AZƏRBAYCAN GÜLƏŞ FEDERASİYASI
insta fb tw yt
07.03.2014 19:20

Gənclərin Azərbaycan çempionatı ikinci gün / QALİBLƏR

  • Çap
  • Email
Materialı qiymətləndirin
(28 səs)
“Sərhədçi” İdman Olimpiya Mərkəzində yeniyetmə və gənclər arasında sərbəst və yunan-Roma güləşi üzrə Azərbaycan çempionatı başa çatıb.

Turnirin proqramına əsasən, çempionatın son günündə sərbəst güləş üzrə 50, 55, 60, 66, 74, 84, 96 və 120 kq çəki dərəcəsində 157 gənc pəhləvan mübarizə aparıb.

50 kq
FİNAL - Arif Hüseynov (Abşeron, Neftçi İSM) - Vaqif Qasımov (Məhsul İC) 4-1
Bürünc medal görüşü - Pərviz Musayev (Sumqayıt, Təhsil İC) - Fərid İsmayılov (Cəlilabad, Lokomotiv İC) 1-2 (təmiz qələbə)
Bürünc medal görüşü - Pirqəm Əliyev (Azəri GK) - Sənan Hüseynəliyev (Neftçi İSM) 0-11

55 kq
FİNAL - Nihad Bağırzadə (Gəncə, Neftçi İSM) - Mircəlal Həsənzadə (Abşeron, Neftçi İSM) 3-14
Bürünc medal görüşü - Taleh Məmmədov (Gəncə, Zenit İC) - Məhəmməd Abdullayev (Qax) 2-10
Bürünc medal görüşü - Ayaz Abdullayev (Zenit İC) - Tofiq Sadıqlı (DİN İC) 4*-4

60 kq
FİNAL - Vurğun Əliyev (Neftçi İSM) - Ruslan Abdullayev (Gəncə, TİM) 13-2
Bürünc medal görüşü - Elçin Vəliyev (Gəncə, DİN İC) - Pərviz İbrahimov (Abşeron, Neftçi İSM) 9-10
Bürünc medal görüşü - Əmrah İlyaslı (Qazax, Neftçi İSM) - Cahid Həsənzadə (Abşeron, Neftçi İSM) 2-12

66 kq
FİNAL - Abdulmuslim Muxuddinov (Atasport) - Murad Süleymanov (Gəncə, Neftçi İSM) 4-4*
Bürünc medal görüşü - Elvin Xıdırov (Neftçi İSM) - Musa Rüstəmzadə (Şəmkir) 12-8
Bürünc medal görüşü - Gitinomaqomed Hacıyev (Atasport) - Asif Əliyev (Gəncə, Neftçi İSM) 5-0

74 kq
FİNAL - Elmar İsmayılov (Cəlilabad, Gömrükçü) - Məhəmmədhacı Muxutov (Atasport) 0-2 
Bürünc medal görüşü - Fərman Həsənov (DİN İC) - Elçin Məmmədov (Şirvan, Neftçi İSM) 0-10
Bürünc medal görüşü - Maqomed Daitbekov (Atasport) - Kənan Əliyev (Qazax, Göyəzən) 

84 kq
FİNAL - Arsen Mursəliyev (Atasport) - Nurməhəmməd Hacıyev (Atasport) 0-4 (təmiz qələbə)
Bürünc medal görüşü - Məhəmməd Abdulxaliqov (Atasport) - Cavid Sadıqov (6 UGGİM) 8-1
Bürünc medal görüşü - Məhəmməd Abiyev (Neftçi İSM) - Şamil Sadullayev (Atasport) 0-10

96 kq
FİNAL - Səid Həmidov (Atasport) - Çermen Baqayev (Atasport) 0-10
Bürünc medal - Allahşükür Fərzəliyev (Lokomotiv İC)
Bürünc medal - Turxan Qurbanov (Zenit İC)

120 kq
1. Oyan Nəzərian (Atasport)
2. Həmzətxan İsrafilov  (Atasport)
3. Toğrul Cavadlı (Cəlilabad) 

Hər çəki dərəcəsində mükafata layiq yerlər tutmuş idmançılar medal və diplomla yanaşı, AGF tərəfindən pul mükafatı ilə də təltif olunub və yığma komandanın heyətinə cəlb olunub.


Oxu 8527 dəfə
Tweet

Comments   

 
0 #1 Ruzali 2014-03-09 09:36
bu yariwin wekilleri nevaxt yuklenecek?
Quote
 
Azərbaycan Respublikası
Gənclər və İdman Nazirliyi

minkult
Azərbaycan Respublikası
Milli Olimpiya Komitəsi

minkult1
Dünya Güləş
Birliyi

logo UWW