AZƏRBAYCAN GÜLƏŞ FEDERASİYASI
insta fb tw yt
06.03.2014 20:49

Gənclərin Azərbaycan çempionatı ilk gün / FOTO

  • Çap
  • Email
Materialı qiymətləndirin
(27 səs)
“Sərhədçi” İdman Olimpiya Mərkəzində yeniyetmə və gənclər arasında sərbəst və yunan-Roma güləşi üzrə Azərbaycan çempionatı davam edir.

Turnirin proqramına əsasən, çempionatın dördüncü günündə yunan-Roma güləşi üzrə 50, 55, 60, 66, 74, 84, 96 və 120 kq çəki dərəcəsində 147 gənc pəhləvan mübarizə aparıb.

50 kq
FİNAL - Rasim Əliyev (Neftçi İSM) - Xəyyam Abdullayev (Neftçi İSM) 2-2* (təmiz qələbə)
Bürünc medal görüşü - İmran Novruzov (Göyçay, Təhsil İC) - Mirabbas Tağıyev (Şirvan, Neftçi İSM) 14-6
Bürünc medal görüşü - Asif Əliyev (Təhsil İC) - Azər Nəsibli (Sumqayıt, Təhsil İC) 0-8

55 kq
FİNAL - Sakit Quliyev (Neftçi İSM) - Əli Məmmədov (Neftçi İSM) 5-0
Bürünc medal görüşü - Səid İbrahimov (Gömrükçü) - İbrahim Nurullayev (Cəlilabad, Gömrükçü) 0-8
Bürünc medal görüşü - Hikmət Ağayev (Neftçi İSM) - Ramiz Məmmədov (Neftçi İSM) 0-8

60 kq
FİNAL - Mikayıl Rəhmanov (Neftçi İSM) - Kərim Cəfərov (Neftçi İSM) 0-3
Bürünc medal görüşü - Orxan Eyvazov (MOİK) - Sənan Süleymanov (Neftçi İSM) 5-4
Bürünc medal görüşü - Toğrul Sabirzadə (Cəngi GK) - Murad Məmmədov (Sumqayıt, Neftçi İSM) 0-9

66 kq
FİNAL - Orxan Məmmədli (DİN İC) - Elman Muxtarov (Neftçi İSM) 0-2
Bürünc medal görüşü - Asim Məmmədov (MOİK) - Hüseyn Abbasov (Sumqayıt, Neftçi İSM) 1-10
Bürünc medal görüşü - Ruhin Mikayılov (Neftçi İSM) - Emil Abdullayev (Gəncə) 6-0

74 kq
FİNAL - Sənan Əlimirzəyev (Gömrükçü) - Vüsal Həşimov (İmişli) 11-0
Bürünc medal görüşü - İsmayıl Əliyev (Zenit İC) - Hacımurad Bağmanov (Balakən) 0-4 (təmiz qələbə)
Bürünc medal görüşü - Təbriz Hüseynov (Neftçi İSM) - Rəcəb Qaraşov (MOİK) 0-9

84 kq
FİNAL - İslam Abbasov (Sumqayıt, Zenit İC) - Murad Gözəlov (Şirvan, Neftçi İSM) 8-0
Bürünc medal görüşü - Elton Vəzirzadə (Spartak) - Ramil Hümbətov (Abşeron, Neftçi İSM) 8-0
Bürünc medal görüşü - Murad Kazımlı (Spartak) - Mehman Ələsgərov (6 UGGİM) 8-0

96 kq
FİNAL - Türmən Eyyubov (Neftçi İSM) - Orxan Nuriyev (Neftçi İSM) 3*-3
Bürünc medal görüşü - Zamir Məhəmmədov (Atasport) - İlkin Əliyev (Pirallahı GK) 10-0
Bürünc medal görüşü - Ruslan Cuciyev (Balakən) - Adambek Şidukov (Atasport) 0-8

120 kq
FİNAL - Abbas Abdullayev (Balakən) - Hacımurad Çöpsiyev (Balakən) 0-2
Bürünc medal görüşü - Ruslan Əliyev (Pəhləvan İK) - Roman Əliyev (X.Cəfərov GK) 0-8
Bürünc medal görüşü - Əli Həsənov (Göyçay) - Məhərrəm Əliquliyev (X.Cəfərov GK)

Hər çəki dərəcəsində mükafata layiq yerlər tutmuş idmançılar medal və diplomla yanaşı, AGF tərəfindən pul mükafatı ilə də təltif olunur və yığma komandanın heyətinə cəlb olunur.


Oxu 8251 dəfə
Tweet

Add comment



Refresh

Azərbaycan Respublikası
Gənclər və İdman Nazirliyi

minkult
Azərbaycan Respublikası
Milli Olimpiya Komitəsi

minkult1
Dünya Güləş
Birliyi

logo UWW