AZERBAIJAN WRESTLING FEDERATION
insta fb tw yt
Güləş yığmalarımızın məşqçilər korpusunda dəyişiklik edilib
Romada Dünya Güləş Birliyi İcraiyyə Komitəsinin növbəti iclası keçirilib
GAÇ-2018: gənc sərbəst güləşçilərimiz Avropa ikincisi oldu / FOTO
GAÇ-2018: son gündə daha 2 gümüş və 2 bürünc medal
GAÇ-2018: sərbəstlər 1 gümüş və 2 bürünc medalla başladı
GAÇ-2018: Tatyana Varantsova gümüş medala yiyələnib
GAÇ-2018: Ülvi Qənizadə qızıl medal qazanıb
Gənc sərbəst güləşçilər də Avropa çempionatına yollanır / HEYƏT
Thursday, 22 February 2018 22:56

Azərbaycan çempionatında üçüncü gün gənc yunan-Roma güləşçiləri yarışıb / FOTO

  • Print
  • Email
Rate this item
(4 votes)
Bakı İdman Sarayında yeniyetmə və gənclər arasında sərbəst və yunan-Roma güləşi üzrə Azərbaycan çempionatı davam edir.

Üçüncü yarış günündə 55, 60, 63, 67, 72, 77, 82, 87, 97 və 130 kq çəki dərəcələrində yunan-Roma güləşi üzrə 126 gənc pəhləvan mübarizə aparıb. 

Hər çəki dərəcəsində mükafata layiq yerlər tutmuş idmançılar medal və diplomla yanaşı təltif olunur və yığma komandanın heyətinə cəlb olunur. 

55 kq
1. Zaur Əliyev - Lokomotiv İC
2. Zülfüqar Əliyev - Sumqayıt, Təhsil İC
3. Fərdi Hümbətov - Zəngilan
3. Ağaqulu Quliyev - Cəngi GK 
        

60 kq
1. Elşad Məmmədov - Cəngi GK
2. Zaur Nuriyev - Məhsul İC
3. Əsgər Əlizadə - Gömrükçü İSM
3. Qədir Qədirov - ROİL

63 kq
1. Kamran Mirzəliyev - Neftçi İK
2. Elnur Musayev - Neftçi İK
3. Heydər Abdullayev - DİN İC
3. Elvin Mustafayev - Neftçi İK
 

67 kq
1. Məmmədəli Həsənov - Gənclik İK
2. Niyaz Ərzumanov - Sumqayıt, Zenit İC
3. Ülvü Mahmudzadə - ROİL
3. Kənan Cəfərov - MOİK

72 kq
1. Ülvü Qənizadə - Neftçi İK
2. Samir Bayramov - Neftçi İK
3. Cəlal Əliyev - Gömrükçü İSM
3. Murad Əliyev - Neftçi İK
  77 kq
1. Nəsir Həsənov - DİN İC
2. Dənizxan Əzimov - Cəlilabad, Gömrükçü İSM
3. Cavid Miralıyev - Hövsan GK
3. Cavanşir Qasımov - Mingəçevir
82 kq
1. Aslan Məmmədov - ROİL 
2. Elcan Rəfiyev - ROİL
3. Xəyal Arazəliyev - Neftçi İK
3. Vüsal Hüseynov - Zəngilan 
  87 kq
1. Xaliq Əlizadə - Cəngi GK
2. Nəzərşah Fətullayev - Quba
3. Xəyal Mehtiyev - Cəngi GK
3. Xəzər Rzayev - Gəncə
97 kq
1. Tehran Əminzadə - Gömrükçü İSM
2. Seymur Nizami - Gəncə 
  130 kq
1. Əli Əminzadə - Gömrükçü İSM
2. Fuad Şahverənov - Sumqayıt, Zenit İC
3. Sərxan Məmmədov - Həyat GK


Read 2407 times
Tweet

Related items

  • Azərbaycan çempionatında son gün gənc sərbəst güləşçilər yarışıb / FOTO
  • Azərbaycan çempionatı öncəsi hakimlər və məşqçilər üçün seminar keçirilib / FOTO
  • Yeniyetmə və gənclər arasında Azərbaycan çempionatı keçiriləcək
  • At juniors Azerbaijan championship competed Greco-roman wrestlers / PHOTO-VIDEO
  • In the first day of juniors Azerbaijan championship competed freestyle wrestlers / PHOTO-VIDEO
More in this category: « Azərbaycan çempionatında ikinci gün yeniyetmə sərbəst güləşçilər yarışıb / FOTO Azərbaycan çempionatında son gün gənc sərbəst güləşçilər yarışıb / FOTO »

Add comment



Refresh

Ministry of Youth and Sport
of Azerbaijan Republic

minkult
National Olympic Committee
of Azerbaijan Republic

minkult1
United World Wrestling


logo UWW