AZƏRBAYCAN GÜLƏŞ FEDERASİYASI
insta fb tw yt

Dünya çempionatı

İl Şəhər Çəki Güləş növü İdmançı Tutduğu yer
2017 Paris, Fransa 61
97
80
Sərbəst
Sərbəst
Yunan-Roma 
Hacı Əliyev
Aslanbek Alborov
Elvin Mürsəliyev
I
III
III 
2015 Las Veqas (ABŞ) 61 
71 
48
59
125
58
85
97
Sərbəst
Yunan-Roma
Qadın
Yunan-Roma
Sərbəst
Qadın
Yunan-Roma
Sərbəst
Hacı Əliyev 
Rəsul Çunayev
Mariya Stadnik 
Rövşən Bayramov 
Cəmaləddin Məhəmmədov 
Yuliya Ratkeviç 
Saman Təhmasibi
Xetaq Qazyumov
I
I
II
II
II
III
III
III
2014 Daşkənd (Özb) 61
60
85
97
48
71
75
Sərbəst
Qadın
Yunan-Roma
Sərbəst
Qadın
Yunan-Roma
Yunan-Roma
Hacı Əliyev
Yuliya Ratkeviç
Saman Təhmasibi
Xetaq Qazyumov
Mariya Stadnik
Rəsul Çunayev
Elvin Mürsəliyev
I
II
II
II
III
III
III
2013 Budapeşt (Mac) 84
96
59
96
Yunan-Roma
Sərbəst
Qadın
Yunan-Roma
Saman Təhmasibi
Xetaq Qazyumov
Yuliya Ratkeviç
Şalva Qadabadze
II
II
III
III
2011 İstanbul (Tür) 55
84
48
51
59
66
74
120
Yunan-Roma
Sərbəst
Qadın
Qadın
Qadın
Sərbəst
Sərbəst
Sərbəst
Rövşən Bayramov
Şərif Şərifov
Mariya Stadnik
Patimat Baqomedova
Sona Əhmədli
Cəbrayıl Həsənov
Əşrəf Əliyev
Cəmaləddin Məhəmmədov
I
I
II
III
III
III
III
III
2010 Moskva (Rus) 60
96
55
55
60
66
66
Yunan-Roma
Sərbəst
Qadın
Sərbəst
Sərbəst
Sərbəst
Yunan-Roma
Həsən Əliyev
Xetaq Qazyumov
Yuliya Ratkeviç
Toğrul Əsgərov
Zəlimxan Hüseynov
Cəbrayıl Həsənov
Vitali Rəhimov
I
I
II
II
III
III
III
2009 Herninq (Dan) 48
59
66
55
60
74
96
55
60
84
Qadın
Qadın
Yunan-Roma
Qadın
Sərbəst
Sərbəst
Sərbəst
Yunan-Roma
Yunan-Roma
Sərbəst
Mariya Stadnik
Yuliya Ratkeviç
Fərid Mansurov
Sona Əhmədli
Zəlimxan Huseynov
Ç.Çamsulvarayev
Xetaq Qazyumov
Rövşən Bayramov
Vitali Rəhimov
Şərif Şərifov
I
I
I
II
II
II
II
III
III
III
2007 Bakı (Azə) 66
74
Yunan-Roma
Sərbəst
Fərid Mansurov
Çamsulvara Çamsulvarayev
I
III
2006 Quanjou (Çin) 55
55
Yunan-Roma
Sərbəst
Rövşən Bayramov
Namiq Abdullayev
II
III
2003 Nyu-York (ABŞ) 66 Sərbəst Arif Abdullayev I
2002 Moskva (Rus) 66 Yunan-Roma Fərid Mansurov II
2002 Tehran (İİR) 52 Sərbəst Namiq Abdullayev II
1998 Tehran (İİR) 52 Sərbəst Namiq Abdullayev II
1994 Tampere (Fin) 52 Yunan-Roma Natiq Eyvazov II
1994 İstanbul (Tur) 52
97
Sərbəst
Sərbəst
Namiq Abdullayev
Davud Məhəmmədov
II
II
1990 Tokio (Yap) 52 Sərbəst Aslan Ağayev III
1987 Klr-Ferran (Fra) 48 Yunan-Roma Məhyəddin Allahverdiyev I
1986 Budapeşt (Mac) 48
62
Yunan-Roma
Sərbəst
Məhyəddin Allahverdiyev
Xəzər İsayev

I
I

1985 Oslo (Nor) 48 Yunan-Roma Məhyəddin Allahverdiyev I
1978 Mexiko (Mek) 74
90
Yunan-Roma
Yunan-Roma
Arif Niftullayev
Viktor Avdişev
I
III
1975 Minsk (Blr) 52 Sərbəst Telman Paşayev II
1974 İstanbul (Tür) 48 Sərbəst Rafiq Hacıyev II
1963 Sofiya (Blq) 57 Sərbəst Aydın İbrahimov I
Azərbaycan Respublikası
Gənclər və İdman Nazirliyi

minkult
Azərbaycan Respublikası
Milli Olimpiya Komitəsi

minkult1
Dünya Güləş
Birliyi

logo UWW