AZƏRBAYCAN GÜLƏŞ FEDERASİYASI
insta fb tw yt
11.10.2013 21:13

Rəşid Məmmədbəyovun xatirə turnirində ilk günün nəticələri / FOTO

  • Çap
  • Email
Materialı qiymətləndirin
(14 səs)
Hövsan Olimpiya İdman Kompleksində Helsinki Olimpiya Oyunlarının gümüş mükafatçısı Rəşid Məmmədbəyovun xatirəsinə həsr olunmuş yeniyetmələr arasında Respublika seçim turnirinin final mərhələsi start götürüb.

Turnirin ilk günündə 42, 46, 50, 54, 58, 63 və 69 kq çəki dərəcəsində sərbəst güləşçilər mübarizə aparır. 122 pəhləvanın mübarizə apardığı yarışda ilk günün qalibləri məlum olub.

42 kq
Final - Babək Hüseynov (Gəncə TİM) - Əliabbas Rzazadə ( ROİL) 9-8
Bürünc medal görüşü - Nahid Fərzəliyev (Şamaxı) - Tural Hüseynov (Siyəzən, Təhsil İC) 2-8
Bürünc medal görüşü - Pirxan Cəfərov (Gəncə TİM) - İlkin Məmmədov (Azəri İK) 6-1

46 kq
Final - Elvin Namazov (Gəncə TİM) - Aqil Feyruzzadə (Abşeron, Neftçi İSM) 6-2
Bürünc medal görüşü - Mirxalid Ələmov (Masallı) - Sabutay Əmişov (ROİL) 0-6
Bürünc medal görüşü - Zəkəriyyə Şahmalıyev (Qax, UGİM) - Alik Haqverdiyev (Qazax Gİİ) 5-9

50 kq 
Final - Mahal Novruzov (ROİL) - Əfqan Xaşalov (Zenit İC) 0-7
Bürünc medal görüşü - Orxan Abbasov (Azəri İK) - Vahid Əliyev (Xaçmaz) 5-3
Bürünc medal görüşü - Kənan Baxışov (Sumqayıt, İOEUGM) - Fazil Həsənov (Gəncə, Neftçi İSM) 0-8

54 kq
Final - Almazbek Süleymanov (Rusiya) - Mahir Əmiraslanov ( Neftçi İSM) 1-8
Bürünc medal görüşü - Süleyman Vəliyev (Gəncə DİN İC) - Vəli Rəsulov (Həyat GK) 7-0
Bürünc medal görüşü - Haldun Məmmədov (ROİL) - Sübhan Muradov (Zenit İC) 0-7

58 kq
Final - Pənah İlyaslı (Qazax, Təhsil İC) - Qüdrət Ağayev (Abşeron, Neftçi İSM) 9-2
Bürünc medal görüşü - Sədi Mehdizadə (Abşeron, Neftçi İSM) - Zəlimxan Vəliyev (Zenit İC) 11-10
Bürünc medal görüşü - İntiqam Əliyev (Bərdə, Gömrük) - Hüseyn Şəmilov (Füzuli) 8-3

63 kq
Final - Ruslan Aslanov ( Abşeron, Neftçi İSM) - Təbriz Məmmədov (Naxçıvan) 1-4
Bürünc medal görüşü - Məhəmməd Həsənzadə (Cəlilabad) - Sapiqolla Kaimov (Rusiya) 7-0
Bürünc medal görüşü - Əmrah Məmmədov (Naxçıvan) - Rəşad Şamilov (Neftçi İSM) 3-11

69 kq
Final - Fuad Məmmədov (Füzuli) - Rustəm Həsənov (Atasport) 7-0
Bürünc medal görüşü - Sədman Əmirov (Azəri İK) - Xalid Əlizadə (Zenit İC) 0-8
Bürünc medal görüşü - Xəzər Rzayev (Gəncə, UGİM) - Ravil Babazadə (Lənkəran) 0-7

Oxu 6781 dəfə
Tweet

Add comment



Refresh

Azərbaycan Respublikası
Gənclər və İdman Nazirliyi

minkult
Azərbaycan Respublikası
Milli Olimpiya Komitəsi

minkult1
Dünya Güləş
Birliyi

logo UWW