AZƏRBAYCAN GÜLƏŞ FEDERASİYASI
insta fb tw yt
12.10.2013 19:57

Rəşid Məmmədbəyovun xatirə turnirində ikinci günün nəticələri / FOTO-VİDEO

  • Çap
  • Email
Materialı qiymətləndirin
(13 səs)
Hövsan Olimpiya İdman Kompleksində Helsinki Olimpiya Oyunlarının gümüş mükafatçısı Rəşid Məmmədbəyovun xatirəsinə həsr olunmuş yeniyetmələr arasında Respublika seçim turnirinin final mərhələsi davam edir.

Yarışların ikinci günündə 42, 46, 50 və 54 kq çəki dərəcəsində yunan-Roma, 76, 85 və 100 kq çəkidə sərbəst güləşçilər yarışıb. Ümumilikdə 101 pəhləvan qalib olmaq uğrunda mübarizə aparıb.

42 kq 
Final - Pərvin Abdullayev, Mingəçevir - Zülfüqar Əliyev, Sumayıt, Təhsil İC 8-0
Bürünc medal görüşü - Azər Əbülfətov, Göyçay - Fazil Mirzəyev, Beyləqan 1-4
Bürünc medal görüşü - Teymur Nəbiyev, Mingəçevir - Ədil Sadıqzadə, Zəngilan 4-11

46 kq 
Final - İsmayıl Həsənli, Gəncə Gİİ - Məhəmmədəli Həsənov, Mingəçevir 2-9
Bürünc medal görüşü - Hüseyn Seyfullayev, Cəlilabad - Nofəl Babayev, Sumqayıt, Zenit İC 0-8
Bürünc medal görüşü - Rüstəm Yusubov, Pirallahı - Seymur Hüseynov, Neftçi İSM 0-4

50 kq 
Final - Elgün Hüseynzadə, Cəngi GK - Mirzəxan Kərimov, Zəngilan 8-0
Bürünc medal görüşü - Namaz Rüstəmov, Neftçi İSM - Ağamir Cabbarzadə, Lənkəran 5-0
Bürünc medal görüşü - Orxan Məmmədov, Beyləqan - Cavid Yusifov, Xosrov Cəfərov GK 0-3

54 kq 
Final - Zamir Əliyev, Cəngi GK - Xancavad Məcidzadə, Mingəçevir 8-0
Bürünc medal görüşü - İbrahim Səfərov, Sumqayıt, Təhsil İC - Davud Əlimuradov, Qusar 8-0
Bürünc medal görüşü - Elsevər Əhədli, Sumqayıt, Təhsil İC - Kənan Vəliyev, Cəngi GK 10-9

76 kq 
Final - Maqomedkamil Şaxruxanov, Rusiya - Maqomedsaid Maqomedsaidov, Atasport 0-3
Bürünc medal görüşü - Vüqar Mehdiyev, Qazax Gİİ - Ələddin Axundov, Xəzri İK 0-8
Bürünc medal görüşü - Sənan Əlizadə, Xəzri İK - Soslan Salaqov, Rusiya 0-9

85 kq 
Final - Nizami Şəmilov, Azəri İK - Maqomedrasul Qazımaqomedov, Atasport 0-2
Bürünc medal görüşü - Mətləb Teymurov, Gəncə UGİM - Mirsahib Abdullayev, Azəri İK 8-4
Bürünc medal görüşü - Murad Xalıqov, Xosrov Cəfərov GK - Orxan Həsənov, ROİL 7-0

100 kq
Final - Üzeyir Yusifov, 6 UGGİM - Maqomedamin Dibirov, Rusiya 0-8
Bürünc medal görüşü - Təhsin İbrahimov, 6 UGGİM -  Murad Rəhmanov, Şirvan 1-9
Bürünc medal görüşü - İqbal Hacızadə, Neftçi İSM - Əli Əminov, Qax, Gömrük 5-0

Hər çəki dərəcəsində mükafata layiq yerlər tutmuş idmançılar medal və diplomla yanaşı, AGF tərəfindən pul mükafatı ilə də təltif olunub və yığma komandanın heyətinə cəlb olunub.



http://awf-az.org/x-b-rl-r/az-rbaycan-empionati/item/2704-raeshid-maemmaedbaeyovun-khatirae-turnirindae-ikindzi-zhunun-naetidzaelaeri-foto
Oxu 4213 dəfə
Tweet

Add comment



Refresh

Azərbaycan Respublikası
Gənclər və İdman Nazirliyi

minkult
Azərbaycan Respublikası
Milli Olimpiya Komitəsi

minkult1
Beynəlxalq Güləş
Federasiyaları Assosiasiyası

minkult2