AZƏRBAYCAN GÜLƏŞ FEDERASİYASI
insta fb tw yt
19.02.2016 16:17

Azərbaycan birinciliyində ikinci gün yunan-Roma güləşçiləri yarışıb / FOTO

  • Çap
  • Email
Materialı qiymətləndirin
(9 səs)
“Sərhədçi” İdman Olimpiya Mərkəzində gənclər arasında sərbəst və yunan-Roma güləşi üzrə Azərbaycan birinciliyi başa çatıb.

İkinci yarış günündə yunan-Roma güləşi üzrə 132 gənc pəhləvan mübarizə aparıb.

50 kq
FİNAL
Zülfüqar Əliyev (Sumqayıt, Təhsil İC) - Seymur Hüseynov (Neftçi İK) 3:10
Bürünc medal görüşü
Namiq İmanlı (Sumqayıt, Zenit İC) - Elşad Məmmədov (Neftçi İK) 2:11
Rəşid Rüstəmli (Lənkəran) - Ziyad Zeynalov (Neftçi İK) 1:10
1/2 final
Elşad Məmmədov - Zülfüqar Əliyev 0:9
Ziyad Zeynalov - Seymur Hüseynov 2:2*
             55 kq
FİNAL
Rasim Əliyev (Neftçi İK) - Azər Nəsibli (Sumqayıt, Təhsil İC) 9:0
Bürünc medal görüşü
Rüstəm Yusubov (Pirallahı GK) - Şeyx Baarov (Balakən) 4*:4
Rəsul Əsgərov (Şirvan, Neftçi İK) - Bəxtiyar Muradov (Bakı GK) 1:4
1/2 final
Şeyx Baarov - Rasim Əliyev 0:8
Azər Nəsibli - Bəxtiyar Muradov 8*:8
60 kq 
FİNAL
Mikayıl Rəhmanov (MOİK) - Nofəl Babayev (Sumqayıt, Zenit İC) 3:2
Bürünc medal görüşü
Elgün Hüseynov (Gəncə, TİM) - Niyazi Məmmədov (2 RİUGİM) 2:5
Kənan Cəfərov (MOİK) - Elsevər Əhədli (Sumqayıt, Təhsil İC) 1:3
1/2 final
Niyazi Məmmədov - Mikayıl Rəhmanov 3:8
Elsevər Əhədli - Nofəl Babayev 0:8
  66 kq
FİNAL
İslambek Dadov (Atasport) - Namaz Rüstəmov (Zenit İC) 8:0
Bürünc medal görüşü
Zülfüqar Quliyev (DİN İC) - Murad Allahverdiyev (DİN İC) 0:8
Sənan Süleymanov (MOİK) - Cavid Mustafayev (Neftçi İK) 5:1
1/2 final
Murad Allahverdiyev - İslambek Dadov 1:3
Cavid Mustafayev - Namaz Rüstəmov 0:5
74 kq
FİNAL
Mehrac Kərimov (Neftçi İK) - Zubair Dibirov (Neftçi İK) 3:4
Bürünc medal görüşü
Fərid Quliyev (Qubadlı) - Səyyad Alıyev (Şirvan, Neftçi İK) 8:0
Sənan Əlimirzəyev (Gömrükçü İSM) - Anar Əlizadə (Lerik) 8:0
1/2 final
Mehrac Kərimov - Səyyad Əliyev 8:0
Anar Əlizadə - Zubair Dibirov 0:9
  84 kq
FİNAL
Elton Vəzirzadə (Neftçi İK) - Nicat Abdullayev (Beyləqan) 6:2
Bürünc medal görüşü
Arif Niftullayev (Neftçi İK) - Rauf Məmmədli (Cəngi GK) 11:2
Nəzərşah Fətullayev (Quba) - Çingiz Səmədov (Spartak İC) 8:3
1/2 final
Elton Vəzirzadə - Rauf Məmmədli 3:1
Çingiz Səmədov - Nicat Abdullayev 9:13
96 kq
FİNAL
Soslan Fanziyev (Atasport) - Nizami Şəmilov (X.Cəfərov GK) 0:4
Bürünc medal görüşü
Şıxı Şıxıyev (Qusar) - Adambek Şidukov (Atasport) 0:3
Abbas Əliyev (Neftçi İK) - Seyidməhəmməd Ömərov (Atasport)  0:9
1/2 final
Adambek Şidukov - Soslan Fanziyev 1:4
Seyidməhəmməd Ömərov - Nizami Şəmilov 1:7
  125 kq
FİNAL
Adəm Cəlilov (16 UGİM) - Cavid Feyziyev (Pəhləvan İK) 2:10
Bürünc medal görüşü
Rafiq Rəfiyev (Qusar) - Aslan Talıbov (Spartak İC) 0:3
Əmrah Əmrahov (Qusar) - Camal Feyziyev (Pəhləvan İK) 0:3
1/2 final
Aslan Talıbov - Adəm Cəlilov 4:8
Camal Feyziyev - Cavid Feyziyev 0:5

Hər çəki dərəcəsində mükafata layiq yerlər tutmuş idmançılar medal və diplomla yanaşı, AGF tərəfindən pul mükafatı ilə də təltif olunub və yığma komandanın heyətinə cəlb olunub.

Oxu 6355 dəfə
Tweet

Add comment



Refresh

Azərbaycan Respublikası
Gənclər və İdman Nazirliyi

minkult
Azərbaycan Respublikası
Milli Olimpiya Komitəsi

minkult1
Dünya Güləş
Birliyi

logo UWW