaur Nuriyev (Məhsul) 0:8
Bürünc medal görüşü 
Anar Qurbanov (Neftçi İK) - Elşad Məmmədov (Zenit İC) 0:8
Kamil Səmədov (Gəncə) - Elvin Mustafayev (Neftçi İK) 0:8

1/2 final
Elşad Məmmədov (Zenit İC) - Kamran Pənahov (Beyləqan) 3:8
Zaur Nuriyev (Məhsul) - Elvin Mustafayev (Neftçi İK) 3:1
1/4 final
Rüstəm Yusubov (Pirallahı GK) - Elşad Məmmədov (Zenit İC) 4:6 
Anar Qurbanov (Neftçi İK) - Kamran Pənahov (Beyləqan) 1:8 
Alim Bağırlı (Təhsil İC) - Zaur Nuriyev (Məhsul) 0:8
Rəcəbəli Nəsirov (MOİK) - Elvin Mustafayev (Neftçi İK) 1:3

60 kq
FİNAL
Kamran Mirzəliyev (Neftçi İK) - Həsən Məmmədli (ROİL) 2:1
Bürünc medal görüşü 
İbrahim Mürsəliyev (DİN İC) - Kənan Cəfərov (MOİK) 2:9
Ülvi Mahmudzadə (ROİL) - Elnur Musayev (Neftçi İK) 3*:3
1/2 final
Kamran Mirzəliyev (Neftçi İK) - Kənan Cəfərov (MOİK) 13:7
Elnur Musayev (Neftçi İK) - Həsən Məmmədli (ROİL) 2:4

1/4 final
Kamran Mirzəliyev (Neftçi İK) - İbrahim Mürsəliyev (DİN İC) 8:0
Elvin Kərimov (Neftçi İK) - Kənan Cəfərov (MOİK) 0:11
Kənan Vəliyev (Gəncə) - Elnur Musayev (Neftçi İK) 8:11 
Həsən Məmmədli (ROİL) - Ülvi Mahmudzadə (ROİL) 9:0
    66 kq
FİNAL
İbarət Məmmədli (DİN İC) - Namaz Rüstəmov (Zenit İC) 0:8
Bürünc medal görüşü 
Məhəmmədəli Həsənov (Gənclik) - Murad Allahverdiyev (DİN İC) 4*:4
Cavid Mustafayev (ROİL) - Rəvan Həkimov (Olimp İK) 6:7
1/2 final
İbarət Məmmədli (DİN İC) - Murad Allahverdiyev (DİN İC) 6:1
Namaz Rüstəmov (Zenit İC) - Rəvan Həkimov (Olimp İK) 9:0
1/4 final
Məhəmmədəli Həsənov (Gənclik) - İbarət Məmmədli (DİN İC) 3:7
Murad Allahverdiyev (DİN İC) - Ramin Cəfərov (Neftçi İK) 10:9
Namaz Rüstəmov (Zenit İC) - Cavid Mustafayev (ROİL) 2:1
Rəvan Həkimov (Olimp İK) - Bayram İsmayılov (Şəmkir) 9:0
74 kq
FİNAL
Şirxan Quliyev (MOİK) - Ülvi Qənizadə (Neftçi İK) 0:9
Bürünc medal görüşü 
Cavanşir Qasımov (Mingəçevir) - Fərid Quliyev (Qubadlı) 0:5 (tuşe)
Azər Hüseynov (Gömrükçü İSM) - Nəsir Həsənov (DİN İC) 4:1
1/2 final
Şirxan Quliyev (MOİK)Fərid Quliyev (Qubadlı) 8:7
Nəsir Həsənov (DİN İC) - Ülvi Qənizadə (Neftçi İK) 1:5
1/4 final
Şirxan Quliyev (MOİK) - Elxan Alıyev (DİN İC) 10:0
Cavid Miralıyev (Hövsan GK) - Fərid Quliyev (Qubadlı) 0:8
Nəsir Həsənov (DİN İC) -
Sahib Kərimov (MOİK) 4:0
Dənizxan Əzimov (Cəlilabad) - Ülvi Qənizadə 0:6
    84 kq
FİNAL
Aslan Məmmədov (ROİL) - Tuncay Vəzirzadə (Neftçi İK) 3:5
Bürünc medal görüşü 
Xəyal Mehdiyev (Təhsil İC) - Rəşad Mustafayev (Neftçi İK) 10:15
Məhəmməd Alxaslı (Şəki) - Rüfət Güləliyev (Gömrükçü İSM) 4:13

1/2 final
Rəşad Mustafayev (Neftçi İK) - Aslan Məmmədov (ROİL) 4:4*
Rüfət Güləliyev (Gömrükçü İSM) - Tuncay Vəzirzadə (Neftçi İK) 7:16
1/4 final
Rəşad Mustafayev (Neftçi İK) - Orxan Baxşıyev (Spartak) 8:0
Aslan Məmmədov (ROİL) - Xəyal Mehdiyev (Təhsil İC) 9:0
Nurlan Cəfərli (Neftçi İK) - Rüfət Güləliyev (Gömrükçü İSM) 0:11
Məhəmməd Alxaslı (Şəki) - Tuncay Vəzirzadə (Neftçi İK) 8:11
96 kq
FİNAL
Seyidmaqomed Omarov (Atasport) - Nizami Şəmilov (Zenit İC) 1:3
Bürünc medal görüşü 
Sərxan Dadaşzadə (Lənkəran) - Soslan Fanziyev (Atasport) 2:11
Cavid Yusifov (Təhsil İC) - Tehran Əminzadə (Gömrükçü İSM) 1*:1
1/2 final
Seyidmaqomed Omarov (Atasport) - Soslan Fanziyev (Atasport) 9:0 
Tehran Əminzadə (Gömrükçü İSM) - Nizami Şəmilov (Zenit İC) 3:3*
1/4 final
Seyidmaqomed Omarov (Atasport) - Seymur Nizami (Gəncə) 8:0
Soslan Fanziyev (Atasport) - Elməddin Əsədov (Sumqayıt, Zenit İC) 10:0
Xoçber Xalayev (Balakən) - Tehran Əminzadə (Gömrükçü İSM) 0:8
Cavid Yusifov (Təhsil İC) - Nizami Şəmilov (Zenit İC) 4:4*
    120 kq
FİNAL
Cavid Feyziyev (Pəhləvan) - Adəm Cəlilov (Zenit İC) 2:0
Bürünc medal görüşü 
Uğur Hacılı (DİN İC) - Əli Əminzadə (Gömrükçü İSM) 0:9
Tarış Əbilov (Zəngilan) - Məhəmməd Bazarov (Balakən) 1:1*
1/2 final
Əli Əminzadə (Gömrükçü İSM) - Cavid Feyziyev (Pəhləvan) 0:3
Adəm Cəlilov (Zenit İC)Məhəmməd Bazarov (Balakən) 8:0
1/4 final
Oruc Mehdiyev (Cəngi GK) - Əli Əminzadə (Gömrükçü İSM) 0:8
Uğur Hacılı (DİN İC) - Cavid Feyziyev (Pəhləvan) 0:7
Tarış Əbilov (Zəngilan) - Adəm Cəlilov (Zenit İC) 0:2
Məhəmməd Bazarov (Balakən) - Məhəmməd Əliyev (Quba, Məhsul İC) 8:0







Oxu 5664 dəfə
Tweet

Comments   

 
0 #1 Dennis 2017-02-26 01:51
Piece of writing writing is also a excitement, if you be acquainted with after that you can write
otherwise it is difficult to write.

Here is my web page: cheap police leather gear: http://toplist.gamers-Finest.de/index.php?a=stats&u;=maritzafvh
Quote
 
Azərbaycan Respublikası
Gənclər və İdman Nazirliyi

minkult
Azərbaycan Respublikası
Milli Olimpiya Komitəsi

minkult1
Dünya Güləş
Birliyi

logo UWW