AZƏRBAYCAN GÜLƏŞ FEDERASİYASI
insta fb tw yt
14.10.2013 16:52

"Hünər meydanı"nda sərbəst güləşçilərin yarışı başa çatdı / FOTO-VİDEO

  • Çap
  • Email
Materialı qiymətləndirin
(15 səs)
Hövsan Olimpiya İdman Kompleksində gənclər arasında “Hünər meydanı” Respublika seçim turniri start götürüb.

Yarışda 1994-1996-cı il təvəllüdlü güləşçilər mübarizə aparıb. İki gün davam edən turnirin ilk günündə 50, 55, 60, 66, 74, 84, 96 və 120 kq çəkidə sərbəst güləşçilər arasında qaliblər müəyyənləşib.

50 kq 
Final - Nihad Bağırzadə, Gəncə, UGİM - Tofiq Sadıqlı, DİN İC 7*-7
Bürünc medal görüşü - Pirqəm Əliyev, Azəri İK - Fərid İsmayılov, Cəlilabad, Lokomotiv 7-0
Bürünc medal görüşü - Coşqun Məmmədov, Neftçi İSM - Arif Hüseynov, Abşeron, Neftçi İSM 0-7

55 kq
Final - Elçin Vəliyev, Gəncə, DİN İC - Ruslan Qasımov, Abşeron, Neftçi İSM 6-7
Bürünc medal görüşü - Sultan Nəsrullayev, Atasport - Ayaz Abdullayev, Zenit İC 0-8
Bürünc medal görüşü - Taleh Məmmədov, Gəncə, Zenit İC - Məhəmməd Abdullayev, Qax 3-10

60 kq
Final - Əmrah İlyaslı, Qazax - Cahid Həsənzadə, Abşeron, Neftçi İSM 3-10
Bürünc medal görüşü - Xəqan Xəlilov, Cəlilabad, Lokomotiv - Şamil Makarov, Zaqatala 8-0
Bürünc medal görüşü - Abdulrahman Myidov, Rusiya - Ağabəy Ramazanzadə, MOİK 0-7

66 kq
Final - Rəşid Həsənov, Rusiya - Kamil Hüseynov, BÖTL 9-2
Bürünc medal görüşü - Ənvərbəy Dalqatov, Atasport - Elvin Xıdırov, BÖTL 7-3
Bürünc medal görüşü - Murad Süleymanov, Gəncə, Neftçi İSM - Coşqun Əzimov, İmişli 0-7

74 kq
Final - Kənan Əliyev, Qazax - Elmar İsmayılov, Cəlilabad, Gömrük 1-1*
Bürünc medal görüşü - Bəhruz Süleymanov, Neftçi İSM - Hacımurad Ömərov, Atasport 1-8
Bürünc medal görüşü - Oktay Cəmşidli, Lokomotiv - Elçin Məmmədov, Şirvan, Neftçi İSM 0-8

84 kq
Final - Şamil Sadullayev, Atasport - Nurmaqomed Hacıyev, Atasport 0-7
Bürünc medal görüşü - Anar Əhmədzadə, Qazax - Orxan Şərifov, Abşeron, Neftçi İSM 0-7
Bürünc medal görüşü - Zeynulla Qurbanov, Rusiya - Maqomed Abdulxaliqov, Atasport 0-5

96 kq 
Final - Pərviz Axundov, Abşeron, Neftçi İSM - Çermen Baqayev, Atasport 1-6
Bürünc medal görüşü - Allahşükür Fərzəliyev, Lokomotiv 
Bürünc medal görüşü - Zaur Məmmədli, Gömrük - Turxan Qurbanov, Zenit İC 0-3

120 kq 
Final - Toğrul Cavadlı, Cəlilabad, Gömrük - Abbas Abdullayev, Atasport 6-8
Bürünc medal görüşü - Əli Əsədli, Şirvan
Bürünc medal görüşü - Dozamblat Kostiyev, Rusiya - Qolubxan İsrapilov, Rusiya 8-0

İlk üç yeri tutan idmançılar medal və diplomlarla, həmçinin pul mükafatı ilə təltif olunur. Qalib və mükafatçılar yığma komandaların heyətinə cəlb edilir və beynəlxalq yarışlarda ölkəmizi təmsil etmək hüququ qazanırlar.



 
Oxu 7966 dəfə
Tweet

Add comment



Refresh

Azərbaycan Respublikası
Gənclər və İdman Nazirliyi

minkult
Azərbaycan Respublikası
Milli Olimpiya Komitəsi

minkult1
Dünya Güləş
Birliyi

logo UWW