AZƏRBAYCAN GÜLƏŞ FEDERASİYASI
insta fb tw yt

Avropa çempionatı - gənclər

İl Şəhər Çəki Güləş növü İdmançı Tutduğu yer
2017 Dortmund, Almaniya  55
60
84
50
66
50
96
Sərbəst
Sərbəst
Sərbəst
Sərbəst
Sərbəst
Yunan-Roma
Sərbəst
Əfqan Xaşalov 
Əli Rəhimzadə
Hacımurad Məhəmmədsəidov 
Şahin Muxtarov
Mahal Novruzov
Zülfüqar Əliyev
Məhəmmədrəsul Qazıməhəmmədov
I
I
I
II
II
II
III
2016 Buxarest, Rumıniya 55
60
84
74
84
50
67
66
50
55
96
120
Yunan-Roma
Yunan-Roma
Yunan-Roma
Sərbəst
Sərbəst
Yunan-Roma
Qadın
Yunan-Roma
Sərbəst
Sərbəst
Sərbəst
Sərbəst
Nofəl Babayev
Mikayıl Rəhmanov
İslam Abbasov
Murad Süleymanov
Hacımurad Məhəmmədsəidov 
Azər Nəsibli 
Elis Manolova 
Sənan Süleymanov
Əliabbas Rzazadə 
Mahir Əmiraslanov
Məhəmmədrəsul Qazıməhəmmədov 
Alimaqomed Alixmoyev 
I
I
I
I
I
II
II
III
III
III
III
III
2015 İstanbul, Türkiyə 120
72
50
84
96
51
55
67
55
60
74
84
44
63
66
Sərbəst
Qadın
Yunan-Roma
Yunan-Roma
Yunan-Roma
Qadın
Qadın
Qadın
Yunan-Roma
Sərbəst
Sərbəst
Sərbəst
Qadın
Qadın
Yunan-Roma
Səid Həmidov 
Səbirə Əliyeva
Nofəl Babayev
İslam Abbasov 
Orxan Nuriyev 
Leyla Qurbanova 
Alyona Kolesnik 
Elis Manolova 
Murad Məmmədov 
Vurğun Əliyev 
Murad Süleymanov 
Hacımurad Məhəmmədsəidov
Türkan Nəsirova 
Raqnetta Qurbanzadə 
Ruhin Mikayılov 
I
I
I
I
I
II
II
II
II
III
III
III
III
III
III
2014 Katovitse, Polşa 84
50
55
84
66
63
44
67
Sərbəst
Yunan-Roma
Yunan-Roma
Yunan-Roma
Sərbəst
Qadın
Qadın
Qadın
Nurməhəmməd Hacıyev 
İbrahim Nurullayev 
Murad Məmmədov 
İslam Abbasov 
Murad Süleymanov 
Elmira Qəmbərova 
Türkan Nəsirova 
Raqnetta Qurbanzadə 
I
I
I
I
II
II
III
III
2013 Skopye (Makedoniya) 51
72
55
55
50
66
74
60
60
120
50
66
84
Qadın
Qadın
Sərbəst
Yunan-Roma
Sərbəst
Sərbəst
Sərbəst
Yunan-Roma
Sərbəst
Sərbəst
Yunan-Roma
Yunan-Roma
Yunan-Roma
Patimat Baqomedova
Səbirə Əliyeva
Ruslan Surxayev
Sakit Quliyev
Ruslan Qasımov
Hacımurad Ömərov
Bəxtiyar İsrafilli
Elman Muxtarov
Əhmədnəbi Qvarzatilov
Əli Maqomedabirov
Ramiz Məmmədov
Ruhin Mikayılov
Orxan Nuriyev
I
I
I
I
II
II
II
II
III
III
III
III
III
2012 Zaqreb (Xor) 48
55
60
120
51
55
66
55
74
84
96
50
74
84
Qadın
Sərbəst
Sərbəst
Sərbəst
Qadın
Yunan-Roma
Yunan-Roma
Qadın
Sərbəst
Sərbəst
Sərbəst
Yunan-Roma
Yunan-Roma
Yunan-Roma
Kəmalə Əliyeva
Qalib Əliyev
Əhmədnəbi Qvarzatilov
Əli Maqomedibirov
Patimat Baqomedova
Sakit Quliyev
Ceyhun Əliyev
Yarina Dubovska
Elcan Usubzadə
Pərviz Axundov
Səid Həmidov
Murad Bazarov
Şamil Ertuqanov
Fuad Əliyev
I
I
I
I
II
II
II
III
III
III
III
III
III
III
2011 Zrenyanin (Srb) 50
55
96
60
66
120
51
60
44
50
55
66
Yunan-Roma
Yunan-Roma
Sərbəst
Sərbəst
Sərbəst
Sərbəst
Qadın
Yunan-Roma
Qadın
Sərbəst
Sərbəst
Yunan-Roma
Vilayət Qəhrəmanlı
Eldəniz Əzizli
Aslanbek Alborov
Hacı Əliyev
Məhəmməd Müslümov
Aslan Dzebişov
Patimat Baqomedova
Rövşən Tağıyev
Marziget Baqomedova
Mircəlal Həsənzadə
Qalib Əliyev
Rəsul Çunayev
I
I
I
II
II
II
II
II
III
III
III
III
2010 Samokov (Bol)  50
60
66
55
96 
120
44
60
66
51
Yunan-Roma
Yunan-Roma
Yunan-Roma
Sərbəst
Sərbəst
Sərbəst
Qadın
Sərbəst
Sərbəst
Qadın
Eldəniz Əzizli
Kamran Məmmədov
Rəsul Çunayev
Toğrul Əsgərov
Xangirey Asyatilov
Aslan Dzebişov
Marziget Baqomedova
Ümid Məmmədov
David Suynuçxanov
Patimat Baqomedova
I
I
I

II
II
II
III
III
III
2009 Tbilisi, Gürcüstan 55
60
96
84
60
50
96
50
55
66
84
120
Yunan-Roma
Yunan-Roma
Sərbəst
Yunan-Roma
Sərbəst
Yunan-Roma
Yunan-Roma
Sərbəst
Sərbəst
Sərbəst
Sərbəst
Sərbəst
Orxan Əhmədov
Həsən Əliyev
Cəmaləddin Məhəmmədov
Murtuza Tağıyev
Ağahüseyn Mustafayev
Xurşud Babaşov
Səbuhi Hümbətov
Nicat Muradov
Azər Paşayev
İbrahim Yusifov
Roman Bəkirov
Aslan Dzebişov
I

I
II
II
III
III
III
III
III
III
III
2008 Kosice, Slovakiya 55
74
48
60
59
50
50
55
60
66
84
Yunan-Roma
Yunan-Roma
Qadın
Yunan-Roma
Qadın
Yunan-Roma
Sərbəst
Sərbəst 
Sərbəst
Sərbəst
Sərbəst
Həsən Əliyev
Rafiq Hüseynov
Mariya Stadnik
Kamran Məmmədov
Sona Əhmədli 
Xurşud Babaşov
Xanlar Şirəliyev
Yaşar Əliyev
Əhməd Qurbanov
Cəbrayıl Həsənov
Roman Bəkirov
I
I
I
II
II 
III
III
III
III
III
III
2007 Belqrad, Serbiya 50
66
66
Yunan-Roma
Yunan-Roma
Sərbəst
Elçin Əliyev
Rafiq Hüseynov
Elmir Qəmbərov
I
II 
III
2006 Szombathely, Macarıstan  55
55
60
Sərbəst
Yunan-Roma
Yunan-Roma
Cəbrayıl Həsənov 
Natiq Bağırov
Zakir Abdullayev
III
III
III
2005 Vroslav, Polşa 74
55
66
Sərbəst
Sərbəst
Sərbəst
Elnur Əliyev 
Cəlal Süleymanov
Xaqan Süleymanov

III
III
2002 Subotica, Serbiya 54
63 
Yunan-Roma
Yunan-Roma 
Emin Bəşirov
Hüsaməddin Rəcəbov 
III
III
2002 Tirana, Albaniya 69 Sərbəst Elnur Aslanov  II 
2000 Sofiya, Bolqarıstan 50
69
76
Yunan-Roma 
Sərbəst
Sərbəst
Ceyhun Zahidov 
Zahid Mirzəyev
Xızrı Çupanov

III
III
1999 Riqa, Latviya 54 Sərbəst Ruslan Şəmilov II 
1999 Budapeşt, Macarıstan 50
63
Yunan-Roma
Yunan-Roma
Tahir Ağasəməd Zahidov
Elbrus Məmmədov
I
I
1998 Tirana, Albaniya 49
65
Sərbəst
Sərbəst
Samir Əhmədov
Zahir Mirzəyev
III
III
1997 İstanbul, Türkiyə 52
56 
49
49
Yunan-Roma
Yunan-Roma
Yunan-Roma
Sərbəst
Taleh İsrafilov
Seymur Qasımov
Tahir Ağasəməd Zahidov
Samir Əhmədov
II
II
III
III
1996 Sofiya, Bolqarıstan 63 Yunan-Roma  Nizami Əliyev  III 
1995 Witten, Almaniya 54
46
81
Sərbəst
Yunan-Roma 
Sərbəst
Rəhim Namazov
Taleh İsrafilov 
Firdovsi Umudov
II
III 
III
1993 Goetzis, Avstriya 58 Sərbəst Rövşən Hacıyev

Azərbaycan Respublikası
Gənclər və İdman Nazirliyi

minkult
Azərbaycan Respublikası
Milli Olimpiya Komitəsi

minkult1
Dünya Güləş
Birliyi

logo UWW