AZƏRBAYCAN GÜLƏŞ FEDERASİYASI
insta fb tw yt
22.05.2013 09:55

Yeniyetmələrin Azərbaycan çempionatı başa çatıb

  • Çap
  • Email
Materialı qiymətləndirin
(24 səs)
“Sərhədçi” İdman Olimpiya Mərkəzində yeniyetmələr arasında sərbəst və yunan-Roma güləşi üzrə Azərbaycan çempionatı başa çatıb.

Turnirin proqramına əsasən, mayın 18-19-da sərbəst, mayın 21-21-də isə yunan-Roma güləşçiləri arasında ən güclülər müəyyənləşib. Hər iki növ üzrə yarışlarda ümumilikdə 1000 nəfərə yaxın güləşçi iştirak edib və nəticələr aşağıdakı kimidir.


Sәrbәst gülәş üzrә nəticələr Yunan-Roma gülәşi üzrә nəticələr
   
42 kq
1. Sabutay Әmişov - ROİL, Neftçi İSM
2. Nicat Mәrdanlı - Sumqayıt, İOEUGİM
3. Müşviq Vәliyev - ROİL, Neftçi İSM
3. Fәrrux Әlizadә - Zenit
42 kq
1. Seymur Hüseynov - Cәngi GK
2. Mәmmәdәli Hәsәnov - 16 saylı UGİM
3. Nofәl Babayev - Sumqayıt, Zenit
3. Rәsul Әsgәrov – Pәhlәvan
   
46 kq
1. Fazil Hәsәnov - Gәncә TİM
2. Elvin Namazov - Gәncә TİM
3. Cәlal Musazadә - Lokomotiv
3. Pәrviz Musayev - Sumqayıt
46 kq
1. Namaz Rüstəmov - Cәngi GK
2. Yaşar Mәmmәdzadә - Lәnkәran
3. Röyal Muradov - Şәmkir
3. Ramil Heydərov - Kürdəmir
   
50 kq
1. Mahir Әmiraslanov - ROİL, Neftçi İSM
2. Әfqan Xaşalov - Qazax
3. Arif Hüseynov - Abşeron, Neftçi İSM
3. Tofiq Sadıqlı - DİN İC
50 kq
1. Xancavad Mәcidzadә - Cәngi GK
2. Sәnan Süleymanov - Tәhsil
3. Nemәt Hacıyev - ROİL
3. Elnur Novruzov – Göyçay
   
54 kq
1. Vurğun Әliyev - Neftçi İSM
2. Әli Hüseynov - Bәrdә
3. Nemәtdin Rәhmanov - MOİK
3. Taleh Mәmmәdov - Gәncә, Zenit
54 kq
1. Niyazi Mәmmәdov - Mәhsul İC
2. Hüseyn Mansurov - Neftçi İSM
3. Elçin Mәmmәdov - Spartak
3. İsrafil Yaqubzadә-Tәhsil İC
   
58 kq
1. Mәhәmmәdәli Әliyev - MOİK, Neftçi İSM
2. Pәnah İlyaslı - Qazax
3. Nurlan Rәhimov - Neftçi İSM
3. Ruslan Abdullayev - GәncәM
58 kq
1. Zibair Dibirov - Neftçi İSM
2. Zahid Әlәkbәrzadә - Sumqayıt, Zenit
3. Şamo Süleymanlı - Sumqayıt, Zenit
3. Cavid Әsgәrov – Masallı
   
63 kq
1. Teymur Mәmmәdov - Azәri İK
2. Tәbriz Mәmmәdov - Naxçıvan
3. Elvin Xıdırov - MOİK
3. Murad Süleymanov - GәncәM
63 kq
1. Sәnan Әlimirzәyev - Lokomotiv
2. Tәrlan Süleymanlı - Spartak
3. İsmayıl Şahbazov - Pәhlәvan
3. Elşad Şahmuradov - Sumqayıt, Tәhsil İC
   
69 kq
1. Abdulmuslim Muxiddinov - Atasport
2. Maqomedsaid Maqomedsaidov - Atasport
3. Vüsal Mirzәyev - Pәhlәvan
3. Ravil Babazadә - Lәnkәran
69 kq
1. Vüsal Hәşimov - Neftçi İSM
2. Mehrac Kәrimov - Neftçi İSM
3. Rәcәb Qaraşov - MOİK
3. Rahim Mәmmәdov - DİN İC
   
76 kq
1. Sәnan Әlizadә - Xәzri İK
2. Maqomedrasul Qazımaqomedov - Atasport
3. Әlәddin Axundov - Abşeron
3. Şәhriyar Mehdiyev - Zenit İC
76 kq
1. İslam Abbasov - Sumqayıt, Zenit
2. Mәhәmmәd Cuciyev - ROİL
3. İqbal Әliyev - Bakı GK
3. Cavid İbrahimli – MOİK
   
85 kq
1. Nurmaqomed Qadjiyev - Atasport
2. Turxan Qurbanov - Zenit İC
3. Orxan Hәsәnov - ROİL, Neftçi İSM
3. Elvin Cabbarlı - Neftçi İSM
85 kq
1. Soslan Fanziyev - Atasport
2. Elmәddin Әsәdov - Sumqayıt, Zenit
3. Saqitmaqomed Omarov - Neftçi İSM
3. Kәnan Rüstәmov - Cәngi GK
   
100 kq
1. Minatulla Kurbanov - Atasport
2. Iqbal Hacızadә - Neftçi İSM
3. Cahid Qәdәşov - Tәhsil
3. Rüstәm Hacberov – MOİK
100 kq
1. Adambek Şidukov - Atasport
2. Cavid Feyziyev - Pәhlәvan
3. Aslan Talıbov - Neftçi İSM
3. Ruslan Cuciyev – Balakәn

Hər çəki dərəcəsində mükafata layiq yerlər tutmuş idmançılar medal və diplomla yanaşı, AGF tərəfindən pul mükafatı ilə də təltif olunub və yığma komandanın heyətinə cəlb olunub.
Oxu 7170 dəfə
Tweet

Add comment



Refresh

Azərbaycan Respublikası
Gənclər və İdman Nazirliyi

minkult
Azərbaycan Respublikası
Milli Olimpiya Komitəsi

minkult1
Dünya Güləş
Birliyi

logo UWW