AZƏRBAYCAN GÜLƏŞ FEDERASİYASI
insta fb tw yt
18.02.2016 18:26

Azərbaycan birinciliyində ilk gün sərbəst güləşçilər yarışıb / FOTO

  • Çap
  • Email
Materialı qiymətləndirin
(11 səs)
“Sərhədçi” İdman Olimpiya Mərkəzində gənclər arasında sərbəst və yunan-Roma güləşi üzrə Azərbaycan birinciliyi start götürüb.

İlk yarış günündə sərbəst güləş üzrə 163 gənc pəhləvan mübarizə aparıb.

50 kq
FİNAL 
Şahin Muxtarov (X.Cəfərov GK) - Əliabbas Rzazadə (ROİL) 0:8
Bürünc medal görüşü 
Rəşad Sadıqov (Nardaran GK) - Röyal Ağamalıyev (Cəlilabad, Gömrükçü İSM) 0:10
Mahir Mahmudov (Şağan GK) - Pirxan Cəfərov (Gəncə, TİM) 3:1
1/2 final
Röyal Ağamalıyev - Şahin Muxtarov 2:7
Əliabbas Rzazadə - Pirxan Cəfərov 10:0
           55 kq
FİNAL 
Kənan Ağamalızadə (Sumqayıt, Təhsil İC) - Əfqan Xaşalov (Zenit İC) 0:8
Bürünc medal görüşü 
İslam Baqarqanov (Atasport) - Rakif Eminov (Qəbələ) 16:6
Abarqadji Aysayev (Atasport) - Elmar İbrahimov (Azəri GK) 9:4
1/2 final
Rakif Eminov - Kənan Ağamalızadə 2:9
Əfqan Xaşalov - Elmar İbrahimov 10:0
60 kq
FİNAL 
Həbib Kasayev (Atasport) - Məhəmməd Abdullayev (Qax) 6:6*
Bürünc medal görüşü
Turan Xanəliyev (Zenit İC) - Qadisa Geriya (Atasport) 4:14
Nicat Mərdanov (Sumqayıt, İOEUGİM) - Qadjımurad Baqarqanov (Atasport) 2:12
1/2 final 
Qadisa Geriya - Həbib Kasayev 0:10
Qadjimurad Baqarqanov - Məhəmməd Abdullayev 2:6
  66 kq
FİNAL 
Adam Batayev (Atasport) - Orxan Abbasov (Azəri GK) 9:5
Bürünc medal görüşü
Qüdrət Ağayev (Abşeron, Neftçi İK) - Məhəmməd Həsənzadə (Cəlilabad, Gömrükçü İSM) 3:0
Sahib Musayev (Ağstafa) - Fazil Həsənov (Gəncə TİM) 2:12
1/2 final 
Məhəmməd Həsənzadə - Adam Batayev 4:11
Fazil Həsənov - Orxan Abbasov 3:4
74 kq
FİNAL 
Əhməd Usmanov (Atasport) - Rəşad Yusifli (Abşeron, Neftçi İK) 11:1
Bürünc medal görüşü
Ələddin Axundov (Qəbələ) - Sənan Əlizadə (Qəbələ) 2:12
Ruslan Abdullayev (Gəncə, TİM) - Maqomedxabib Aduyev (Atasport) 14:4
1/2 final 
Əhməd Usmanov - Sənan Əlizadə 10:6
Rəşad Yusifli - Maqomedxabib Aduyev 10:5
  84 kq
FİNAL 
Cavid Sadıqov (Neftçi İK) - Hacımurad Məhəmmədsəidov (Atasport) 0:11
Bürünc medal görüşü
Maqomedarif Şabanov (Atasport) - Rahid Həmidli (Cəlilabad, Gömrükçü İSM) 2:6
Hacıməhəmməd Nacmuddinov (Atasport) - Xalid Əlizadə (Zenit İC) 6:1
1/2 final 
Rahid Həmidli - Cavid Sadıqov 1:3
Hacımurad Məhəmmədsəidov - Xalid Əlizadə 12:2
96 kq
FİNAL 
Maqomed Qazımaqomedov (Atasport) - Əli Əminzadə (Gömrükçü İSM) 4:0
Bürünc medal görüşü

Əhməd Əhmədov (Zaqatala) - Abdul Maqomedov (Atasport) 4:14
Fərid Məmmədov (6 UGGİM) - Asxab Həmzətov (Azəri GK) 2:12
1/2 final 
Maqomed Qazımaqomedov - Abdul Maqomedov 10:0
Əli Əminzadə - Asxab Həmzətov 11:1
  120 kq
FİNAL 
Alimaqomed Alixmoyev (Atasport) - Məhəmməd İsrafilov (Atasport) 1:8
Bürünc medal görüşü

İqbal Hacızadə (Neftçi İK)
Adəm Cəlilov (Azəri GK) - Rüstəm Haçberov (Balakən) 0:7
1/2 final 
Alimaqomed Alixmoyev - İqbal Hacızadə 5:3
Məhəmməd İsrafilov - Rüstəm Haçberov 11:0

Hər çəki dərəcəsində mükafata layiq yerlər tutmuş idmançılar medal və diplomla yanaşı, AGF tərəfindən pul mükafatı ilə də təltif olunur və yığma komandanın heyətinə cəlb olunur.

 
Oxu 7310 dəfə
Tweet

Add comment



Refresh

Azərbaycan Respublikası
Gənclər və İdman Nazirliyi

minkult
Azərbaycan Respublikası
Milli Olimpiya Komitəsi

minkult1
Dünya Güləş
Birliyi

logo UWW