AZERBAIJAN WRESTLING FEDERATION
insta fb tw yt
Bolqarıstan turnirində ilk gün 1 qızıl və 1 bürünc medal / FOTO-VİDEO
Güləşçilərimiz Dan Kolov və Nikola Petrovun xatirə turnirində yarışacaq
Yeniyetmə güləşçilər Avropa çempionatına Xaçmaz və Astarada hazırlaşır
Güləşçilərimiz Yakutiyadan 1 gümüş və 1 bürünc medalla qayıdır / FOTO
Güləşçilərimiz Mazandaranda 2 qızıl, 1 gümüş və 5 bürünc medal qazanıb / FOTO
Wednesday, 21 February 2018 23:20

Azərbaycan çempionatında ikinci gün yeniyetmə sərbəst güləşçilər yarışıb / FOTO

  • Print
  • Email
Rate this item
(2 votes)
Bakı İdman Sarayında yeniyetmə və gənclər arasında sərbəst və yunan-Roma güləşi üzrə Azərbaycan çempionatı davam edir.

İkinci yarış günündə 45, 48, 51, 55, 60, 65, 71, 80, 92 və 110 kq çəki dərəcələrində sərbəst güləş üzrə 222 pəhləvan mübarizə aparıb. 

Hər çəki dərəcəsində mükafata layiq yerlər tutmuş idmançılar medal və diplomla yanaşı təltif olunur və yığma komandanın heyətinə cəlb olunur. 

45 kq 
1. Kənan Heybətov - Abşeron
2. Murad Haqverdiyev - Azəri İK
3. Elmir Rüstəmov - Zenit İC
3. Əziz İsmayılov - ROİL
          48 kq 
1. Əlihəsən Əmirli - Zenit İC
2. Riad Aslanov - Abşeron 
3. Cabbar Məmmədzadə - Gəncə, UGİM
3. Ramin Əzimov - 9 UGİM
51 kq 
1. Əşrəf Kərimzadə - Abşeron 
2. Röyal Kazımzadə - Gəncə, UGİM
3. Məmmədəli Quliyev - Təhsil İC
3. Snan Hümbətov - Zenit İC
  55 kq 
1. Əbülfət Nəsirov - Şirvan 
2. Rəşid Babazadə - Abşeron 
3. Azər Əhmədov - Zenit İC
3. Tehran Əliyev - Qarabağ İK
60 kq 
1. Sabir Cəfərov - DİN İC
2. Babək Hüseynli - Masallı
3. Mürşüd Hüseynov - Pəhləvan İK
3. Tural Musayev - Abşeron
  65 kq 
1. Turan Bayramov - Zenit İC
2. Əşrəf Aşurov - ROİL, MOİK
3. Kamal Kamalov - Atasport
3. Vahid Əlizadə - Neftçi İK
71 kq 
1. Rəşad Əzizov - ROİL 
2. Valeh Həmidov - Pəhləvan İK
3. Elvin Dünyamalıoğlu - Zenit İC
3. Nəsib İsayev - MOİK
  80 kq 
1. Sağadulla Ağayev - Atasport 
2. Fuad Mayılov - Pəhləvan İK
3. Abdulcəlil Şabanov - Abşeron 
3. Fərid Cabbarov - ROİL
92 kq 
1. Sənan Əlizadə - Qazax 
2. Əzəmət Cəlilov - Atasport
3. Amil Cəlilov - Azəri İK
3. Cəfərsadiq Muradlı - Cəlilabad
  110 kq 
1. İslam Abuyev - Atasport
2. Hamlet Nəsibli - Neftçi İK
3. Elmir Əhmədov - Lokomotiv İC
3. Aydın Əhmədov - Abşeron 


Read 2501 times
Tweet

Related items

More in this category: « Azərbaycan çempionatında ilk gün yeniyetmə yunan-Roma güləşçiləri yarışıb / FOTO-VİDEO Azərbaycan çempionatında üçüncü gün gənc yunan-Roma güləşçiləri yarışıb / FOTO »

Add comment



Refresh

Ministry of Youth and Sport
of Azerbaijan Republic

minkult
National Olympic Committee
of Azerbaijan Republic

minkult1
United World Wrestling


logo UWW