AZƏRBAYCAN GÜLƏŞ FEDERASİYASI
insta fb tw yt
23.02.2017 09:41

Gənclərin Azərbaycan birinciliyində ilk gün sərbəst güləşçilər yarışıb / FOTO-VİDEO

  • Çap
  • Email
Materialı qiymətləndirin
(9 səs)
Bakı İdman Sarayında gənclər arasında sərbəst və yunan-Roma güləşi üzrə Azərbaycan birinciliyi start götürüb.

Yarışda klub və cəmiyyətlərin yığma komandalarının üzvü olan 1997-1999-cu il təvəllüdlü idmançılar iştirak edir.

İlk yarış günündə sərbəst güləş üzrə 205 pəhləvan mübarizə aparıb. 

Hər çəki dərəcəsində mükafata layiq yerlər tutmuş idmançılar medal və diplomla yanaşı, AGF tərəfindən pul mükafatı ilə də təltif olunur və yığma komandanın heyətinə cəlb olunur.

50 kq
FİNAL
Əli Hüseynov (Zenit İC)Şahin Muxtarov (X.Cəfərov GK) 3:1
Bürünc medal görüşü 
Mahir Məmmədzadə (Lənkəran) - Hilal Nəsirov (Cəlilabad, Gömrükçü İSM) 12:1
Pirxan Cəfərov (Gəncə, TİM) - Əliabbas Rzazadə (Astara MOİK) 2:12

1/2 final
Hilal Nəsirov (Cəlilabad, Gömrükçü İSM) - Əli Hüseynov (Zenit İC) 0:8
Əliabbas Rzazadə (Astara MOİK) - Şahin Muxtarov (X.Cəfərov GK) 0:5
1/4 final
Hilal Nəsirov (Cəlilabad, Gömrükçü İSM) - Cəlal Ağayev (DİN İC) 5:4
Əli Hüseynov (Zenit İC) - Ağamirzə Mustafayev (Abşeron UGİM) 12:0
Şahin Babayev (Abşeron UGİM) - Əliabbas Rzazadə (Astara MOİK) 0:10
Pirxan Cəfərov (Gəncə TİM) - Şahin Muxtarov (X.Cəfərov GK) 2:12
        55 kq
FİNAL 
İntiqam Vəlizadə (ROİL) - Əfqan Xaşalov (Zenit İC) 2:12
Bürünc medal görüşü 
İslam Bazarqanov (Atasport) - Kənan Ağamalıyev (Sumqayıt, Təhsil İC) 10:0
Tural Hüseynov (Abşeron, Neftçi İK) - Əsgər Məmmədəliyev (FHN) 6:0

1/2 final
İntiqam Vəlizadə (ROİL) - Kənan Ağamalıyev (Sumqayıt, Təhsil İC) 8:5
Əsgər Məmmədəliyev (FHN) - Əfqan Xaşalov (Zenit İC) 0:10
1/4 final 
İslam Bazarqanov (Atasport) - İntiqam Vəlizadə (ROİL) 1:4
Adil Kərimov (Xaçmaz) - Kənan Ağamalıyev (Sumqayıt, Təhsil İC) 6:17
Əsgər Məmmədəliyev (FHN) - Ümid Abdulbəyli (Abşeron UGİM) 10:0
Tural Hüseynov (Abşeron, Neftçi İK) - Əfqan Xaşalov (Zenit İC) 0:11
60 kq
FİNAL
Sabutay Əmişov (Neftçi İK) - Xabib Karaçayev (Atasport) 0:9
Bürünc medal görüşü 
Əvəz Həmzəyev (Cəlilabad, Gömrükçü İSM) - Röyal Ağamalıyev (Cəlilabad, Gömrükçü İSM) 3:1
Babək Hüseynov (Gəncə, TİM) - Samid Əzizli (Bərdə) 10:9

1/2 final
Sabutay Əmişov (Neftçi İK)Röyal Ağamalıyev (Cəlilabad, Gömrükçü İSM) 11:1
Samid Əzizli (Bərdə) - Xabib Karaçayev (Atasport) 2:12

1/4 final
Sabutay Əmişov (Neftçi İK) - Əvəz Həmzəyev (Cəlilabad, Gömrükçü İSM) 14:6
Röyal Ağamalıyev (Cəlilabad, Gömrükçü İSM) - Vüsal Hüseynov (Abşeron, UGİM) 8:4
Coşqun Bayramov (Gəncə, TİM) - Samid Əzizli (Bərdə) 3:5
Xabib Karaçayev (Atasport) - Elmar Kazımov (Azəri İK) 11:1
    66 kq
FİNAL 
Fizuli Hüseynov (Zenit İC) - Hacımurad Hacıyev (Atasport) 8:8*
Bürünc medal görüşü 
Hüseyn Hüseynzadə (Masallı, Gömrükçü İSM) - Qüdrət Ağayev (Abşeron UGİM) 4:13
Qadisa Geriya (Atasport) - Fazil Həsənov (Gəncə, TİM) 3:0

1/2 final 
Fizuli Hüseynov (Zenit İC)Qüdrət Ağayev (Abşeron UGİM) 11:7
Hacımurad Hacıyev (Atasport) - Fazil Həsənov (Gəncə, TİM) 14:4
1/4 final
Hüseyn Hüseynzadə (Masallı) - Fizuli Hüseynov (Zenit İC) 2:8
Qüdrət Ağayev (Abşeron UGİM) - Pənah İlyaslı (Qəbələ İK) 5:1
Hacımurad Hacıyev (Atasport) - Davud İbrahimov (Atasport) 17:8
Məhəmməd Həsənzadə (Cəlilabad, Neftçi İK) - Fazil Həsənov (Gəncə, TİM) 1:4
74 kq
FİNAL 
İsmayıl Abdullayev (Atasport) - Rəşad Yusifli (Abşeron, Neftçi İK) 9:9* 
Bürünc medal görüşü 
Kurban Kurbanov (Atasport) - Abubakar Abakarov (Atasport) 3:8
Hacımurad Məcidov (Atasport) - Şöhrət Abakarov (Zaqatala) 1:4

1/2 final
Abubakar Abakarov (Atasport) - İsmayıl Abdullayev (Atasport) 4:9
Rəşad Yusifli (Abşeron UGİM) - Şöhrət Abakarov (Zaqatala) 6:0

1/4 final
Abubakar Abakarov (Atasport) - Qurban Bağırov (Pəhləvan İK) 10:0
İsmayıl Abdullayev (Atasport) - Orxan Yarıyev (Neftçi İK) 10:0
Rəşad Yusifli (Abşeron UGİM) - Cavad Əziyev (Şamaxı) 5:0
Ceyhun Kazımzadə (Neftçi İK) - Şöhrət Abakarov (Zaqatala) 2:8
    84 kq
FİNAL 
Hacımurad Maqomedsaidov (Atasport)Sənan Əlizadə (Qəbələ İK) 11:0
Bürünc medal görüşü 
Yelmar Nəbiyev (Qəbələ İK) - Murad Xaliqov (Nardaran GK) 4:11
Əhliman Quliyev (Gəncə, TİM) - Əhməd Eminov (Lokomotiv) 6:0

1/2 final
Hacımurad Maqomedsaidov (Atasport)Murad Xaliqov (Nardaran GK) 10:0
Əhməd Eminov (Lokomotiv) - Sənan Əlizadə (Qəbələ İK) 0:11
1/4 final 
Hacımurad Maqomedsaidov (Atasport) - Ramin Ağayev (Qəbələ İK) 10:0
Əhməd Əhmədov (Zaqatala) - Murad Xaliqov (Nardaran GK) 0:7
Xəyal İmanzadə (İmişli) - Əhməd Eminov (Lokomotiv) 5:9
Abdulmuslim Məmmədov (Atasport) - Sənan Əlizadə (Qəbələ İK) 1:12
96 kq
FİNAL 
Rahid Həmidli (Masallı, Gömrükçü İSM) - Asxab Həmzətov (Azəri İK) 1:3
Bürünc medal görüşü 
Ayaz İsmayılov (Azəri İK) - Əli Əminzadə (Gömrükçü İSM) 0:10
Maqomedrasul Qazımaqomedov (Atasport) - Maqomedxan Maqomedov (Atasport) 3:0

1/2 final
Əli Əminzadə (Gömrükçü İSM) - Rahid Həmidli (Masallı, Gömrükçü İSM) 3:6
Asxab Həmzətov (Azəri İK) - Maqomedxan Maqomedov (Atasport) 5:2

1/4 final 
Əli Əminzadə (Gömrükçü İSM) - Elxan Orucov (Qazax) 10:0
Ayaz İsmayılov (Azəri İK) - Rahid Həmidli (Masallı, Gömrükçü İSM) 0:4
Asxab Həmzətov (Azəri İK) - Maqomedrasul Qazimaqomedov (Atasport) 3*:3
Maqomedxan Maqomedov (Atasport) - Şamil Zubairov (Atasport) 6:4
    120 kq
FİNAL
Umar İsrailov (Atasport)Əmir Yari (Atasport) 10:0
Bürünc medal görüşü 
Sənan Mustafayev (Qazax) - Adəm Cəlilov (Azəri İK) 0:10
Zaur Əliyev (Bərdə) - İqbal Hacızadə (Neftçi İK) 0:12
1/2 final
Umar İsrailov (Atasport) - Adəm Cəlilov (Azəri İK) 6:0
İqbal Hacızadə (Neftçi İK) - Əmir Yari (Atasport) 3:5
1/4 final
Sənan Mustafayev (Qazax) - Umar İsrailov (Atasport) 0:10
Fərid Quliyev (Lokomotiv) - Adəm Cəlilov (Azəri İK) 0:10
Rövşən Hacıyev (Gəncə) - İqbal Hacızadə (Neftçi İK) 0:5
Əmir Yari (Atasport) - Fəxri Paşayev (ROİL) 10:0





Oxu 6493 dəfə
Tweet

Add comment



Refresh

Azərbaycan Respublikası
Gənclər və İdman Nazirliyi

minkult
Azərbaycan Respublikası
Milli Olimpiya Komitəsi

minkult1
Dünya Güləş
Birliyi

logo UWW