AZERBAIJAN WRESTLING FEDERATION
insta fb tw yt

World Championships - juniors

İl Şəhər Çəki Güləş növü İdmançı Tutduğu yer
2017 
(1-6 avqust)
Tampere, Finlandiya        
2016 Macon, Fransa 84
55
120
66
67
50
66
84
Yunan-Roma
Sərbəst
Sərbəst
Yunan-Roma
Qadın
Sərbəst
Sərbəst
Sərbəst
İslam Abbasov
Əfqan Xaşalov 
Umar İsrailov 
İslambek Dadov
Elis Manolova 
Əliabbas Rzazadə 
Orxan Abbasov
Hacımurad Məhəmmədsəidov 
I
I
II
III
III
III
III
III
2015 Salvador, Braziliya 55
44
51
55
66
96
120
60
84
63
72
66
67
50
Yunan-Roma
Qadın
Qadın
Sərbəst
Sərbəst
Sərbəst
Sərbəst
Yunan-Roma
Yunan-Roma
Qadın
Qadın
Yunan-Roma
Qadın
Sərbəst
Murad Məmmədov
Türkan Nəsirova 
Leyla Qurbanova 
Mahir Əmiraslanov 
Teymur Məmmədov 
Nurməhəmməd Hacıyev 
Səid Həmidov 
Kərim Cəfərov 
İslam Abbasov 
Raqnetta Qurbanzadə 
Səbirə Əliyeva 
Ruhin Mikayılov 
Elis Manolova 
Arif Hüseynov 
I
I
I
I
I
I
I
II
II
II
II
III
III
III
2014 Zaqreb, Xorvatiya 50
55
60
84
96
72
66
55
74
55
63
60
Yunan-Roma
Yunan-Roma
Yunan-Roma
Yunan-Roma
Yunan-Roma
Qadın
Yunan-Roma
Sərbəst
Sərbəst
Qadın
Qadın
Sərbəst
İbrahim Nurullayev 
Murad Məmmədov 
Elman Muxtarov 
İslam Abbasov 
Orxan Nuriyev 
Səbirə Əliyeva 
Ruhin Mikayılov 
Mircəlal Həsənzadə 
Məhəmmədhacı Muxutov 
Solmaz Həşimzadə 
Raqnetta Qurbanzadə 
Vurğun Əliyev 
I
I
I
I
I
I
II
II
II
III
III
III
2013 Sofiya (Bolqarıstan) 60
120
60
74
84
63
72
66
74
84
120
Sərbəst
Yunan-Roma
Yunan-Roma
Yunan-Roma
Yunan-Roma
Qadın
Qadın
Sərbəst
Sərbəst
Sərbəst
Sərbəst
Əhmədnəbi Qvarzatilov
Abbas Abdullayev
Elman Muxtarov 
Ceyhun Əliyev 
Orxan Nuriyev 
Raqnetta Qurbanzadə 
Səbirə Əliyeva 
Hacımurad Ömərov 
Bəxtiyar İsrafilli 
Məhəmməd Abdulxaliqov 
Əli Maqomedibirov
I
II
III
III
III
III
III
III
III
III
III
2012 Pattaya (Tayland) 50
55
66
50
96
120
120
Yunan-Roma
Yunan-Roma
Yunan-Roma
Sərbəst
Sərbəst
Sərbəst
Yunan-Roma
Murad Bazarov
Eldəniz Əzizli
Ceyhun Əliyev
Ruslan Surxayev
Hacı Şərifov
Əli Maqomedibirov
Zaur Mehrəliyev
I
I
I
II
II
III
III
2011 Buxarest (Rum) 50
60
55
66
74
96 
Yunan-Roma
Sərbəst
Yunan-Roma
Yunan-Roma
Sərbəst
Sərbəst
Vilayət Qəhrəmanlı
Toğrul Əsgərov
Eldəniz Əzizli
Rəsul Çunayev
İbrahim Yusifov
Aslanbek Alborov
I
I
III
III
III
III
2010 Budapeşt (Mac)  44
50 
60
55
55
60
96
66
50 
74
Qadın
Yunan-Roma
Yunan-Roma
Yunan-Roma
Sərbəst
Sərbəst
Sərbəst
Yunan-Roma
Sərbəst
Sərbəst
Marziget Baqomedova
Eldəniz Əzizli 
Kamran Məmmədov
Qasım Məhəmmədov
Toğrul Əsgərov
Ümid Məmmədov
Aslanbek Alborov
Rəsul Çunayev
Nicat Muradov
İbrahim Yusifov
I
I
I
II
II
II
II
III
III
III
2009 Ankara, Türkiyə 66
55
60
60
84
96
55
120
50
Sərbəst
Yunan-Roma
Yunan-Roma
Sərbəst
Sərbəst
Sərbəst
Sərbəst
Sərbəst
Yunan-Roma
Cəbrayıl Həsənov
Orxan Əhmədov
Həsən Əliyev
Ağahüseyn Mustafayev
Aslanbek Alborov
Cəmaləddin Məhəmmədov
Yaşar Əliyev
Mixail Qazayev
Xurşud Babaşov
I
I
I
II
II
II
III
III
III
2008 İstanbul, Türkiyə 74
66
51
60 
66
Yunan-Roma
Sərbəst
Qadın
Yunan-Roma
Yunan-Roma
Elvin Mürsəliyev
Cəbrayıl Həsənov
Nadya Qradyuk
Hacıxan Mustafayev
Rafiq Hüseynov
I
II
III
III
III
2007 Pekin, Çin 50
74
66
60
74
Yunan-Roma
Yunan-Roma
Yunan-Roma
Sərbəst
Sərbəst
Elvin Mürsəliyev
Qadir Süleymanov
Rafiq Hüseynov
Cəbrayıl Həsənov
Aqil Quliyev
II
II
III
III
III
2005 Vilnüs, Litva 55
74
Yunan-Roma
Sərbəst
Rövşən Bayramov
Elnur Əliyev
III
III
2003 İstanbul, Türkiyə 50 Yunan-Roma Rövşən Bayramov I
2001 Daşkənd, Özbəkistan 63 Yunan-Roma Fərid Mansurov I
2000 Nant, Fransa 50 Yunan-Roma Ceyhun Zahidov I
1999 Buxarest, Rumıniya 50
63
Yunan-Roma
Yunan-Roma
Tahir Zahidov
Elbrus Məmmədov
II
III
1998 Qahirə, Misir 49 Yunan-Roma Ceyhun Zahidov III
1997 Turku, Finlandiya 52 Yunan-Roma Taleh İsrafilov III
1997 Helsinki, Finlandiya 49 Sərbəst Samir Əhmədov III
1996 Walbrzych, Polşa 63
54
Yunan-Roma
Yunan-Roma
N.Əliyev
Nurəddin Rəcəbov
I
III
1996 Moskva, Rusiya  115  Sərbəst Məhəmməd Qarayev II 
1994 Budapeşt, Macarıstan  63  Yunan-Roma  Vüqar Aslanov 

Ministry of Youth and Sport
of Azerbaijan Republic

minkult
National Olympic Committee
of Azerbaijan Republic

minkult1
Fédération Internationale
des Luttes Associées

minkult2