AZƏRBAYCAN GÜLƏŞ FEDERASİYASI
fb tw vaz yt
Wednesday, 16 October 2013 15:51

"Hünər meydanı"nda yunan-Roma güləşçiləri mübarizə aparıb / FOTO-VİDEO

Rate this item
(10 votes)
Hövsan Olimpiya İdman Kompleksində gənclər arasında “Hünər meydanı” Respublika seçim turniri başa çatıb.

Yarışda 1994-1996-cı il təvəllüdlü güləşçilər mübarizə aparıb. Turnirin ikinci günündə 50, 55, 60, 66, 74, 84, 96 və 120 kq çəkidə yunan-Roma güləşçiləri arasında qaliblər müəyyənləşib.

50 kq 
Final - Sənan Süleymanov, Təhsil İC - Qurban Məmmədov, Neftçi İSM 7-4
Bürünc medal görüşü - Səid Sarıyev, Beyləqan - İmran Novruzov, Göyçay 5-0
Bürünc medal görüşü - Rasim Əliyev, Neftçi İSM - Həmid Sultanov, Neftçi İSM 12-4

55kq 
Final - İbrahim Nurullayev, Cəlilabad, Gömrük - Murad Məmmədov, Sumqayıt, Neftçi İSM 1-8
Bürünc medal görüşü - Mikayıl Rəhmanov, Neftçi İSM - Şahin Zahidov, Pəhləvan 12-4
Bürünc medal görüşü - Ramiz Məmmədov, Neftçi İSM - Seymur Əlizadə, Neftçi İSM 4-8

60 kq 
Final - Sakit Quliyev, Neftçi İSM - Murad Bazarov, Neftçi İSM 4-6
Bürünc medal görüşü - Kərim Cəfərov, Neftçi İSM - Toğrul Sabirzadə, Mingəçevir 7-0
Bürünc medal görüşü - Şamo Süleymanlı, Sumqayət, Zenit İC - Orxan Eyvazov, MOİK 0-8

66 kq 
Final - Orxan Məmmədli, DİN İC - Vüsal Həşimov, İmişli 7-1
Bürünc medal görüşü - Cavid Ələkbərzadə, Sumqayıt, Zenit İC - Sənan Əlimirzəyev, Lokomotiv 1-9
Bürünc medal görüşü - İsmayıl Şahbazov, Pəhləvan - Elman Muxtarlı, Cəngi GK 0-5

74 kq 
Final - İlkin Əsgərov, Neftçi İSM - Mehrac Kərimov, Neftçi İSM 1-7
Bürünc medal görüşü - Mirələsgər Rəsulov, Gəncə TİM - Əmrah Mazanov, Masallı, DİN İC 2-8
Bürünc medal görüşü - Hacımurad Bağmanov, Balakən - Cavid İbrahimli, MOİK 7-0

84 kq 
Final - İslam Abbasov, Sumqayıt, Zenit İC - Orxan Nuriyev, Neftçi İSM 8-1
Bürünc medal görüşü - Fariz Əlizadə, Gəncə, Təhsil İC - Eltun Vəzirzadə, Spartak 0-6
Bürünc medal görüşü - Marten Namov, Atasport - Nicat Həsənli, Pəhləvan 10-4

96 kq 
Final - Adambek Sidukov, Atasport - Türmən Eyyubov, ROİL 0-1
Bürünc medal görüşü - Kamran Bədəlov, Sumqayıt, Zenit İC - Ruslan Cucuyev, Balakən 0-4
Bürünc medal görüşü - Əli Həsənov, Göyçay - İlkin Əliyev, Pirallahı  4-0

120 kq 
Final - Abbas Abdullayev, Atasport - Hacımurad Çöpsiyev, Neftçi İSM 8-0
Bürünc medal görüşü - İlqar Əmirfətov, Sumqayıt,  Zenit İC
Bürünc medal görüşü - Roman Əliyev, Xosrov Cəfərov GK - İbrahim İbrahimov, Hövsan GK 4-0

İlk üç yeri tutan idmançılar medal və diplomlarla, həmçinin pul mükafatı ilə təltif olunub. Qalib və mükafatçılar yığma komandaların heyətinə cəlb edilib və beynəlxalq yarışlarda ölkəmizi təmsil etmək hüququ qazanıblar.

 

 
Read 3109 times
Tweet

Add comment



Refresh

Azərbaycan Respublikası
Gənclər və İdman Nazirliyi

minkult
Azərbaycan Respublikası
Milli Olimpiya Komitəsi

minkult1
Beynəlxalq Güləş
Federasiyaları Assosiasiyası

minkult2

Copyright by GavickPro 2011. All rights reserved.

Select style: Red Brown