AZƏRBAYCAN GÜLƏŞ FEDERASİYASI
insta fb tw yt
12.01.2017 10:00

AzÇ-2017: ikinci yarış günündə 164 pəhləvan yarışıb / FOTO

  • Çap
  • Email
Materialı qiymətləndirin
(6 səs)
Bakı İdman Sarayında sərbəst və yunan-Roma güləşi üzrə böyüklər arasında növbəti Azərbaycan çempionatı start davam edir. 

İkinci yarış günündə 86, 97 və 125 kq çəki dərəcələrində 50 nəfər sərbəst, 59, 66 və 71 kq çəki dərəcələrində 114 nəfər yunan-Roma güləşi üzrə, ümumilikdə 164 pəhləvan öz aralarında ən güclüləri müəyyənləşdirib.

Çəki dərəcələri üzrə ilk 3 yeri tutmuş idmançılar AGF tərəfindən müvafiq diplom, medal və pul mükafatı ilə təltif olunur, həmin güləşçilər ölkə yığma komandasının heyətinə cəlb edilir və il ərzində komandanın iştirak edəcəyi beynəlxalq yarışlarda ölkəmizi təmsil etmək imkanı əldə edəcəklər.

Sərbəst güləş
86 kq 
FİNAL
Aleksandr Qostiyev (Atasport) - Hacımurad Məhəmmədsəidov (Atasport) 10:0
Bürünc medal görüşü
İbrahim Yusifov (Ağstafa) - Murad Xaliqov (Nardaran) 12:2
Kənan Əliyev (Qazax) - Sənan Əlizadə (Qəbələ) 6:5

1/2 final
Aleksandr Qostiyev (Atasport) - Murad Xaliqov (Nardaran) 10:0
Sənan Əlizadə (Qəbələ) - Hacımurad Məhəmmədsəidov (Atasport) 0:10
1/4 final
İbrahim Yusifov (Ağstafa) - Aleksandr Qostiyev (Atasport) 0:5
Əhməd Əhmədov (Balakən) - Murad Xaliqov (Nardaran) 0:8
Sənan Əlizadə (Qəbələ) - Elçin Məmmədov (MOİK) 7:2
Kənan Əliyev (Qazax) - Hacımurad Məhəmmədsəidov (Atasport) 0:6
97 kq
FİNAL
Nurməhəmməd Hacıyev (Atasport) - Pərviz Axundov (Qəbələ) 5:0

Bürünc medal görüşü
Ramil Usubov (Lokomotiv) - Asxab Həmzətov (Azəri İK) 1:0
Rahid Həmidli (Cəlilabad, Gömrükçü İSM) - Məhəmmədrəsul Qazıməhəmmədov (Atasport) 1:8

1/2 final
Nurməhəmməd Hacıyev (Atasport)Asxab Həmzətov (Azəri İK) 12:0
Məhəmmədrəsul Qazıməhəmmədov (Atasport) - Pərviz Axundov (Qəbələ) 2:5 tuşe
1/4 final
Nurməhəmməd Hacıyev (Atasport) - Ramil Usubov (Lokomotiv) 8:0
Gunov Şirinov (Zaqatala) - Asxab Həmzətov (Azəri İK) 0:12
Məhəmmədrəsul Qazıməhəmmədov (Atasport) - Mahir Əliyev (Zenit İC) 11:0
Orxan Həsənov (Neftçi İK) - Pərviz Axundov (Qəbələ) 0:10
125 kq
FİNAL
Cəmaləddin Məhəmmədov (Atasport) - Umar İsrailov (Atasport) 10:0

Bürünc medal görüşü
Şamil Şamanov (Atasport) - Əli İsayev (Atasport) 8:2
Əmir Yari (Atasport) - Adəm Cəlilov (Azəri İK) 3:0

1/2 final
Cəmaləddin Məhəmmədov (Atasport)Əli İsayev (Atasport) 8:0
Adəm Cəlilov (Azəri İK) - Umar İsrailov (Atasport) 3:14
1/4 final
Cəmaləddin Məhəmmədov (Atasport) - Şamil Şamanov (Atasport) 10:0
Sənan Bağırov (Gömrükçü İSM) - Əli İsayev (Atasport) 0:10
Zaur Xatunayev (Turan İK) - Adəm Cəlilov (Azəri İK) 0:10
Umar İsrailov (Atasport) - Əmir Yari (Atasport) 10:0
Yunan-Roma güləşi
59 kq
FİNAL
Taleh Məmmədov (Gömrükçü İSM) - Kərim Cəfərov (MOİK) 3*:3

Bürünc medal görüşü
Səid Balabəyov (Neftçi İK) - Murad Məmmədov (Sumqayıt, MOİK) 0:3
Orxan Əhmədov (Gömrükçü İSM) - Orxan Eyvazov (MOİK) 1*:1

1/2 final
Taleh Məmmədov (Gömrükçü İSM)Murad Məmmədov (Sumqayıt, MOİK) 6:1
Kərim Cəfərov (MOİK) - Orxan Eyvazov (MOİK) 3:1 tuşe
1/4 final
Səid Balabəyov (Neftçi İK) - Taleh Məmmədov (Gömrükçü İSM) 0:2
Murad Məmmədov (Sumqayıt, MOİK) - Vilayət Qəhrəmanlı (Sumqayıt, Təhsil İC) 12:1
Kərim Cəfərov (MOİK) - Orxan Əhmədov (MOİK) 10:0
Təbriz Yusubzadə (Lənkəran) - Orxan Eyvazov (MOİK) 0:7
66 kq
FİNAL
Kamran Məmmədov (DİN İC) - Azad Əliyev (Gömrükçü İSM) 1:1*

Bürünc medal görüşü
Tural Umayev (Gömrükçü İSM) - Nofəl Babayev (Sumqayıt, Zenit İC) 0:8
Rövşən Tağıyev (Spartak) - Sənan Süleymanov (Təhsil İC)  2:2*

1/2 final
Kamran Məmmədov (DİN İC) - Nofəl Babayev (Sumqayıt, Zenit İC) 8:0
Azad Əliyev (Gömrükçü İSM)Sənan Süleymanov (Təhsil İC) 3:2
1/4 final
Kamran Məmmədov (DİN İC) - Amil Əhmədov (Cəngi GK) 10:0
Hedayat Moqhaddam (Atasport) - Nofəl Babayev (Sumqayıt, Zenit İC) 2:4
Azad Əliyev (Gömrükçü İSM) - Rövşən Tağıyev (Spartak) 1*:1
Sənan Süleymanov (Təhsil İC) - Murad Allahverdiyev (DİN İC) 3:0
71 kq
FİNAL
Rüstəm Əliyev (DİN İC) - İslambek Dadov (Atasport) 1:1*

Bürünc medal görüşü
Ülvi Qənizadə (Pəhləvan) - Ruhin Mikayılov (Qəbələ) 1:4
Azər Hüseynov (Zəngilan) - Şirxan Quliyev (MOİK) 1:2

1/2 final
Rüstəm Əliyev (DİN İC)Ruhin Mikayılov (Qəbələ) 2:1
Şirxan Quliyev (MOİK) - İslambek Dadov (Atasport) 0:8
1/4 final
Ülvi Qənizadə (Pəhləvan) - Rüstəm Əliyev (DİN İC) 1:1*
Ruhin Mikayılov (Qəbələ) - Cavid Kazımov (MOİK) 3:1
Şirxan Quliyev (MOİK) - Cavidan Ələsgərov (Göyçay)
İslambek Dadov (Atasport) - İbarət Məmmədli (DİN İC) 8:0


Oxu 8370 dəfə
Tweet

Add comment



Refresh

Azərbaycan Respublikası
Gənclər və İdman Nazirliyi

minkult
Azərbaycan Respublikası
Milli Olimpiya Komitəsi

minkult1
Dünya Güləş
Birliyi

logo UWW