AZƏRBAYCAN GÜLƏŞ FEDERASİYASI
insta fb tw yt
14.02.2015 19:05

Gənclər arasında Azərbaycan çempionatı ilk gün / NƏTİCƏLƏR-FOTO

  • Çap
  • Email
Materialı qiymətləndirin
(11 səs)
“Sərhədçi” İdman Olimpiya Mərkəzində gənclər arasında sərbəst və yunan-Roma güləşi üzrə Azərbaycan çempionatı start götürüb.

Çempionatın ilk günündə sərbəst güləş yarışları keçirilib. Ölkəmizin bütün rayon və şəhərlərindən 136 pəhləvanın mübarizə apardığı yarışda qalib və mükafatçılar müəyyənləşib. 

50 kq 
FİNAL - Şəhriyar Salmanov (Cəlilabad, Gömrükçü İSM) - Arif Hüseynov (Abşeron, Neftçi İK)
Bürünc medal - Ümüd Abdulbəyli (Zenit İC)
Bürünc medal görüşü - Pərviz Musayev (Sumqayıt, Neftçi İK) - Süleyman Əliyev (Gəncə, Zenit İC)


55 kq 
FİNAL - Əfqan Xaşalov (Zenit İC) - Mahir Əmiraslanov (Neftçi İK) 
Bürünc medal görüşü - Məhəmməd Abdullayev (Qax) - Ruslan Qasımov (Abşeron, Neftçi İK)
Bürünc medal görüşü - Tofiq Sadıqlı (DİN İC) - Əli Hüseynov (Zenit İC)

60 kq 
FİNAL - Amin Emeyev (Atasport) - Cahid Həsənzadə (Abşeron, Neftçi İK)
Bürünc medal görüşü - Qüdrət Ağayev (Neftçi İK) - Əmrah İlyaslı (Qazax, Göyəzən) 
Bürünc medal görüşü - Zəlimxan Vəliyev (Zenit İC) - Nurlan Rəhimov (Neftçi İK)


66 kq
FİNAL - Tural Əhmədli (Sumqayıt, İOEUGİM) - Teymur Məmmədov (Azəri İK)
Bürünc medal görüşü - Səfər Hacıyev (Zaqatala) - Pənah İlyaslı (Qazax, Göyəzən)
Bürünc medal görüşü - Elvin Xıdırov (Təhsil İC) - Ənvərbəy Dalqatov (Atasport)


74 kq 
FİNAL - Məhəmmədhacı Muxutov (Atasport) - Murad Süleymanov (Gəncə, Neftçi İK)
Bürünc medal görüşü - Nəbi Muquşov (Balakən) - Sənan Əlizadə (Xəzri İK)
Bürünc medal görüşü - Qahir Şikarov (Təhsil İC) - Fərman Həsənov (DİN İC)

84 kq 
FİNAL - Axra Cengeniya (Atasport) - Hacımurad Məhəmmədsəidov (Atasport) 
Bürünc medal görüşü - Aydın Musayev (Qazax UGİM) - Cavid Sadıqov (Pəhləvan İK) 
Bürünc medal görüşü - Elçin Məmmədov (Şirvan, Neftçi İK) - Məhəmmədrəsul Qazıməhəmmədov (Atasport)

96 kq 
FİNAL - Nurməhəmməd Hacıyev (Atasport) - Turxan Qurbanov (Zenit İC)
Bürünc medal - Nizami Şəmilov (Azəri İK) 
Bürünc medal görüşü - Allahşükür Fərzəliyev (Lokomotiv) - Üzeyir Yusifov (6 UGGİM)


120 kq 
FİNAL - Səid Həmidov (Atasport) - Həmzətxan İsrafilov (Atasport) 
Bürünc medal - İqbal Hacızadə (Neftçi İK)
Bürünc medal görüşü - Zaur Əliyev (Bərdə) - Adəm Cəlilov (Azəri İK)


Hər çəki dərəcəsində mükafata layiq yerlər tutmuş idmançılar medal və diplomla yanaşı, AGF tərəfindən pul mükafatı ilə də təltif olunub və yığma komandanın heyətinə cəlb olunub.

Oxu 8154 dəfə
Tweet

Add comment



Refresh

Azərbaycan Respublikası
Gənclər və İdman Nazirliyi

minkult
Azərbaycan Respublikası
Milli Olimpiya Komitəsi

minkult1
Dünya Güləş
Birliyi

logo UWW