AZƏRBAYCAN GÜLƏŞ FEDERASİYASI
insta fb tw yt
05.03.2014 20:36

Yeniyetmələrin Azərbaycan çempionatı üçüncü gün / FOTO

Materialı qiymətləndirin
(18 səs)
“Sərhədçi” İdman Olimpiya Mərkəzində yeniyetmə və gənclər arasında sərbəst və yunan-Roma güləşi üzrə Azərbaycan çempionatı davam edir.

Turnirin proqramına əsasən, çempionatın üçüncü günündə sərbəst güləş üzrə 54, 58, 63, 69, 76, 85 və 100 kq çəki dərəcəsində 155 yeniyetmə pəhləvan mübarizə aparıb.

54 kq
FİNAL - Mahal Novruzov (ROİL, Neftçi İSM) - Mahir Əmiraslanov (ROİL, Neftçi İSM) 2-12
Bürünc medal görüşü - Şəhruz Salmanlı (Cəlilabad, Gömrükçü) - Orxan Abbasov (Azəri GK) 7-17
Bürünc medal görüşü - Neyməddin Rəhmanov (MOİK) - Fazil Həsənov (Gəncə, Neftçi İSM) 0-5 (təmiz qələbə)

58 kq
FİNAL - Məhəmmədəli Əliyev (Neftçi İSM) - Pənah İlyaslı (Qazax, Neftçi İSM) 10-0
Bürünc medal görüşü - Qüdrət Ağayev (Abşeron, Neftçi İSM) - Hüseyn Hüseynzadə (Masallı) 10-17
Bürünc medal görüşü - Aqil Qurbanlı (Göygöl, TİM) - Almazbek Süleymanov (Neftçi İSM) 4-16

63 kq
FİNAL - Təbriz Məmmədov (Naxçıvan, Neftçi İSM) - Teymur Məmmədov (Azəri GK) 1-2
Bürünc medal görüşü - Arzu Namazov (Gəncə, TİM) - Məhəmməd Həsənzadə (Cəlilabad, Neftçi İSM) 0-12
Bürünc medal görüşü - Ruslan Aslanov (Abşeron, Neftçi İSM) - Əmrah Məmmədov (Naxçıvan) 5-0

69 kq
FİNAL - Fuad Məmmədov (Füzuli, Neftçi İSM) - Rüstəm Həsənov (Atasport) 5-1 (təmiz qələbə)
Bürünc medal görüşü - Ravil Babazadə (Lənkəran) - Xalid Əlizadə (Zenit İC) 6-2
Bürünc medal görüşü - Cəbrayıl Abdulatifov (Atasport) - Şahmar Abdiyev (Şəmkir) 5-3

76 kq
FİNAL -  Hacımurad Məhəmmədsəidov (Atasport) - Şahmar Əzimov (Neftçi İSM) 6-2
Bürünc medal görüşü - Bayram Sofiyev (Qazax, Göyəzən) - Vüsal Mirzəyev (Füzuli) 1-9
Bürünc medal görüşü - Əhliman Quliyev (Gəncə, Neftçi İSM) - Məhərrəm Kərimli (Naxçıvan, Neftçi İSM) 12-0

85 kq
FİNAL - Murad Xalıqov (Azəri GK) - Cavid Sadıqov (6 UGGİM) 6-4
Bürünc medal görüşü - Məhəmmədarif Şabanov (Atasport) - Məhəmmədrəsul Qazıməhəmmədov (Atasport) 0-4
Bürünc medal görüşü - Rüfət Orucov (Gəncə, TİM) - Tehran Əminov (Gömrükçü) 0-4 (təmiz qələbə)

100 kq
FİNAL - Şamil Sadullayev (Atasport) - İqbal Hacızadə (Neftçi İSM) 0-2
Bürünc medal görüşü - Əli Əminov (Gömrükçü) - Murad Rəhmanov (Şirvan, Neftçi İSM) 10-0
Bürünc medal görüşü - Üzeyir Yusifov (6 UGGİM) - Zaitbekhacı Zaitbekov (Atasport) 0-9

Hər çəki dərəcəsində mükafata layiq yerlər tutmuş idmançılar medal və diplomla yanaşı, AGF tərəfindən pul mükafatı ilə də təltif olunur və yığma komandanın heyətinə cəlb olunur.



Oxu 8386 dəfə
Tweet

Add comment



Refresh

Azərbaycan Respublikası
Gənclər və İdman Nazirliyi

minkult
Azərbaycan Respublikası
Milli Olimpiya Komitəsi

minkult1
Dünya Güləş
Birliyi

logo UWW