AZƏRBAYCAN GÜLƏŞ FEDERASİYASI
insta fb tw yt
04.03.2014 17:35

Yeniyetmələrin Azərbaycan çempionatı ikinci gün / FOTO

  • Çap
  • Email
Materialı qiymətləndirin
(9 səs)
“Sərhədçi” İdman Olimpiya Mərkəzində yeniyetmə və gənclər arasında sərbəst və yunan-Roma güləşi üzrə Azərbaycan çempionatı davam edir.

Turnirin proqramına əsasən, çempionatın ikinci günündə yunan-Roma güləşi üzrə 69, 76, 85, 100 kq, sərbəst güləş üzrə 42, 46, 50 kq çəki dərəcəsində 133 yeniyetmə pəhləvan mübarizə aparıb.

Yunan-Roma güləşi üzrə

69 kq
FİNAL - Nurlan Məmmədov (ROİL) - İslambek Dedov (Atasport) 0-4 (təmiz qələbə)
Bürünc medal görüşü - Fuad Quliyev (6 UGGİM) - Sarı Bağırov (Şəmkir) 12-4
Bürünc medal görüşü - Tuncay Vəzirzadə (Spartak) - Nəzərşah Fətullayev (Quba) 8-5

76 kq
FİNAL - Pünhan Xəlilov (Neftçi İSM) - Sərxan Dadaşov (ROİL) 0-8 (təmiz qələbə)
Bürünc medal görüşü - Roman Alıyev (Daşkəsən) - İqbal Əliyev (Neftçi İSM) 0-9
Bürünc medal görüşü - Şahnəzər Qəhrəmanlı (Zəngilan) - Rəşad Mustafayev (Neftçi İSM) 0-8
 
85 kq
FİNAL - Xoçber Xalayev (Balakən) - Əli Mehdiyev (Masallı, DİN İC) 4-0
Bürünc medal görüşü - Mətləb Teymurov (Gəncə) - Şamil Çunayev (Balakən) 0-8
Bürünc medal görüşü - Rövşən Eyyubov (Neftçi İSM, ROİL) - Abbas Əliyev (ROİL) 0-2

100 kq
FİNAL - Cavid Feyziyev (Pəhləvan GK) - Kənan Rüstəmov (Gəncə) 8-0
Bürünc medal görüşü - Uğur Hacı (DİN İC) - Tarış Əbilov (Zəngilan) 5-0
Bürünc medal görüşü - Adəm Cəlilov (X.Cəfərov GK) - Əmrah Əmrahov (Qusar) 8-0

Sərbəst güləş üzrə

42 kq
FİNAL - İntiqam Vəlizadə (ROİL, Neftçi İSM) - Elvin Dünyamalıyev (Zenit İC) 8-0 (təmiz qələbə)
Bürünc medal görüşü - Pirxan Cəfərov (Gəncə, TİM) - Sarvan Sadıqov (Gömrükçü) 6-4
Bürünc medal görüşü - Asif Məhərrəmov (Gəncə, Neftçi İSM) - Turan Bayramov (Gəncə) 0-4

46 kq
FİNAL - Elvin Namazov (Gəncə, Neftçi İSM) - Kənan Ağamalıyev (Sumqayıt, TİM) 10-0
Bürünc medal görüşü - Mehman Abuzərov (Şirvan) - İlkin Məmmədov (Azəri GK) 4-8
Bürünc medal görüşü - Mahir Mahmudov (Şamaxı) - Şahin İsmayılov (Abşeron, Neftçi İSM) 1-12

50 kq
FİNAL - Sabutay Əmişov (ROİL, Neftçi İSM) - Əfqan Xaşalov (Qazax, Zenit İC) 0-10
Bürünc medal görüşü - Ərkal Məmmədov (Naxçıvan) - Elvin Quliyev (Xəzri GK) 4-7
Bürünc medal görüşü - Aqil Feyruzzadə (Abşeron, Neftçi İSM) - Əli Hacıyev (Astara) 6-4

Hər çəki dərəcəsində mükafata layiq yerlər tutmuş idmançılar medal və diplomla yanaşı, AGF tərəfindən pul mükafatı ilə də təltif olunur və yığma komandanın heyətinə cəlb olunur.



Oxu 9121 dəfə
Tweet

Add comment



Refresh

Azərbaycan Respublikası
Gənclər və İdman Nazirliyi

minkult
Azərbaycan Respublikası
Milli Olimpiya Komitəsi

minkult1
Dünya Güləş
Birliyi

logo UWW