AZERBAIJAN WRESTLING FEDERATION
insta fb tw yt
Sərbəstlər Avropa Oyunlarına hazırlığı İran güləşçiləri ilə birgə davam etdirir
Gənc güləşçilərimiz Antalya turnirində son gün 1 qızıl və 1 bürünc medal qazandı / FOTO
Antalya turnirinin ikinci günündə 2 gümüş və 2 bürünc medal / FOTO
Gənclər Antalyada ilk gün 2 qızıl və 1 bürünc medal qazandı / FOTO
Junior wrestlers facing a challenge in Antalya / TEAM
Saturday, 25 August 2012 10:03

DÇ-2012 beşinci gün: 2 qızıl, 1 gümüş, 1 bürünc medal / FOTO

  • Print
  • Email
Rate this item
(1 Vote)
Bakıda yeniyetmələr arasında sərbəst, yunan-Roma, qadın və çimərlik güləşi dünya çempionatı davam edir. Yarışların beşinci günü yunan-Roma güləşi üzrə yeniyetmələrin mübarizəsi başlayıb. 5 çəki dərəcəsində qaliblər müəyyənləşəcəyi yarışda güləşçilərimiz rəqibləri aşağıdakı kimidir.

42 kq
1/8 final - SHCHEKOV, Alexey (RUS) - SULEYMANOV, Sanan (AZE) (0:1, 0:2)
1/4 final - SLEIVA, Kristupas (LTU) - SULEYMANOV, Sanan (AZE) (0:1, 2:8)
1/2 final - SULEYMANOV, Sanan (AZE) - POLITAIEV, Artur (UKR) (2:0, 1:1, 0:3)
Bürünc medal - RAJESH, Rajesh (IND) - SULEYMANOV, Sanan (AZE)  (0:1, 0:1)

50 kq
1/8 final - HASANOV, Elnur (AZE) - NURYM, Tore (KAZ) (2:0, 1:0)
1/4 final - PASHCHENKO, Artem (RUS) - HASANOV, Elnur (AZE) (0:1, 1:0, 1:2)
1/2 final - UDYNSKYY, Yevgen (UKR) - HASANOV, Elnur (AZE) (0:1, 0:2)
FİNAL - KHEDRI, Reza Kheirollah (IRI) - HASANOV, Elnur (AZE) (0:1, 2:0, 0:2)

58 kq
1/8 final - CATARAGA, Daniel (MDA) - MAMMADOV, Murad (AZE) (0:1, 2:3)
1/4 final - MAMMADOV, Murad (AZE) - FATEYEV, Vyacheslav (KAZ) (1:0, 1:0)
1/2 final - MAMMADOV, Murad (AZE) - UCAR, Ahmet (TUR) (0:4, 1:0, 7:0)
FİNAL - MAMMADOV, Murad (AZE) - TAKHOEV, Azamat (RUS) (5:1, 1:0)

69 kq
1/16 final - ASKAROV, Ilkin (AZE) - NAGY, Peter (HUN) (0:1, 1:0, 2:0)
1/8 final - ASKAROV, Ilkin (AZE) - JECOV, Grigorii (MDA) (1:0, 0:3, 1:0)
1/4 final - ASKAROV, Ilkin (AZE) - FALLAHHAMIDABADI, Mahdi Ebrahim (IRI) (0:1, 0:2)
Təsəlliverici görüş - AKIYEV, Khussein (KAZ) - ASKAROV, Ilkin (AZE) (2:0, 3:1)

85 kq
1/16 final - AKBARIAFROUZI, Danyal Asadollah (IRI) - MAGOMEDOV, Zamir (AZE) (0:1, 0:4)
1/8 final - KATAVELAKOS, Stavros (GRE) - MAGOMEDOV, Zamir (AZE) (0:1, 0:3)
1/4 final - MAGOMEDOV, Zamir (AZE)  - YESPENBETOV, Bakdaulet (KAZ) (1:0, 1:0)
1/2 final - ALIEV, Magomed (RUS) - MAGOMEDOV, Zamir (AZE) (0:1, 0:7)
FİNALMAGOMEDOV, Zamir (AZE) - KILINC, Hasan Berk (TUR) (0:1, 0:3)

----------------------------------------
Fotosessiya
Cadet World Wrestling Championship 21-27.08.2012 / Baku, Azerbaijan

Read 3332 times
Tweet

Add comment



Refresh

Ministry of Youth and Sport
of Azerbaijan Republic

minkult
National Olympic Committee
of Azerbaijan Republic

minkult1
Fédération Internationale
des Luttes Associées

minkult2