AZƏRBAYCAN GÜLƏŞ FEDERASİYASI
insta fb tw yt
14.12.2014 22:53

Azərbaycan çempionatında ikinci gün nəticələri / FOTO

  • Çap
  • Email
Materialı qiymətləndirin
(10 səs)
“Sərhədçi” İdman Olimpiya Mərkəzində sərbəst və yunan-Roma güləşi üzrə böyüklər arasında Azərbaycan çempionatı davam edir. 

Çempionatın ikinci günündə sərbəst güləş üzrə 86, 97 və 125 kq, yunan-Roma güləşi üzrə 59, 66 və 71 kq çəki dərəcələrində 116 pəhləvan mübarizə aparıb. 

Sərbəst güləş üzrə  
86 kq
FİNAL - Aleksandr Qostiyev - Məhəmmədhacı Xatiyev 4*:4
Bürünc medal görüşü - Turqay Məmmədov - İbrahim Yusifov 1:12
Bürünc medal görüşü - Məhəmməd Abdulxaliqov - Həmzət Osmanov 0:8
97 kq
FİNAL - Nurməhəmməd Hacıyev - Xetaq Qazyumov 0:6
Bürünc medal görüşü - Ramil Usubov - Elcan Usubov 0:10
Bürünc medal görüşü - Roman Bəkirov - Aslanbek Alborov 2:1
(Roman Bəkirov zədələndiyi üçün qələbə Aslanbek Alborova verilib)
125 kq
FİNAL - Səid Həmidov - Cəmaləddin Məhəmmədov -:+ (zədə)
Bürünc medal görüşü - Sənan Bağırov - Oyan Nəzəriani 0:2
Bürünc medal görüşü - Əli Maqomedabirov - Adəm Cəlilov 11:1
 
Yunan-Roma güləşi üzrə  
59 kq
FİNAL - Elman Muxtarov - Murad Məmmədov 6:4
Bürünc medal görüşü - İbrahim Nurullayev - Orxan Eyvazov 1:8
Bürünc medal görüşü - Orxan Əhmədov - Taleh Məmmədov 2:1
66 kq
FİNAL - Həsən Əliyev - Ruhin Mikayılov 2:0
Bürünc medal görüşü - Kamran Məmmədov - Tural Umayev 2:0
Bürünc medal görüşü - Azad Əliyev - Hüseyn Abbasov 3:0
71 kq
FİNAL - Rüstəm Əliyev - Ceyhun Əliyev 8:0
Bürünc medal görüşü - Elvin Tağıyev - İlkin Əsgərov 0:8
Bürünc medal görüşü - Kənan İmanov - Rəsul Çunayev 0:8
 


Çəki dərəcələri üzrə ilk 3 yeri tutmuş idmançılar AGF tərəfindən müvafiq diplom, medal və pul mükafatı ilə təltif olunub, həmin güləşçilər ölkə yığma komandasının heyətinə cəlb ediləcək və tam dəst idman geyimi ilə təmin olunublar.

 

Oxu 5646 dəfə
Tweet

Add comment



Refresh

Azərbaycan Respublikası
Gənclər və İdman Nazirliyi

minkult
Azərbaycan Respublikası
Milli Olimpiya Komitəsi

minkult1
Dünya Güləş
Birliyi

logo UWW