AZƏRBAYCAN GÜLƏŞ FEDERASİYASI
insta fb tw yt

Avropa çempionatı

İl Şəhər Çəki Güləş növü İdmançı Tutduğu yer
2017 Novı Sad (Serbiya)



48
57
74
86
125
55
60
70
Qadın
Sərbəst
Sərbəst
Sərbəst
Sərbəst
Qadın
Qadın
Sərbəst
Mariya Stadnik
Giorgi Edişeraşvili
Murad Süleymanov
Aleksandr Qostiyev
Cəmaləddin Məhəmmədov
Alyona Kolesnik
Tatyana Omelçenko
Ruslan Dibirhacıyev

I
I
II
II
II
III
III
III

2016 Riqa (Lat) 48
58
74
86
60
61
66
71
Qadın
Qadın
Sərbəst
Sərbəst
Qadın
Sərbəst
Yunan-Roma
Yunan-Roma
Mariya Stadnik
Nataliya Sinişin 
Cəbrayıl Həsənov
Aleksandr Qostiyev
Yuliya Ratkeviç
Hacı Əliyev
Kamran Məmmədov
Həsən Əliyev
I
I
II
II
III
III
III
III
 2014 Vantaa (Fin) 48
61
70
58
66
71
74
97
59
75
Qadın
Sərbəst
Sərbəst
Qadın
Yunan-Roma
Yunan-Roma
Sərbəst
Sərbəst
Yunan-Roma
Yunan-Roma
Mariya Stadnik
Hacı Əliyev
Ruslan Dibirhacıyev
İrina Netreba
Həsən Əliyev
Rəsul Çunayev
Cəbrayıl Həsənov
Xetaq Qazyumov
Kamran Məmmədov
Elvin Mürsəliyev
I
I
I
II
II
II
II
II
III
III
2013 Tbilisi 55
48
55
60
63
66
120
Yunan-Roma
Qadın
Sərbəst
Yunan-Roma
Qadın
Yunan-Roma
Sərbəst
Elçin Əliyev
Patimat Baqomedova
Yaşar Əliyev
Kamran Məmmədov
Anna Belyayeva
Həsən Əliyev
Cəmaləddin Məhəmmədov
II
III
III
III
III
III
III
2012 Belqrad (Srb) 55
60
55
67
74
96
Yunan-Roma
Sərbəst
Qadın
Qadın
Sərbəst
Yunan-Roma
Elçin Əliyev
Toğrul Əsgərov
Sona Əhmədli
Nadya Sementsova
Aleksandr Qostiyev
Şalva Qadabadze
I
I
III
III
III
III
2011 Dortmund (Alm) 48
59
67
66
74
96
55
55
60
63
66
84
96
120
Qadın
Qadın
Qadın
Sərbəst
Yunan-Roma
Sərbəst
Sərbəst
Yunan-Roma
Yunan-Roma
Qadın
Yunan-Roma
Sərbəst
Yunan-Roma
Sərbəst
Mariya Stadnik
Yuliya Ratkeviç
Nadya Sementsova
Cəbrayıl Həsənov
Rafiq Hüseynov
Xetaq Qazyumov
Mahmud Məhəmmədov
Eldəniz Əzizli
Həsən Əliyev
Olesya Zamula
Vitali Rəhimov
Şərif Şərifov
Şalva Qadabadze
Cəmaləddin Məhəmmədov
I
I
I
I
I
I
III
III
III
III
III
III
III
III
2010 Bakı (Azə) 55
55
60
59
67
66
96
74
84
74
Sərbəst
Yunan-Roma
Yunan-Roma
Qadın
Qadın
Sərbəst
Sərbəst
Yunan-Roma
Sərbəst
Sərbəst
Mahmud Məhəmmədov
Elçin Əliyev
Həsən Əliyev
Sona Əhmədli
Nadejda Sementsova
Cəbrayıl Həsənov
Xetaq Qazyumov
Elvin Mürsəliyev
Şərif Şərifov
Ç.Çamsulvarayev
I
I
I
I
I
I
I
II
II
III
2009 Vilnus (Lit) 48
60
74
96
120
66
67
84
84
Qadın
Sərbəst
Sərbəst
Sərbəst
Sərbəst
Sərbəst
Qadın
Sərbəst
Yunan-Roma
Mariya Stadnik
Zəlimxan Huseynov
C. Camsulvarayev
Xetaq Qazyumov
Əli İsayev
Cəbrayıl Həsənov
Zümrüd Qurbanhacıyeva
Novruz Temrezov
Şalva Qadabadze
I
I
I
I
I
II
II
III
III
2008 Tampere (Fin) 48
55
59
66
74
84
120
Qadın
Yunan-Roma
Qadın
Sərbəst
Sərbəst
Sərbəst
Sərbəst
Mariya Stadnik
Rövşən Bayramov
Elvira Mürsəlova
Emin Əzizov
C. Camsulvarayev
Novruz Temrezov
Əli İsayev
I
I
II
III
III
III
III
2007 Sofiya (Blq) 55
74
Yunan-Roma
Sərbəst
Rövşən Bayramov 
C. Camsulvarayev
I
III
2006 Moskva (Rus) 55
55
60
Sərbəst
Yunan-Roma
Yunan-Roma
Namiq Abdullayev
Rövşən Bayramov 
Fuad Əliyev
II
III
III
2005 Varna (Blq) 60
66
Yunan-Roma
Sərbəst
Vitali Rəhimov
Elman Əsgərov
I
II
2004 Ankara (Tür) 96 Sərbəst Rustəm Ağayev III
2003 Riqa (Lat) 55 Sərbəst Namiq Abdullayev I
2002 Bakı (Azə) 55
66
60
Sərbəst
Sərbəst
Sərbəst
Nazim Əlicanov
Elman Əsgərov
Arif Abdullayev
I
II
III
1999 Sofiya (Blq) 54 Yunan-Roma Natiq Eyvazov III
1998 Minsk (Blr) 54 Yunan-Roma Natiq Eyvazov II
1997 Varşava (Pol) 54 Sərbəst Namiq Abdullayev II
1996 Budapeşt (Mac) 82
52
57
Sərbəst
Sərbəst
Sərbəst
Məhəmməd İbrahimov
Namiq Abdullayev
Arif Abdullayev
I
III
III
1995 Fribourq (İs-rə) 52
82
57
Sərbəst
Sərbəst
Sərbəst
Namiq Abdullayev
Məhəmməd İbrahimov
Arif Abdullayev
I
I
III
1994 Roma (İta) 52 Sərbəst Namiq Abdullayev I
1993 İstanbul (Tür) 52
62
74
Yunan-Roma
Sərbəst
Yunan-Roma
Natiq Eyvazov
İlham Abbasov
Azad Əliyev
I
II
II
1987 V.-Trnovo (Yuq) 62 Sərbəst Xəzər İsayev I
1986 Saloniki (Yun) 62 Sərbəst Xəzər İsayev I
1984 Yyoncyoping (İsv) 48
52
Yunan-Roma
Sərbəst
Məhyəddin Allahverdiyev
Rəhim Novruzov
I
III
1978 Sofiya (Blq) 52 Sərbəst Rafiq Hacıyev II
1974 Madrid (İsp) 52
68
Sərbəst
Sərbəst
Telman Paşayev
Məmməd İbrahimov
II
II
1973 Lozanna (İs-rə) 48 Sərbəst Rafiq Hacıyev II
1970 Berlin (Alm) 48 Sərbəst Rafiq Hacıyev I
1966 Karlsrue (Alm) 57 Sərbəst Aydın İbrahimov I

2014

Vantaa (Fin)

48
61
70
58
66
71
74
97
59
75

Qadın
Sərbəst
Sərbəst
Qadın
Yunan-Roma
Yunan-Roma
Sərbəst
Sərbəst
Yunan-Roma
Yunan-Roma

Mariya Stadnik
Hacı Əliyev
Ruslan Dibirhacıyev
İrina Netreba
Həsən Əliyev
Rəsul Çunayev
Cəbrayıl Həsənov
Xetaq Qazyumov
Kamran Məmmədov
Elvin Mürsəliyev

I
I
I
II
II
II
II
II
III
III

Azərbaycan Respublikası
Gənclər və İdman Nazirliyi

minkult
Azərbaycan Respublikası
Milli Olimpiya Komitəsi

minkult1
Dünya Güləş
Birliyi

logo UWW