AZƏRBAYCAN GÜLƏŞ FEDERASİYASI
insta fb tw yt

Avropa çempionatı - yeniyetmələr

İl Şəhər Çəki Güləş növü İdmançı Tutduğu yer
2017  Sarayevo, Bosniya və Hersoqovinya 38 
42
46
69
42
63
76
58
43
58
Qadın
Yunan-Roma
Yunan-Roma
Yunan-Roma
Sərbəst
Sərbəst
Sərbəst
Sərbəst
Qadın
Yunan-Roma
Şahanə Nəzərova 
Həsrət Cəfərov 
Zaur Əliyev 
Asim İmanzadə 
Tofiq Əliyev 
Hacımurad Hacıyev 
Abdulmüslüm Mamedov 
Turan Bayramov 
Yasəmən Məcidli 
Həsən Məmmədli 
I
I
I
I
II
II
II
III
III
III
2016 Stokholm, İsveç 42
42
63
76
49
46
50
54
63
69
100
100
50
69
100
Sərbəst
Sərbəst
Sərbəst
Sərbəst
Qadın
Sərbəst
Sərbəst
Sərbəst
Sərbəst
Sərbəst
Sərbəst
Sərbəst
Yunan-Roma
Yunan-Roma
Yunan-Roma
Mahir Məmmədzadə
Maqomedsalix Abakarov 
Djopua İnal 
Rəşad Yusifli 
Jalə Əliyeva 
Əsgər Məmmədəliyev
İntiqam Vəlizadə
Sabutay Əmişov
Qadjimurad Qadjiyev
Abubakr Abakarov
Asxab Həmzətov 
Əli Əminzadə 
Zaur Nuriyev
Ülvi Qənizadə 
Əli Əminzadə
I
II
II
II
II
III
III
III
III
III
III
III
III
III
III
2015 Subotiça, Serbiya 50
100
100
38
42
58
69
43
46
69
Sərbəst
Sərbəst
Yunan-Roma
Qadın
Sərbəst
Sərbəst
Sərbəst
Qadın
Yunan-Roma
Yunan-Roma
İslam Bazarqanov 
Alimaqomed Alixmayev
Camal Feyziyev 
Zelfira Ələkbərli 
Əsgər Məmmədəliyev 
Geriya Qadisa 
İsmayıl Abdullayev 
Aynur Camalova 
Zaur Nuriyev 
Ülvi Qənizadə
I
I
I
II
III
III
III
III
III
III
2014 Samokov, Bolqarıstan 50
63
85
100
46
52
50
69
46
69
76
85
Sərbəst
Sərbəst
Sərbəst
Sərbəst
Qadın
Qadın
Yunan-Roma
Yunan-Roma
Sərbəst
Sərbəst
Sərbəst
Yunan-Roma
Əfqan Xaşalov 
Teymur Məmmədov 
Şamil Sadullayev 
İqbal Hacızadə 
Türkan Nəsirova 
Leyla Qurbanova
Cabbar Nəcəfov 
İslambek Dadov 
Elvin Namazov 
Ravil Babazadə
Hacımurad Məhəmmədsəidov 
Soslan Fanziyev 
I
I
I
I
I
I
I
I
II
III
III
III
2013 Bar (Monteneqro) 58
63
69
85
63
85
50
76
46
50
54
76
43
42
54
Sərbəst
Sərbəst
Sərbəst
Sərbəst
Yunan-Roma 
Yunan-Roma
Yunan-Roma
Yunan-Roma
Sərbəst
Sərbəst
Sərbəst
Sərbəst
Qadın
Yunan-Roma
Yunan-Roma
Məhəmmədəli Əliyev
Teymur Məmmədov
Abdulmuslim Muxuddinov
Nurməhəmməd Hacıyev
Sənan Əlimirzəyev
Soslan Fanziyev
Mikayıl Rəhmanov
İslam Abbasov
Fazil Həsənov
Mahir Əmiraslanov
Vurğun Əliyev
Şamil Sadullayev
Türkan Nəsirova
Seymur Hüseynov
Niyazi Məmmədov
I
I
I
I
I
I
II
II
III
III
III
III
III
III
III
2012 Katovitse (Pol) 50
63
76
42
58
76
85
52
65
46
54
58
54
69
40
46
42
63
Sərbəst
Sərbəst
Yunan-Roma
Sərbəst
Sərbəst
Sərbəst
Sərbəst
Qadın
Qadın
Yunan-Roma
Yunan-Roma
Yunan-Roma
Sərbəst
Sərbəst
Qadın
Qadın
Yunan-Roma
Yunan-Roma
Ruslan Surxayev
Ənvərbəy Dalqatov
İslam Abbasov
Coşqun Məmmədov
Cahid Həsənzadə 
Məhəmmədhacı Muxutov
Çermen Baqayev
Alsmaz İsmayılova
Raqnetta Qurbanzadə
Mikayıl Rəhmanov
Kərim Cəfərov
Murad Məmmədov
Elçin Vəliyev
Şamil Sadullayev
Sahilə Ələkbərova
Arzu Əliyeva
Sənan Süleymanov
Ruhin Mikayılov
I
I
I
II
II
II
II
II
II
II
II
II
III
III
III
III
III
III
2011 Varşava (Pol) 46
58
85
46
50
54
58 
54
76
100
65
50
63
69
49
42
69
100
Sərbəst
Sərbəst
Sərbəst
Yunan-Roma
Yunan-Roma
Yunan-Roma
Yunan-Roma
Sərbəst
Sərbəst
Sərbəst
Qadın
Sərbəst
Sərbəst
Sərbəst
Qadın
Yunan-Roma
Yunan-Roma
Yunan-Roma
Ruslan Qasımov
Elçin Məmmədov
Pərviz Axundov
Kərim Cəfərov
Murad Bazarov
Murad Məmmədov
Elman Muxtarov
Pərviz İbrahimov
Orxan Şərifov
Ruslan Hacıyev
Raqnetta Qurbanzadə
Məmmədhüseyn Həsənov
Hacımurad Ömərov
Şamil Sadullayev
Şəfəq Muradzadə
Ramiz Məmmədov
Hacımurad Bağmanov
Hacımurad Çöpsiyev
I
I
I
I
I
I
I
II
II
II
II
III
III
III
III
III
III
III
2010 Sarayevo (BH)  42
46
50
54
49
69
46
63
76 
42
54
85
58
56
Yunan-Roma
Yunan-Roma
Yunan-Roma
Yunan-Roma
Qadın
Sərbəst
Sərbəst
Sərbəst
Sərbəst
Sərbəst
Sərbəst
Sərbəst
Yunan-Roma
Qadın
Kərim Cəfərov
Murad Məmmədov
Hüseyn Abbasov
Rəşad Şükürov
Kəmalə Əliyeva
Kamran Yunusov
Mircəlal Həsənzadə 
Muxtar Sadullayev
Pərviz Axundov
Ruslan Surxayev
Fərrxu Ələkbərov
Elcan Usubzadə
Rövşən Tağıyev
Fərəh Rəsulova
I
I
I
I
I

II
II
II
III
III
III
III
III
2009 Zrenyanin, Serbiya 54
42
50
85
69
76
100

Sərbəst
Yunan-Roma
Yunan-Roma
Sərbəst
Sərbəst
Sərbəst
Sərbəst

Toğrul Əsgərov
Elman Muxtarov
Eldəniz Əzizli
Elcan Usubzadə
Kazım Abbasov
Orxan Şərifov
Əli Maqomedibirov
I
I
I
II
III
III
III
2008 Dauqavpils, Latviya 46
54
58
46
50
100
54
63
85
58
50
69
85
Yunan-Roma
Yunan-Roma
Yunan-Roma
Sərbəst
Sərbəst
Sərbəst
Sərbəst
Sərbəst
Sərbəst
Sərbəst
Yunan-Roma
Yunan-Roma
Yunan-Roma
Eldəniz Əzizli
Qasım Məhəmmədov
Rəsul Çunayev
Toğrul Əsgərov
Nicat Muradov
Aslan Dzebişov
Hacı Əliyev
İbrahim Yusifov
Aslanbek Alborov
Nurlan Hacıyev
Sərxan Məmmədov
Niyaməddin İbrahimov

Əsəd Əsədzadə
I
I
I
I
I
I
II
II
II
III
III
III
III
2007 Varşava, Polşa 42
50
63
63
46
54
58
42
58
100
Yunan-Roma
Yunan-Roma
Yunan-Roma
Sərbəst
Yunan-Roma
Yunan-Roma
Yunan-Roma
Sərbəst
Sərbəst
Sərbəst
Eldəniz Əzizli 
Qasım Məhəmmədov
Tural Hüseynov
Cəbrayıl Həsənov
Xurşud Babaşov
Azad Əliyev
Araz Vəliyev
Cəlal İsmayılov
İbrahim Muxtarov
K. Asyatilov

I
I
I
I
III
III
III 
III
III
III

2006 İstanbul, Türkiyə  42
46
50
42
50
63
Yunan-Roma
Yunan-Roma
Yunan-Roma
Sərbəst
Sərbəst
Sərbəst
Xurşud Babaşov
Həsən Əliyev
Orxan Əhmədov
Nicat Muradov
Yaşar Əliyev
Zaur Ələkbərov 
I
II 
II
II
III
III
2005 Tirana, Albaniya 54
63
46
50
58
63
54
69
76
85
Sərbəst 
Yunan-Roma
Sərbəst
Sərbəst
Sərbəst
Sərbəst
Yunan-Roma
Yunan-Roma
Yunan-Roma
Yunan-Roma
E. Qurbanov
Rafiq Hüseynov
Cəbrayıl Həsənov
Elçin Həsənov
Araz Həşimov
Elçin Babayev
Haykaz Mustafayev
Elvin Mürsəliyev
Rüstəm Əliyev
Aydın Səfərov
II
II
III
III
III
III
III
III
III
III
2004 İstanbul, Türkiyə 46
58
Sərbəst
Sərbəst
Elçin Həsənov
Elmir Qəmbərov
II
III
2004 Albena, Bolqarıstan  46
58
Yunan-Roma
Yunan-Roma
Samuray Mustafayev
Rafiq Hüseynov
III
III
2003 Skopye, Makedoniya 54
42
46
63
Sərbəst 
Sərbəst 
Sərbəst 
Sərbəst
Anar İsmayılov
Elçin Həsənov 
Allahverdi Vəliyev
Əli İskəndərov

I
II 
III
III

2003 Rostov, Rusiya 58
50
69
Yunan-Roma 
Yunan-Roma
Yunan-Roma
Turac Hüseynli
Rövşən Bayramov 
Turqay Hüseynov
II
III
III
2002 Vilnüs, Litva  58
85
54
Sərbəst
Sərbəst
Sərbəst
Namiq Heybətov
Vüqar Qurbanov
Anar İsmayılov
II
II
III 
2002 Odessa, Ukrayna  69
46
58
63
Yunan-Roma
Yunan-Roma
Yunan-Roma
Yunan-Roma
Turqay Hüseynov
Rövşən Bayramov
Elvin Abdullayev
Orxan Əliyev
II
III 
III
III
2001 İzmir, Türkiyə  54
50
42
46
63
Yunan-Roma
Yunan-Roma
Sərbəst
Sərbəst
Sərbəst
Vitali Rəhimov
Asif Şirəliyev
Ü. Tərlanov
Anar İsmayılov
Vüsal Həsənov

II
III
III
III
2000 Bratislava, Slovakiya  85
50
58
50
54
76
63
Yunan-Roma
Sərbəst
Sərbəst
Yunan-Roma
Yunan-Roma
Yunan-Roma
Sərbəst
Elnur Qazıməmmədov
Namiq Sevdimov
S. İsmayılov
Emin Bəşirov
Vüsal Qurbanov
Fərid Alxasov 
Tamerlan Məmmədov
II
II
II
III
III
III
III
Azərbaycan Respublikası
Gənclər və İdman Nazirliyi

minkult
Azərbaycan Respublikası
Milli Olimpiya Komitəsi

minkult1
Dünya Güləş
Birliyi

logo UWW